Реглон® або його генерики: економимо чи втрачаємо?

Новини компанії

Володимир Максимович, технічний експерт з підтримки гербіцидів на польових культурах,

компанія «Сингента»

У цей складний та невизначений час — коли іде війна, коли кожного дня дуже важко щось планувати на майбутнє — сільське господарство працює, незважаючи на всі негативні обставини. Більш-менш вдало відсіялися, зберігаємо наш майбутній урожай, захищаємо його від хвороб, бур’янів та шкідників.

Наближається час, коли треба буде його збирати, а з огляду на те, що ситуація змінюється щодня, це треба буде робити швидко та якісно. Багато хто з господарників у цьому році розмірковує, на чому ж можна зекономити кошти. Однак у такому контексті нехтувати десикацією однозначно не варто, адже, виконавши всі необхідні операції з культурою протягом сезону, при використанні підробок та генериків наостанок можна просто все втратити і недоотримати такий довгоочікуваний урожай.

Нагадуємо, що родина Реглонів нещодавно поповнилася препаратом Реглон Форте 200 SL, р. к., що є більш концентрованим дикватом і дозволяє економити кошти на логістиці. В цьому сезоні на ринку будуть два оригінальні десиканти на основі диквату, а саме Реглон ® Супер та Реглон ® Форте.

Головна мета даної статті — розібратися, чи є різниця між оригінальним дикватом і його генеричними аналогами та чи дійсно сільгоспвиробники економлять кошти, купуючи дешеві генерики?

Передусім хотілося б нагадати, коли саме необхідно проводити десикацію.

Реглон ® є контактним гербіцидом, а це означає, що там, де препарат потрапив на рослину, він діє, а там, де не потрапив, ефективності немає. Крім того, дикват впливає на процес фотосинтезу в рослині, що відбувається в хлоропластах під дією сонячного світла. В листку іони диквату перетворюються на вільні радикали, після чого кисень знову перетворює їх на високоактивні супероксиди, що, своєю чергою, спричинює руйнування клітинної оболонки та витік води (клітинного соку) з клітин рослин. На світлі описаний вище процес триває кілька хвилин.

Саме тому компанія «Сингента» радить застосовувати Реглон ® у темну пору доби або у похмуру погоду, для того щоб препарат рівномірно розтікся по поверхні рослини, адже десикація починається щойно виходить сонце і «запускає» процес фотосинтезу.

А зараз давайте спробуємо розібратися детальніше, чи є різниця в десикації між оригінальним дикватом та його генеричними аналогами. Реглон ® і його генерики містять у своєму складі дикват-іон та дикват-дибромід відповідно, але це не одне і те ж, як вважалося раніше.

Компанія «Сингента» у препаратах Реглон ® завжди рахує дикват 150 або 200 г/л у вигляді чистого дикват-іону, основної діючої речовини. Водночас у генериках, крім того, що вони містять набагато більше дикват-диброміду, рахують дикват у вигляді дикват-диброміду та дикват-іону разом

Отже, коли ми часто чуємо нарікання, що генерики працюють значно гірше і десикація нерівномірна, це безпосередньо залежить від кількості дикват іонів у їхньому складі. Якщо ми далі подивимося на препаративні форми наших Реглонів, то побачимо, що вони не містять етанолу, який є побічним продуктом під час синтезу.

Очистка від етанолу та інших шкідливих компонентів, про які поговоримо трохи згодом, — це затратний, проте необхідний процес. Етанол знижує температуру спалаху продукту, що може бути потенційно небезпечним при застосуванні десикантів.

Препарати Реглон ® не містять етанолу, отже мають вищу температуру спалаху, що є безпечним для користувачів. Окрім того, якщо уважніше розглянути побічні продукти синтезу, то ми побачимо, що вони можуть бути вкрай небезпечними для здоров’я людини. З таблиці видно, що у генериках цих побічних сполук міститься у декілька разів більше, ніж у Реглонах, до того ж частина з них дуже небезпечна та впливає на статеву функцію людини.

Генеричні диквати у процесі зберігання змінюють свій колір, а це означає, що в них відбуваються незворотні процеси, тимчасом як препарати Реглон® не змінюють свого забарвлення з року в рік під час складського зберігання

Оригінальний Реглон ® також не позначається на схожості насіння, на відміну від генеричних аналогів. А це дуже важливо, адже після обробки генериками у сільгоспвиробника можуть виникнути проблеми з подальшою реалізацією продукції.

Також є й питання щодо чисто технологічності продукту. Минулого року ми перевірили низку генериків у порівнянні з оригінальним Реглон ® на швидкість розчинення у воді, висоту піни та швидкість її осідання.

То ж у більшості генериків, до складу формуляції яких входить невідомо що, розчинення у воді було нерівномірним, утворювався великий шар піни, яка довго зберігалася на поверхні та спричинювала погану роботу трубопроводів, а головне — форсунок, що в результаті впливає на рівномірність десикації.

Таким чином, думка про те, що на останньому складнику технології обробітку культури, а саме десикації, можна зекономити кошти та час, є хибною, адже існує ризик виникнення обставин непереборної сили, коли ми не отримуємо рівномірність десикації та ще й можемо завдати шкоди майбутньому врожаю, не кажучи про вплив на здоров’я людини.