Захист каштанів

Місія «Врятувати каштани», або Інноваційне рішення проти шкідника каштанів

Програма TreeCare ®  –  унікальна ініціатива компанії Syngenta, яка cпрямована на  ревіталізацію соціально-екологічного фону великих міст завдяки новаторському підходу  до оздоровлення лісопаркових насаджень та попередження появи найбільш небезпечних шкідників та хвороб. Syngenta ® вже запровадила програму профілактики, захисту і збереження зелених насаджень у таких Європейських країнах, як Іспанія, Франція, Велика Британія, Швейцарія, застосовуючи препарат на пальмі, дубі, каштанах та інших видах дерев. Незабаром це ефективне та економічне рішення з’явиться і в Україні.

Занепокоєння щодо стану каштанів висловлюють муніципальні служби з питань зеленого благоустрою багатьох міст, зокрема Києва, Одеси, Полтави, Харкова, Львова, Черкас. Втрата дерев через шкідників, хвороби і агресивні кліматичні зміни прогресує щосезону. Наприклад, близько третини каштанів із майже 300 висаджених у Києві 2013 року не дожили до сезону 2014 року через комплекс негативних чинників,  а в 2016  зів’яли майже всі молоді дерева. Фінансові збитки досить суттєві. Сортовий саджанець звичайного кінського каштану коштує приблизно 100 євро, а елітні сорти  до 300 євро або більше за дерево.

Самка молі відкладає яйця на верхній частині листової пластинки кінського каштана. Гусениця, що виходить з яйця, проникає під шкірку листа і спершу харчується соком рослини, а пізніше й тканинами рослини, прогризаючи ходи (міни) між верхньою і нижньою оболонкою листової пластинки. Гусениця починає плести кокон, розташовуючись в спеціальній камері всередині міни. Коли метелик виходить із лялечки, він продавлює оболонку кокона і розриває шкірку на верхній стороні листа. Каштанова мінуюча міль дає кілька поколінь у рік – в Україні близько 3-4, у країнах Європи – до 5. До кінця літа, при сильному ураженні, каштан може повністю втратити листя, що сильно впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння, розвиток інших інфекцій.

Зліва на фото зображений вражений мінуючою міллю каштан. Справа - каштан, оброблений продуктом Revive за технологією захисту каштанів від компанії "Сингента".

Уражені дерева – це не тільки втрата чималих коштів міста, вкладених у їх закупку й висадку, а й негативний вплив на ландшафтну естетику і екологічний фон міста, існує ризик для громадськості і власності від ослаблених та пошкоджених дерев.

Читати далі

Експерти Syngenta ® підкреслюють, що новий метод обробки, на відміну від попередніх та альтернативних, легко переноситься деревами та забезпечує ефективну профілактику і надійний захист каштанів, який не спричиняє вегетаційних порушень у дерев, а навпаки  зміцнює захисний бар’єр рослин проти хвороб, не завдає шкоди для навколишнього середовища та здоров’я населення. Тож, як саме відбувається обробка об’єкта?

Компанія Syngenta ® розробила ексклюзивну технологією внесення препарату Tree Micro Injection (Мікро Ін’єкція Дерева). Препарат вводиться безпосередньо у стовбур дерева і транспортується його судинною системою. Така обробка передбачає використання спеціального обладнання для буріння серії невеликих 10 – міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року.

Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована до 3 років. Дерево, оброблене за цією технологією, не становить загрози здоров’ю міської громади, тварин та інших живих організмів, включаючи тих мікроорганізмів, що живуть на поверхні листя і кори дерева, адже суттєва перевага такої  обробки  полягає у «приціленому» введені препарату, виключаючи розпилення у навколишнє середовище, витікання препарату із дерева, контактування із шкірою спеціаліста, що проводить обробку.

Вартість одноразової обробки буде включати в себе використання спеціально сертифікованого обладнання, навчання та сертифікація спеціалістів, котрі будуть проводити обробки та сам препарат.  Обробка виконується тільки тими спеціалістами, які пройшли відповідне навчання по роботі із обладнанням та отримали сертифікацію від компанії Syngenta ®.

Як зазначають експерти, результати застосування препарату Revive ™ будуть помітні вже у перший рік обробки. Якщо мікро ін'єкції вводилися у рекомендованому вікні застосування до чи після цвітіння, найперший видимий ефект – це здорове, зелене листя. Це суттєво контрастує з необробленими, зараженими деревами, які досить швидко набуває інвазійних ознак у червні, а в подальші літні місяці листя стає коричневим та змертвілим.

«Ми переконані, що українські міста зацікавляться технологією мікро ін’єкцій TreeCare®  і матимуть можливість якісно захистити каштани проти шкідника розповідає Світлана Ромашко  Надійний  догляд за деревами необхідний,  адже вони виконують важливу роль в урбаністичному просторі і довкіллі :

· покращують естетику і привабливість міського середовища
· допомагають регулювати мікро-клімат місцевості, перехоплювати вітри і контролювати температуру
· зменшують забруднення повітря і рівень шуму, виконують роль «пиловловлювачів»
· підвищують якість життя мешканців міста»

Комплексна пропозиція TreeCare ® від компанії Syngenta ® має низку переваг:

· одноразова обробка, що гарантує спокій і впевненість у результаті
· економія часу – меньше часу і зусиль потрібно на підтримку здоров’я дерев
· залучення сертифікованого спеціаліста для проведення обробки
· цільове лікування – точкова мікро ін’єкція, що не становить загрози здоров’ю людей, тваринам та довкіллю
· економія коштів – фінансово вигідне рішення для органів влади щодо управління бюджетом та планування захисту дерев у майбутньому


Компанія «Сингента»: догляд за деревами

Підрозділ компанії «Сингента», який займається засобами для догляду за деревами, пропонує новий метод профілактики і надійного захисту лісопаркових насаджень від найбільш небезпечних шкідників

  • Щороку компанія «Сингента» інвестує понад 1,2 мільярда доларів у дослідження й розробку перевірених рішень. 

  • Вона виробляє перевірені світовим досвідом продукти для догляду за деревами, призначені для довгострокового, ефективного та стійкого захисту здоров'я дерев.

  • Інноваційна технологія компанії «Сингента» із застосування цих продуктів та рекомендації для підтримки забезпечують оптимальні результати при кожній обробці дерев.

Дерева — це неодмінний складник міського середовища, який створює величезну емоційну підтримку для суспільства. Проте їх існування нині перебуває під великою загрозою через шкідників, які стають дедалі агресивнішими.

Захист дерев має вирішальне значення для збереження характерного ландшафту і духу великих міст і малих місте- чок. Мало того, існує серйозний ризик для громадськості і власності від ослаблених та пошкоджених дерев. Захист дерев — головне завдання для збереження їхньої вагомої ролі в міському середовищі.

Підхід компанії «Сингента» спрямовано на пошук балансу між наукою та природою з метою досягнути ефективних результатів у догляді за деревами й захисті зелених насаджень

Підрозділ «Захист городу, саду, газону» компанії «Сингента» пропонує ефективні рішення проти небезпечних шкідників європейських зелених насаджень за умови їх офіційного схвалення відповідними контролівними органами.

Повний комплекс послуг від компанії «Сингента» для догляду за деревами охоплює:

play_circle
Інноваційне рішення проти шкідника каштанів від Syngenta
play_circle
Захист каштанів
play_circle
Компанія «Сингента» — надійний догляд за деревами
chevron_left
chevron_right