Ефективний захист овочів як гарант якості та безпечності урожаю

Овочі та картопля
Картопля

Фунгіцидний пакет — перевірений часом!

Рослинництво — це завжди комплекс взаємопов’язаних процесів. Порушення будь-якого етапу вирощування може призвести до негативних наслідків. Кожен з елементів технології є однаково важливим і окремо сам не може забезпечити загальний успіх у вигляді якісного врожаю.

Виробники овочів та картоплі розуміють важливість використання якісного насіння та посадкового матеріалу.

Не викликає сумнівів і той факт, що у досягненні високих показників урожайності велике значення, зокрема, відіграють і сучасні засоби механізації. Так, несправний картоплезбиральний комбайн, який може травмувати бульбу під час збору, одночасно руйнує доцільність багатьох витрат на технологію вирощування культури. Через отримання пошкоджень під час збирання перспектива тривалого зберігання такої травмованої бульби, без сумніву, буде під загрозою.

Виважено треба підходити й до норм застосування добрив, які обов’язково повинні бути обґрунтовані відповідними аналізами ґрунту.

Тож, як бачимо, кожен з елементів технології є важливим.

томат

Щодо вибору ЗЗР при плануванні системи захисту, то тут слід зважати на багато різних показників. Важливо розуміти не тільки хімічний склад пестициду, зазначений на етикетці, як-от діюча речовина, а й реальні можливості готової формуляції продукту. Насамперед потрібно знати, що оригінальний, якісний продукт — це комплекс різних хімічних компонентів, до складу яких включено і д. р. Однак лише готова формуляція препарату, яка пройшла низку багаторічних випробувань може забезпечити сільгоспвиробнику очікуваний результат.

Дедалі частіше фіксуються щорічні збитки, які несуть виробники аграрної продукції через певні недоліки формуляцій генеричних пестицидів. Доволі часто серед сільгоспвиробників чути різні скарги щодо фітотоксичності та низької біологічної ефективності з боку генеричних препаратів.

Компанія «Сингента», як і зазвичай, підтримує комплексний підхід в аграрній справі та надає справжню підтримку й допомогу виробникам овочів в ефективній боротьбі проти комплексу шкідливого впливу з боку специфічних шкідників, хвороб та бур’янів. Нові розробки від компанії «Сингента» не тільки є високоефективними, а, що важливо, безпечні для довкілля. Кожен із продуктів «Сингента» для захисту овочів від шкідників і хвороб в Україні та світі завжди має чіткі рекомендації щодо застосування з урахуванням їх властивостей.

цибуля

Уже багато років своє особливе місце в різних системах захисту овочевих культур посідає ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®. З 2013 року компанія «Сингента» пропонує цей сучасний і унікальний продукт для застосування у захисті овочів через систему крапельного поливу. Так, на полях томатів, перцю, картоплі, цибулі та інших овочевих культур, де було планово використано ґрунтовий фунгіцид ЮНІФОРМ®, вдалося не лише уникнути ураження кореневої системи рослин, а й запобігти первинному ураженню культур ооміцетними грибами (фітофтороз та пероноспороз).

Для захисту картоплі розроблена окрема ЮНІФОРМ®-технологія, яка передбачає не тільки використання самого препарату, а й під неї спеціально розроблені розпилювачі та напрацьовані відповідні рекомендації. ЮНІФОРМ® є унікальним продуктом широкого спектра дії, що надійно захищає рослини від збудників кореневої та прикореневої гнилі.

Ґрунтова формуляція ЮНІФОРМ® блокує можливість розвитку таких фітопатогенів, як пітіум, ризоктонія, антракноз, фузаріоз, гельмінтоспоріоз, фітофтороз, пероноспороз та склеротинія. Величезний досвід застосування ЮНІФОРМ® для захисту овочів через систему крапельного поливу відзначено високою ефективністю продукту проти широкого спектра гнилей кореневої системи. Вигоди при використанні ЮНІФОРМ® у такий спосіб виправдовують інвестиції.

Яскравим прикладом ефективності ЮНІФОРМ® щодо захисту кореневої системи та бульб картоплі є результати демополів у період з 2019-го по 2022 рік на базі компанії «Агріко Україна». Картоплярі особисто могли переконатися у перевагах запропонованої системи захисту від компанії «Сингента».

Юніформ

 

Вагомі переваги використання ЮНІФОРМ®:

- Рівномірність розподілу діючих речовин у кореневій зоні.

- Подача діючої речовини в ґрунт безпосередньо до кореневої системи рослини.

- Створення для коренів рослин сприятливого середовища.

- Зменшення концентрації патогенів і, як наслідок, зниження захворюваності рослин.

Боротьба з хворобами листків, стебел та плодів овочів із застосуванням добре відомих фунгіцидів РИДОМІЛ® ГОЛД та РЕВУС® ТОП теж має свій відповідний регламент. Такі рекомендації від компанії «Сингента» завжди базуються на численних, комплексних дослідженнях спектра біологічної ефективності продуктів та моніторингу розвитку хвороб.

Навіть такий авторитетний фунгіцид, як РИДОМІЛ® ГОЛД, у складі якого є системна д. р. металаксил-М та контактна манкоцеб, рекомендований для застосування в той час, коли рослини інтенсивно нарощують наземну вегетативну масу. І ця рекомендація для РИДОМІЛ® ГОЛД пов’язана з можливістю металаксилу-М швидко поширюватися рослиною як акропетально, так і базипетально, потрапляючи у новий приріст. Завдяки чому захищається вся рослина, подовжується період захисної дії та виключається потреба повторної обробки в разі опадів. Друга д. р. даного препарату— манкоцеб, який допомагає пригнічувати патогени на поверхні рослин. Проте манкоцеб не може проникати під кутикулу рослинної тканини. Саме тому «Сингента» створила готовий комплексний продукт РИДОМІЛ® ГОЛД, який використовується виробниками для ефективної боротьби з фітопатогенною мікрофлорою.

Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким та на 100 % прогнозованим і приносить аграріям різні клопоти. Для прикладу, спалах фітофторозу на полях України у 2021 році став справжнім випробуванням для овочівників. Однак і тут на певних етапах патогенезу є протидія хворобі. Таким дієвим інструментом боротьби з розбурханим захворюванням вчергове стала бакова суміш РИДОМІЛ ГОЛД® + ШИРЛАН®, що забезпечила «стоп-ефект», можливий завдяки одночасній дії трьох різних механізмів з боку активних інгредієнтів препаратів.

Для комплексної боротьби проти різних грибних патогенів (альтернаріози, стемфіліози та ін.) компанія «Сингента» пропонує фунгіцид КВАДРІС® ТОП. Завдяки поєднанню двох компонентів у єдину формуляцію він виявляє потужну контактно-системну дію. Наукові дослідження та промислове застосування КВАДРІС® ТОП підтверджують високу ефективність і широкий спектр з профілактичними, лікувальними і антиспорулянтними властивостями. Це дає можливість включати препарат до системи захисту овочевих культур та картоплі на всіх етапах вегетації рослин.

Застосування пестицидів саме проти визначених цільових об’єктів завжди забезпечує максимальну ефективність і можливість уникнути додаткових обробок. Включення до програми захисту картоплі та томата препарату РЕВУС® ТОП, який має профілактичну і лікувальну активність проти Phytophthora infestans, Alternaria solani та A. Alternata, дозволяє одночасно та ефективно захищати посадки від фітофторозу й альтернаріозу і отримувати максимальну прибавку врожаю. Ефективність препарату РЕВУС® ТОП проти зазначених патогенів відзначалася в усі роки випробувань у лабораторних і польових умовах на штучному й природному інфекційних фонах.

Тож, як бачимо, розуміючи призначення ЗЗР та дотримуючись регламентів їх застосування, можна побудувати надійну та ефективну систему захисту.

Зустрічаючись з овочівниками на семінарах та Днях поля, фахівці компанії розповідають не тільки про новинки від «Сингента», а й завжди наголошують на важливості мінімізації залишків пестицидів для кінцевого споживача. Проте без належного виконання з боку виробників усіх агротехнічних заходів, без використання досліджених препаратів і дотримання регламенту їх застосування зробити це досить важко.

Отримати безпечний для споживання продукт цілком можливо, але тільки за умови дотримання технології та правильного застосування ЗЗР. Безпека харчування людей завжди повинна бути головним критерієм та пріоритетом при побудові систем захисту рослин. Дотримання регламенту застосування пестицидів є дуже важливим. Порушення регламентів внесення ЗЗР не повинно мати місця ані на виробництві, ані на присадибних ділянках.

томат