ЗЗР від «Сингента» — переваги в усіх аспектах

Овочі та картопля

Спеціалісти, які працюють в сільському господарстві, постійно стикаються з великим потоком різної технічної інформації на аграрну тематику: статті в журналах, брошурах, каталогах, окрім того, величезний обсяг інформації можна зустріти на просторах Інтернету.

Однак зазвичай такого роду інформація поширюється компаніями насамперед з огляду на комерційні інтереси. Дійсно, інколи важко визначити, де все ж таки правда, а де банальний комерційний міф. Багато фермерів, які не перевіряють і довіряють такій інформації, в підсумку зазнають досить помітних збитків.

Однією з тем, що часто обговорюються в ЗМІ, є усі можливі засоби захисту й добрива. Якщо говорити про пестициди (особливо про так звані аналоги або підробки), то часто після їх застосування низька ефективність або повна її відсутність не одразу помітна агроному за відсутності реальної проблеми на полі. Тоді й виникає відчуття – «наче спрацювало». А потім, сарафанне радіо не гірше, ніж Інтернет, рознесе інформацію та цей сумнівний досвід. А далі знову — кому як повезе…

Однак це до пори, до виникнення реальної проблеми в період використання пестициду. Так як же виявити різницю і зрозуміти, за що варто платити, а де краще відмовитися від сумнівної покупки? Фермери, часто ставлять одне й те ж запитання: «Діюча речовина одна і та ж, то чому ж різниця в ціні?»  

Варто зазначити, що компанія «Сингента» про сільське господарство передусім говорить як про науку.

До того ж про науку живу й таку, що динамічно розвивається, потребує безперервного вивчення всіх без виключення аспектів. Саме наукова база є основою кожного продукту від компанії «Сингента» на ринку України та інших країн. Так, безумовно, діюча речовина — це важливий аспект для ЗЗР, але не все залежить лише від д. р. Насправді істинні властивості пестициду визначаються в ході виробничого процесу і з огляду на комплекс інгредієнтів, що входять до складу оригінального продукту. Пестицид для захисту рослин — це непростий комплекс, що складається з однієї або декількох д. р. і цілого набору допоміжних речовин, які призначені допомогти д. р. у досягненні поставлених цілей — підвищити біологічну ефективність, а також забезпечити безпеку самого препарату.

Оскільки якість і кількість інгредієнтів у формуляції продукту має вирішальне значення, будь-які зміни цього складу в результаті призведуть до істотної зміни якості та біологічної ефективності препарату.

Часто можна чути слова «формуляція продукту». Формуляція — це і є основний секрет фірми, над яким наполегливо працюють вчені всіх країн. Навіть коли д. р. стає загальнодоступною після закінчення патентного захисту, технологічний процес виробництва оригінального продукту (формуляція), а також весь компонентний склад залишаються засекреченими.

Це і визначає відмінність в ефективності оригіналу від аналогу. Інакше кажучи, навіть за наявності схожих д. р. властивості продуктів будуть сильно відрізнятися. Саме формуляція оригінального продукту забезпечує йому такі показники, як: стійкість до змивання опадами, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, тривалість захисної дії, широкий температурний діапазон застосування тощо. 

Для прикладу можна навести дані одного з досліджень.

Візьмемо один із фунгіцидів компанії «Сингента» Ширлан® (д. р. флуазінам) і порівняємо його з продуктами, що мають у своєму складі аналогічну д. р.

Спеціалізоване дослідження

Ширлан® порівняно з генеричним флуазінамом.

Ширлан® — відомий в Україні фунгіцид для боротьби з фітофторозом картоплі, який демонструє блискучі результати в захисті листя і бульб від шкідливих хвороб. Патентний період активної речовини (флуазінаму) закінчився 2006 року.

Лабораторні дослідження компанії «Сингента» і незалежні польові випробування довели, що Ширлан® ефективніший за генеричний флуазінам.

- Неякісна формуляція генеричного препарату швидко розшаровується.

- Погане прилипання генеричного продукту.

- Розмір частинок генеричного препарату не забезпечує рівномірного покриття.

       Ширлан®

Генеричний препарат А

Генеричний препарат В

Генеричний препарат С

 

Через 1 хв після струшування

 

Через 15 хв після струшування

Описане вище випробування засвідчує стабільність бакової суміші та якісне прилипання до листя культури. Генеричні препарати, що випробовувалися, демонструють швидше осідання і стікання порівняно з препаратом Ширлан®. Відмінності в кольорі чітко показують різницю між генеричними препаратами і фунгіцидом Ширлан®.

Під час лабораторного аналізу у двох із чотирьох досліджуваних генеричних препаратів із флуазінамом вміст активної речовини був нижчим, ніж у зареєстрованій специфікації. При цьому один зразок містив на 12 % менше активної речовини, ніж заявлено на етикетці, й ці препарати мали гіршу ефективність у польових умовах.

У незалежних польових дослідженнях 2009 року всі випробовувані генеричні препарати з флуазінамом мали принаймні на 10 % меншу ефективність (а в одному випадку — на 30 %) у боротьбі з фітофторозом, ніж оригінальний препарат Ширлан®.

 


 

Зважаючи на високу цінність посівів картоплі, жоден виробник не може дозволити собі ризики втрати врожаю і зниження якості бульб від фітофторозу.

Як не нашкодити здоров’ю… 

Не менш вагомим є і такий показник, як безпека засобів захисту рослин для навколишнього середовища та людини. Адже дуже важливо щоб хімічні засоби, які застосовує фермер, у результаті не завдали шкоди нашому з вами здоров’ю. Для цього обов’язковими є спеціальні дослідження. Життєвий шлях кожного продукту від «Сингента» (до офіційного виходу на ринок) — це безліч всебічних тестів та досліджень. Потрібні роки, накопичений досвід і значна кількість коштів, щоб виконати всі строгі вимоги, пов’язані з безпекою ЗЗР. Зважаючи на це, останнім часом можна спостерігати об’єднання масштабних хімічних компаній. Певною мірою це пов’язано з можливістю спільно вирішувати питання щодо досліджень і пошуку нових продуктів та технологій. Всебічні дослідження, які проводять компанії — розробники оригінальних препаратів, включають у себе багато цілей: визначення науково обґрунтованої норми внесення (з урахуванням резистентності, економіки та ін.), кратність і строки обробок, період очікування (з урахуванням залишків), спектр захисної дії тощо. Однак і після виведення продукту на ринок дослідження не припиняються. Всі наступні дослідження мають на меті уточнення і доповнення до вже існуючих рекомендацій. Фірма — оригінатор продукту на всіх етапах продовжує контролювати якість своїх препаратів, відслідковуючи всі моменти, пов’язані з його використанням. 

На відміну від багатьох інших виробників ЗЗР, у компанії «Сингента» в Україні для цього існує спеціально підготовлений ресурс — R&Dдепартамент (скорочено від research and development), що в перекладі з англійської означає «відділ досліджень і розробок». R&D «Сингента» в Україні понад 10 років тестує всі без виключення продукти компанії в усіх географічних зонах землеробства нашої країни. Отримані в результаті проведених в Україні дослідів дані публікуються в якості практичних рекомендацій для наших аграріїв. Плануючи придбання аналога, поцікавтеся у виробників пестициду: яку кількість випробувань пройшов їхній продукт, у яких географічних зонах, які результати цих тестів? Також запитайте, чи не перетвориться ваше поле на ділянку для випробування подібних продуктів? Важливо зважати не лише на заявлені властивості, а й імовірні побічні ефекти (фітотоксичність, низька ефективність та ін.).

Що треба запитати, перш ніж купувати генеричний препарат?

Чи існують підтверджені результати польових досліджень для продукту?

ПОРАДА: Перевірте, щоб результати стосувалися конкретної торгової марки, а не діючої речовини

Чи гарантує продукт безпеку рослин?

ПОРАДА: Неякісна формуляція продукту може спричинити фітотоксичність для рослин і підвищувати ризики під час змішування

Чи відповідають препарати генеричної торгової марки протоколам вирощування?

ПОРАДА: Перед покупкою будь-якого продукту порадьтеся з покупцем вашої продукції

Чи існує технічна підтримка?

ПОРАДА: Отримайте контакт технічного спеціаліста або служби польової підтримки

Чи добре упаковано продукт?

ПОРАДА: Неякісна упаковка збільшує ризик витікання, а усунення наслідків вимагає багато часу й коштів

Чи придатна для переробки упаковка продукту?

ПОРАДА: Упаковка, яка не піддається переробці, вважається небезпечними відходами і тягне за собою чималі витрати на її утилізацію

 

Тож не варто ризикувати! Ризики, пов’язані з використанням аналогів, можуть призвести до реальних втрат урожаю і його якості. А через відсутність досліджень (токсикологія, профіль безпеки, максимально допустимий рівень залишків тощо), які для компаній-оригінаторів є просто обов’язковими, аналоги можуть нести реальну загрозу здоров’ю споживача.

«Сингента» — надійний партнер для бізнесу!

Разом із широким спектром високоефективних пестицидів та надійною системою захисту рослин компанія «Сингента» пропонує українським сільгоспвиробникам послуги сучасних діагностичних центрів, у яких можна провести діагностику  рослин на наявність фітопатогенів та шкідників. За результатами такої діагностики аграрії отримують чіткі рекомендації щодо найефективнішого застосування ЗЗР. Також для наших клієнтів в Україні існує чимало технічних сервісів, зокрема з налаштування і калібрування обприскувачів, з протруювання зерна тощо. Наші менеджери з продажів та технічні експерти завжди готові відповісти на ваші запитання та надати професійну консультацію.