ШИРЛАН 500 SC к. с. — ефективний захист картоплі та томатів від фітофторозу на всіх етапах вегетації

Овочі та картопля

За останні кілька десятиліть фітофтороз став однією з головних проблем для картоплярів та овочівників, і, як показує практика, з кожним роком тенденція до збільшення шкодочинності цього захворювання зростає. З огляду на це отримання якісних і високих урожаїв овочів та картоплі перетворюється на досить непросте завдання, вирішення якого вимагає пошуку нових підходів у боротьбі з фітофторозом.
 

Фітофтороз не лише зменшує врожайність культур, оскільки втрачається якість та товарний вигляд продукції (наприклад плодів томата), а й справляє негативний, прихований вплив на бульби — вони погано зберігаються, стають непридатними для переробки.  Такі наслідки хвороби на картоплі дуже важливі для переробних компаній — виробників чипсів, ресторанів швидкого харчування та інших.
 

Через це у країнах Європи майже 90 % усіх засобів захисту, які застосовуються на картоплі, спрямовано на боротьбу з фітофторозом. Препарати проти фітофторозу, як на картоплі, так і на томатах, мають відповідати таким основним вимогам: бути високоефективними і не накопичуватись у продукції.
Одним з фунгіцидів, що повністю відповідає цим вимогам, є Ширлан® виробництва компанії «Сингента», який на сьогодні вже зареєстровано у 20 країнах світу.

Із 1995 р. Ширлан широко застосовується проти фітофторозу та альтернаріозу  у Бельгії, Англії, Німеччині, Швеції та Данії, де розроблено технології, які передбачають внесення цього фунгіциду до 8–12 разів за сезон. Таке інтенсивне використання стає можливим завдяки унікальним властивостям препарату. Технологію захисту картоплі, яка включає застосування Ширлан®, взято на озброєння провідними світовими компаніями — виробниками чипсів.
Діюча речовина Ширлан® — флуазинам — контролює розвиток фітофторозу практично на всіх стадіях його життєвого циклу: інгібуючи рухливість зооспор, пригнічуючи їх проростання, а також перешкоджаючи утворенню нових зооспор, чим різко знижує ймовірність первинного зараження рослин фітофторозом. Окрім того, препарат інгібує появу апресоріїв, укорінення та ріст гіфів гриба, що унеможливлює появу резистентності у збудників хвороб.

 

Ширлан® — це контактний препарат, він не потрапляє у рослину, практично не розчиняється у воді й не змивається опадами, утворюючи міцну захисну плівку на поверхні, яка оброблюється.

Першу обробку фунгіцидом Ширлан® варто проводити за висоти рослин 15–20 см. Цей етап у захисті овочів та картоплі є одним з перших у боротьбі проти збудників фітофторозу. Зважаючи на біохімічні властивості Ширлан®, потрапляння робочого розчину на ґрунт у міжрядковий простір є дуже важливим через активність препарату на поверхні ґрунту. Основна мета використання Ширлан® у цей період — максимально попередити проростання спор і зооспор на поверхні ґрунту, появу апресоріїв, ріст гіфів гриба, а також спороутворення на живих і неживих тканинах.

Унікальні властивості препарату Ширлан® та його висока ефективність проти фітофторозу роблять його незамінним у системі захисту картоплі, зокрема, у передзбиральний період. Загальновідомо, що умови збирання є одним із найважливіших факторів, які визначають якість урожаю і лежкість бульб у період зберігання. Зараження бульб картоплі зооспорами може відбуватися під час збирання при контакті бульб з ураженим бадиллям. Особливо чутливі до зараження фітофторозом пошкоджені бульби, а також бульби з несформованою шкіркою. Варто зазначити, що обробка препаратом Ширлан® картоплі за 7–10 днів до збирання зменшує рівень ураження бульб фітофторозом на 80 %.

Ще одним прийомом ефективного зниження рівня інфекції фітофторозу є використання бакової суміші препаратів Реглон Супер 150 SL в. р. к. та Ширлан®. Доповнюючи дію десиканта шляхом прямого впливу на рухливість і проростання зооспор, Ширлан® забезпечує своєрідну дезінфекцію бадилля та ґрунту. Застосування бакової суміші істотно впливає на зменшення кількості зимуючої інфекції та значно знижує можливість зараження фітофторозом бульб картоплі в процесі збирання, чим забезпечує захист нового врожаю і сприяє поліпшенню показників зберігання.
 

В Україні Ширлан® пройшов багато різних виробничих випробувань на картоплі та овочах  і нині широко застосовується фермерськими господарствами.