Контроль моніліального опіку

Новини компанії
Геокс™ контроль моніліального опіку

Останнім часом в Україні спостерігається тенденція до збільшення насаджень кісточкових культур. Це обумовлено не тільки високою ціною на ці плоди, а й тим, що у минулі роки ринок яблук завмер. Збут останніх за межі України теж призупинився, а внутрішній ринок відчув, що таке перевиробництво. Це змінило ціни на яблука у бік здешевлення, збільшило собівартість продукції і, як наслідок, призвело до зменшення плодових насаджень яблуні. Водночас попит на кісточкову продукцію з року в рік залишається досить високим. У 2023-му ситуація стабілізувалась і всі товаровиробники якісної продукції як зерняткових, так і кісточкових отримали винагороду за свою працю. Однак при збільшенні насаджень кісточкових фермер стикнувся з однією з небезпечних хвороб — моніліальним опіком.

Для ефективного захисту від моніліального опіку потрібно знати декілька важливих особливостей цієї хвороби. Зокрема, моніліоз проявляється у формі моніліального опіку (відразу після цвітіння) та моніліальної гнилі плодів (літня форма). Моніліальний опік пошкоджує не тільки кісточкові культури, а й зерняткові (яблуню, грушу). Зараженню сприяє волога, прохолодна погода під час цвітіння. Зараження моніліальним опіком відбувається в період цвітіння через приймочку маточки та пиляки.

Під час вибору препарату потрібно орієнтуватись на те, щоб він захищав не тільки від моніліозу, а й від широкого спектра гнилей. Особливо це стосується зерняткових культур, у плодах яких можуть розвиватися гнилі. Одним із таких ефективних препаратів є фунгіцид Геокс™.

Геокс™ (д. р. флудиоксоніл) — фунгіцид для захисту садових культур від різних гнилей у період не тільки цвітіння, а й зберігання плодів у сховищах.

Особливу увагу слід звернути на строки внесення Геокс™ (0,4 кг/га) під час цвітіння, адже відомо, що цвітіння — це не одноденний процес й інколи цей період розтягується на декілька тижнів. Тож визначення точних рекомендацій із застосування препарату — це запорука здорового саду.

У 2023 році було проведено дослід на абрикосі (найбільш сприятлива до моніліального опіку культура), щоб визначити терміни обприскування для отримання найвищої ефективності проти моніліального опіку. З результатів досліду видно, що однократне використання Геокс™ у нормі 0,4 кг/га з витратою робочого розчину 600 л/га у період повного цвітіння (коли всі квітки розкрились, але ще немає опадання квіткових пелюсток) забезпечує захист від моніліального опіку на рівні більш ніж 84 %, тимчасом як на необроблених деревах було пошкоджено 81 % усіх пагонів.

Ефективність Геокс

Рекомендована схема захисту від моніліального опіку кісточкових:

  1. Обрізування саду з обов’язковим видаленням пошкодженої деревини.

  2. Початок розпускання бруньок — мідьвмісні препарати.

  3. Рожевий бутон — Хорус® 0,3 кг/га.

  4. Період повного цвітіння — Геокс™ 0,4 кг/га.

  5. Після цвітіння — Міравіс® 0,5 л/га.

Така схема надійно захистить ваш сад від моніліального опіку, а Геокс™ стане ключовим елементом захисту. Збереження багаторічної деревини — це запорука стабільних урожаїв!

Застосування препарату

Культура

Спектр дії

Фаза внесення

Норма витрати, л/га

Кратність обробок / Термін

очікування, дні

Яблуня

Фузаріозна гниль, сіра гниль

 

У період вегетації

 

0,4

 

2/20

Груша

Персик

Моніліоз, сіра гниль

Дмитро Тимошенко, менеджер з технічної підтримки засобів захисту 
спеціальних культур та винограду, компанія «Сингента»