Полуниця: як зберегти ягоди?

Новини компанії
Захист полуниці

Полуниця — це не тільки смачна ягода, а і ягода, з якої можна отримувати прибуток. Як і більшість культур, садова суниця не найпростіша рослина для вирощування. Вона потребує не тільки певних знань про культуру, а й значних інвестицій у технологію її вирощування. Технології вирощування полуниці відрізняються між собою залежно від регіону, ґрунту, фінансової спроможності агровиробника тощо, але й мають загальні особливості в захисті культури. 

Шкідник (суничний кліщ) є і в теплицях, і на полі, а боротьба з плямистостями чи сірою гниллю є складовою усіх технологій отримання врожаю полуниці. Особливу небезпеку становить сіра гниль, або ботритис. Захворювання може проявлятися на всіх етапах як вирощування полуниці, так і розвитку рослини. Особливої шкоди завдає в період цвітіння та на початку дозрівання ягід. Захист у цей період забезпечує майбутній урожай і, відповідно, прибуток. 

На сьогодні одним із найефективніших препаратів проти сірої гнилі суниці (і не тільки суниці) є Світч® з нормою витрати 1,0 кг/га. Це фунгіцид з подвійною дією на збудника сірої гнилі, оскільки має у своєму складі дві діючі речовини: ципродиніл та флудиоксоніл.

Світч® — це захист не тільки від сірої гнилі, а й від усіх гнилей полуниці та плямистостей листя. Він суттєво подовжує термін реалізації ягід, без втрати смакових властивостей. Ще однією перевагою Світч® є короткий термін очікування (від обробки до споживання), на полуниці він становить лише 7 днів.

Ефективність Світч

Отже, як правильно визначити, коли слід застосовувати фунгіцид Світч® проти гнилей на садовій суниці? Для розвитку гнилей (на прикладі поширеної сірої гнилі) потрібна висока вологість повітря (дощі, тумани, роси тощо) і невисока температура повітря +15–25 °C, тобто за таких погодних умов є велика вірогідність зараження рослин сірою гниллю.

Зважаючи на те, що Світч® не володіє лікувальними властивостями, його необхідно вносити профілактично, до появи розвитку хвороби або за найменших ознак пошкодження. Норма витрати води повинна бути такою, щоб при внесенні препарату змочувалися ягоди — близько 450–500 л/га.

Ще фермери використовують Світч® при пошкодженні плодів полуниці градом, птахами, слимаками чи ківсяками. Звісно, така обробка не поновить попередню цілісність ягоди, але захистить урожай від загнивання, до того ж у такому разі пошкоджену ягоду можна буде зібрати на переробку.

У фазу достигання — збір урожаю сіра гниль може звести нанівець всю роботу фермера, тому обробкою Світч® (1,0 л/га) не варто нехтувати. Цей фунгіцид є одним із найефективніших препаратів проти різних гнилей з коротким терміном очікування. Використання Світч® на полуничних полях — це якість, безпечність та прибуток!

Дмитро Тимошенко, менеджер з технічної підтримки засобів захисту 
спеціальних культур, винограду та ягідних культур, компанія «Сингента»