Увага! Заселення озимого ріпаку лускокрилими шкідниками!

Новини компанії
Капустяна міль

Шановні партнери!

Починаючи з останньої декади серпня у південних областях України розпочалося і триває заселення посівів озимого ріпаку капустяною міллю (Plutella maculipennis Curt). Наразі на більшій частині площ культури у вказаному регіоні цим шкідником вже пошкоджено від 10 до 40% рослин, із середньою чисельністю гусениць (личинок) в межах 5-15 екз./рослину. Причому на рослинах одночасно спостерігаються личинки як 1-2 віку (що перебувають у «мінах» листків), так і старших віків, які живляться вже відкрито (переважно з нижньої сторони листя). З огляду на високі денні температури повітря, що утримуються в останній час та прогнозуються в наступний період, слід очікувати продовження інтенсивного розмноження фітофага та заселення ним інших площ ріпаку, що збільшуватиме загрозу значних пошкоджень культури та зниження її продуктивності.  

Варто зауважити, що на частині посівів ріпаку поряд із капустяною міллю відмічено ще й заселення іншими лускокрилими – зокрема, гусеницями біланів і підгризаючих совок.   

Для запобігання значним пошкодженням озимого ріпаку лускокрилими шкідниками компанія «Сингента»  рекомендує терміново обробити посіви сучасним, високоефективним інсектицидом Ампліго 150 ZC, ФК (0,2–0,3 л/га). Для досягнення максимальної ефективності дії до робочого розчину вказаного препарату рекомендовано додавати ад’ювант органосиліконової групи. 

Оптимальним періодом застосування Ампліго® є стадії розвитку лускокрилих «яйцекладки — початок відродження личинок» (у капустяної молі - личинки молодших віків у «мінах» листків при заселенні ≥ 10% рослин)». Тривалість захисної дії Ампліго® перевищує 3 тижні, чого цілком достатньо для надійного і повного контролю будь-якого виду шкідника ряду лускокрилі, за умови вчасного застосування цього препарату.