Ридоміл® Голд R: як він працює. Нова формула перевіреного часом фунгіциду

Овочі та картопля
RidomilGoldR

Усім відомо, що перед тим, як розпочати захист будь-якої сільгоспкультури, фермер повинен досконало вивчити особливості всіх шкідливих організмів, які можуть завдавати їй шкоди. Ретельної уваги потребують специфічні для регіону вирощування збудники хвороб та шкідники, які створюють найбільшу загрозу врожаю.

За останні роки в більшості регіонів України суттєво зросла шкодочинність грибів роду ооміцети, хвороб бактеріального походження.

Сезони 2020 та 2021 років яскраво продемонстрували вплив зазначених збудників на реальні втрати врожаю та його якість. Через певні зміни кліматичних умов спостерігається підсилення сприятливих умов для розвитку вказаних фітопатогенів. Щороку наші виробники овочів ламають голову над тим, як якісно захистити культури від патогенів, що протягом сезону завдають неабиякої шкоди. В середньому втрати врожаю на овочах і картоплі можуть сягати до 20 %.

З-поміж інших інфекцій суттєво зросла частка бактеріозів, яка, за різними оцінками, може наближатися до 70 %. Серед виробників вважається, що основним інструментом протидії бактеріозам є використання антибіотиків, однак такий засіб не завжди гарантує 100 % результат. Варто усвідомити, що протидія, в тому числі бактеріозам, — це спрямований набір цілого комплексу заходів. Починаючи із запобігання їх поширенню (якісний посадковий матеріал, фітопрочистка), потрібно не забувати й про імунітет рослин, дотримуватись усіх етапів агротехніки, використовувати профілактичні обробки пестицидами. Якщо говорити про хімічні методи контролю, то найефективнішою проти бактеріозів є обробка рослин мідьвмісними фунгіцидами.

Ридоміл голд тізер

Однак при виборі ефективного фунгіциду, до складу якого входить мідь, слід звернути увагу на те, наскільки безпечна її препаративна форма як для рослин, так і для оператора (особливо небезпечна для останнього мідь, яка утворює пил). Наступним важливим показником продукту є рівень його розчинності у воді — чим він нижчий, тим гірше.

Більшість фунгіцидів, що містять мідь, для захисту рослин від хвороб виробляються у вигляді порошку, що змочується (з. п.). Ця препаративна форма має певні проблеми з розчинністю у воді під час приготування робочого розчину. Так, через погану розчинність і, як наслідок, нерівномірний розподіл міді на поверхні листа виникають проблеми фітотоксичності, спостерігається низький рівень біологічної ефективності препарату, високий відсоток змивання опадами і накопичення міді у ґрунті.

Зважаючи на загальні проблеми більшості мідьвмісних препаратів на ринку, компанія «Сингента» розробила новий комбінований фунгіцид Ридоміл® Голд R.

Ридоміл® Голд R — системно-контактний мідьвмісний фунгіцид з профілактичним впливом на бактеріози, які можуть виникнути внаслідок пошкоджень та за екстремальних погодних умов, з лікувальним ефектом проти ооміцетів на  овочах, картоплі та винограді, з коротким періодом очікування, що дозволяє реалізовувати врожай на експорт одразу після збирання.

До складу Ридоміл® Голд R входять дві діючі речовини: металаксил-М та оксихлорид міді. Два компоненти препарату мають різний механізм дії на фітопатогени.

Мефеноксам, або металаксил-М відноситься до хімічного класу феніламіди та впливає на інгібування нуклеїнових кислот патогену. Проявляє справжню системну активність, ефективний проти всіх видів ооміцетів та має профілактичну й лікувальну дії.

Оксихлорид міді відноситься до неорганічних сполук із багатовекторним впливом на збудника хвороб. Має контактну і профілактичну дії проти хвороб овочів та картоплі. Контактна дія оксихлориду міді забезпечує запобігання розвитку широкого спектра патогенів, в тому числі бактеріозів та альтернаріозів.

Унікальна формуляція колоїдної міді (оксихлориду), розроблена за технологією компанії «Сингента», має високий ступінь дисперсності з розміром частинок менше ніж 1 мкм (на відміну від багатьох конкурентів у яких 5–10 мкм). Це дозволяє препарату не тільки набагато краще розчинятися у воді, а й значно покращити розподіл д. р. на поверхні рослин, запобігати змиванню опадами, до того ж не потребує прилипача.

Існують й інші корисні переваги нової формуляції. Після розчинення Ридоміл® Голд R у воді утворюється колоїдний розчин. Ультрадрібні дисперсні частинки продукту, які мають однакові заряди, не притягуються одна до одної, і, як результат, робочий розчин залишається стабільним протягом тривалого часу. Важливо відзначити що, оксихлорид міді хімічно стійкий до дії сонячних променів, вологи, кисню та вуглекислого газу повітря. Завдяки високій адгезії формуляції препарату, він має високу стійкість до змивання опадами.

Ридоміл Голд Р

Ридоміл® Голд R у в. д. г. вважається більш екологічною та технологічною препаративною формою, на відміну від існуючих продуктів у вигляді з. п. Завдяки сучасній формуляції Ридоміл® Голд R при висипанні не створює пилу, який може бути небезпечним безпосередньо для оператора (користувача).

Температура застосування: Оптимальна температура застосування +12–24 °С.

Рекомендована норма витрати робочого розчину на овочевих культурах: 200–800 л/га.

Сумісність: Препарат можна змішувати з іншими загальновживаними пестицидами на відповідній культурі. Сумісний із більшістю фунгіцидів та інсектицидів, але у кожному конкретному випадку застосування бакових сумішей слід проводити тести на сумісність.