Особливості використання Міравіс® у захисті овочів та картоплі протягом сезону вирощування

Овочі та картопля
Міравіс

Трохи історії…

SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років.

Однак більш сучасні SDHI, третього покоління, стали доступні тільки з 2003 року з випуском боскаліду (пентіопіраду) . Приклади фунгіцидів FRAC 7, що використовуються для боротьби з важливими захворюваннями рослин, включають: флутоланіл (1986 рік), боскалід (2003 рік), пентопірад (2008 рік), флюксапіроксад (2011 рік), флуопірам (2013 рік).

Фунгіциди в групі FRAC 7 пригнічують мітохондріальний комплекс дихання грибів шляхом зв'язування і блокування SDHi -опосередкованого перенесення електронів від сукцинату до убіхінону. Фунгіциди SDHI діють так само, як фунгіциди FRAC 11, але в іншій чутливій області мітохондріального дихання клітин патогену. Хоча всі фунгіциди SDHI мають однакову цільову область впливу, чутливість патогенів до різних фунгіцидів у групі FRAC відрізняється.

Останнім досягненням науки з 2016 року стала розробка молекули Адепідин™.

З 2021 року Міравіс® отримав офіційну реєстрацію та став доступним і для України.

Міравіс® — це інноваційний фунгіцид для захисту овочів від альтернаріозу, стемфіліозу, а також борошнисто-росяних грибів. До складу препарату входить унікальна молекула Адепідин™ (200 г/л ), яка не має аналогів на ринку. Завдяки унікальним біохімічним властивостям молекули Адепідин™, її було віднесено до окремої підгрупи (N-метокси-піразол-карбоксаміди) в класі карбоксамідів (SDHI).

Адепідин™ володіє винятковими проникаючими властивостями на поверхні рослин та високим біохімічним потенціалом.

Після нанесення молекула швидко потрапляє в епікутикулярний шар воску, після чого переміщається в тканину листа по ксилемі.

Незважаючи на те, що ксилемний рух Адепідину™ обмежений, молекула має значну біохімічну ефективність, в результаті чого здатна забезпечити контроль над захворюванням далеко від зони її проникнення.

Швидке потрапляння в тканини рослин обумовлено високою ліпофільною здатністю молекули Адепідин™. Це забезпечує препаратам на основі Адепідину™ відмінну стійкість до змивання дощем.

Акропетальний рух Адепідину™ по ксилемі дуже повільний, що дозволяє тривалий час підтримувати високу концентрацію діючої речовини в тканинах рослини. Такий високий біохімічний потенціал забезпечує триваліший захисний ефект у контролі патогенів. Польові дослідження з використанням Адепідину™ показали, що навіть у нормі всього 15 мг а.і./га забезпечується краща біологічна ефективність у порівнянні з іншими SDHI продуктами. 40 % спор альтернарії на листках томата взагалі втрачають життєздатність.

Aдепідин™ має більш високу активність «in vitro», ніж інші SDHI. Фізіологічна область дії: зростання зародкової трубки Alternaria solani в порівнянні з конкурентами.


Для отримання максимальних захисних властивостей від усіх без винятку продуктів з класу SDHI їх рекомендовано використовувати превентивно (до появи ознак хвороби). Лікувальне застосування не може бути рекомендовано через низьку ефективність, а також високий ризик утворення резистентних форм. На практиці задля уникнення резистентності можуть бути рекомендовані суміші SDHI продуктів з іншими активними речовинами, а також чергування SDHI з дотриманням інтервалів і кратності обробок.

КультураНорма застосування, л/гаЦільові об’єктиСпосіб та час застосуванняСтрок останнього обробіткуперед збиранням, днівМакс. кратність обробок
Картопля0,15–0,25АльтернаріозОбприскування в період вегетації202
Томат ВҐ/ЗҐ0,25–0,35Альтернаріоз20/142
Цибуля0,4–0,5Альтернаріоз, стемфіліоз, борошниста роса203
Огірок ЗҐ0,25–0,35Борошниста роса, аскохітоз142
Капуста0,25–0,35Альтернаріоз202
Морква0,25–0,35Борошниста роса, альтернаріоз202
Кавун0,25–0,35Борошниста роса202

Застосування Міравіс® 
Фунгіцид Міравіс® має багато переваг:

  • Найвищий біохімічний потенціал серед класу SDHI продуктів
  • Містить унікальний карбоксамід із хімічної групи N-метокси-піразол-карбоксамідів
  • Новий унікальний механізм дії
  • Тривалий захист від ключових хвороб
  • Трансламінарний ефект із локально системною дією, що забезпечує пролонгований захист
  • Основа антирезистентної стратегії — унікальний партнер для бакових сумішей
  • Неперевершена стійкість до змивання опадами
  • Ефективний у складних погодних умовах — до +35 °С і за вологості понад 80 %
  • Не викликає фітотоксичності


Препарат можна змішувати з іншими загальновживаними засобами захисту рослин на відповідній культурі. Сумісний із більшістю фунгіцидів та інсектицидів, але у кожному конкретному випадку рекомендовано проводити тести на сумісність.

Температура застосування: Оптимальна температура застосування — +12–24 °С.

Рекомендована норма витрат робочого розчину: 800–1200 л/га (сади), 200–400 (овочі відкритого ґрунту), 400–800 (овочі закритого ґрунту).

У разі двократного застосування Міравіс® за сезон, рекомендується чергувати обробки з фунгіцидами з інших хімічних класів (Циделі Топ™, Скор®, Ревус® Топ, Квадріс® Топ) або з контактними фунгіцидами.

В існуючих схемах захисту Міравіс® допоможе не тільки їх посилити, а й запобігти виникненню резистентності в основних збудників грибкових хвороб.

Міравіс