Увага! Бавовникова совка на кукурудзі!

Новини компанії

Шановні колеги та партнери!

З третьої декади липня в центральних регіонах України почалося і наразі триває інтенсивне заселення кукурудзи бавовниковою совкою чергової генерації — масовий літ імаго шкідника в посівах культури. За ніч на одну цифрову пастку фіксують до 7–10 екз. метеликів. Одночасно в цих регіонах у чималій кількості вже спостерігаються яйцекладки: частка заселених рослин варіює від 4–7 % до 50–60 %. Тому невдовзі слід очікувати появи личинок, що створить суттєву загрозу пошкодження культури і зниження її продуктивності. У південних областях фактично вже відбувається відродження гусениць другого покоління, які починають шкодити рослинам кукурудзи.

Шкідливість бавовникової совки є високою. Без інсектицидного захисту при середньому ступені заселення (50–70 % заселених рослин) прямі втрати врожаю зазвичай становлять 5–7 ц/га і нерідко можуть сягати 10 ц/га. Крім того, пошкодження гусеницями часто призводять до ураження качанів червоною фузаріозною й іншими видами гнилей, особливо за вологої погоди. Пошкоджене й уражене зерно кукурудзи в такому разі стає некондиційним і непридатним для господарського використання.

Для запобігання значним пошкодженням кукурудзи бавовниковою совкою компанія «Сингента» рекомендує терміново обробити посіви сучасним комбінованим інсектицидом Ампліго® 150 ZC, ФК (0,2–0,3 л/га). Оптимальні терміни застосування препарату — інтервал стадій розвитку шкідника «яйцекладка – початок відродження личинок». Тривалість захисної дії Ампліго® перевищує три тижні, що цілком достатньо для надійного і повного контролю цієї генерації фітофага.

Детальніше про захист кукурудзи від шкідників читайте в статті за посиланням: https://www.syngenta.ua/news/kukurudza/ampligo-150-zc-f-k-nadiyniy-zahist-kukurudzi-vid-luskokrilih-shkidnikiv