Рекванс® Флекс для захисту овочів та картоплі від ооміцетів

Овочі та картопля
Рекванс Флекс

Фітофтороз — одне з найбільш шкідливих захворювань картоплі та овочів в Україні. Збудник хвороби відноситься до класу ооміцетних грибів. В окремі роки втрати врожаю через фітофтороз за відсутності надійних та ефективних заходів захисту культур можуть сягати до 60 %. У разі раннього початку розвитку захворювання і сприятливих умов для розвитку збудника може бути втрачено навіть усі 100 % урожаю. Збудник хвороби: Oomycetes Phytophthora infestans (Mont.) de bary. Ооміцети поширені у всіх країнах Європи, Азії, Америки. Основні джерела інфекції: заражений посадковий матеріал, ґрунт, рослинні рештки. Паразити розвиваються у широкому діапазоні температур при високій вологості. Суттєво ускладнює боротьбу з ооміцетами мінливість збудників, це відбувається через механізми швидкого пристосування як до нових толерантних сортів, так і до різних (особливо соло) діючих речовин. Останніми роками в окремих популяціях стали накопичуватися високоагресивні раси та спостерігається генетична варіація не лише вірулентності, а й агресивності патогенів.

Географія досліджень

Таке різке підвищення вірулентності й агресивності патогенів обумовлено низкою чинників: недотримання сівозміни, порушення стратегії фунгіцидного захисту, надмірне застосування препаратів з неоригінальними діючими речовинами (генерики), низька ефективність яких сприяє формуванню стійких (резистентних) популяцій гриба.

З огляду на ці фактори, компанія «Сингента» рекомендує виробникам овочів та картоплі будувати систему захисту культур, базуючись виключно на науково обґрунтованому підході, який повинен включати чергування в системі захисту культури різних фунгіцидів, що характеризуються комбінацією трансламінарної, системної та контактної дій. 

На ранніх етапах вирощування картоплі та овочів, які уражуються ооміцетними грибами, доцільно використовувати системно-контактні препарати, що здатні захистити новий приріст стебел і листків від внутрішньої та аерогенної (зовнішньої) інфекцій. Також дуже важливо застосовувати нові фунгіциди з принципово новою комбінацією високоефективних д. р. Унікальним продуктом для протидії ооміцетам став фунгіцид РЕКВАНС® ФЛЕКС від компанії «Сингента».

РЕКВАНС® ФЛЕКС — новий високоефективний двокомпонентний препарат (мандіпропамід + цимоксаніл) для захисту картоплі та овочів від ооміцетів. Дуже важливою і відмінною його особливістю є лікувальна дія (навіть через 1–2 дні після зараження патогеном). Це важлива перевага продукту, на яку необхідно звернути увагу, особливо якщо при обробці складаються умови, коли дощить і техніка немає можливості швидко виїхати в поле.

Головні переваги препарату:

  • Має системну й трансламінарну активність завдяки наявності 2 д. р. із різних хімічних класів.

  • Чудово контролює як листову, так і найбільш шкідливу стеблову форму фітофторозу.

  • Мандіпропамід закріплюється у восковому шарі листа, забезпечуючи відмінний захисний ефект, а цимоксаніл проникає всередину листа, забезпечуючи превентивну і куративну дії.

  • Висока стійкість до дощу.

  • Швидкий вплив на патоген.

Застосування препарату Рекванс Флекс

Сумісність: РЕКВАНС® ФЛЕКС сумісний з більшістю пестицидів, що застосовуються на картоплі та овочах у ті ж самі терміни. Однак у кожному конкретному випадку препарати, що змішуються, слід перевіряти на сумісність.

Температура застосування: оптимальна температура застосування — +12–24 °С.

Рекомендована норма витрати робочого розчину: на овочевих культурах — 200–400 л/га.

Особливості застосування продукту: РЕКВАНС® ФЛЕКС можна використовувати до 4 разів за сезон, що дозволяє вносити його як послідовно, так і в якості партнера в рамках антирезистентної стратегії для чергування з препаратами з інших хімічних класів. За умови дотримання рекомендацій виробника ризик виникнення резистентності відсутній. Обмеження у сівозміні відсутні.