ДЕМО 2022 року на базі компанії «Агріко Україна»

Овочі та картопля
Демо 2022

Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай важливими для вдосконалення технологій вирощування культури. Тож 2022 рік не став винятком.

Такі заходи дають можливість кожному охочому у виробничих умовах переконатися в ефективності того чи іншого продукту або технології, які пропонує компанія «Сингента». Виробник під час планування схеми захисту культури повинен ставити перед собою декілька цілей, основна з яких — біологічна ефективність обраних ЗЗР.

Не варто нехтувати і таким показником, як залишки пестицидів. При плануванні схеми захисту дуже важливим є досягти балансу у поєднанні високої біологічної ефективності ЗЗР та МДР (максимально допустимий рівень) залишків пестицидів у готовій продукції. МДР — це максимальна концентрація залишків пестициду в харчовому продукті або на його поверхні, визнана законом як прийнятна за умови правильного застосування пестицидів відповідно до принципів передової сільськогосподарської практики. Треба чітко розуміти, що кожен пестицид має свій визначений строк для застосування протягом сезону.

Демо 2022

З турботою про безпеку харчування компанія «Сингента» постійно наголошує саме на регламентованому використанні всіх власних ЗЗР, витрачаючи великі кошти на спеціальні дослідження.

Регламент застосування ЗЗР чітко враховує досліджені та обґрунтовані строки очікування до збирання врожаю. Тож дотримання такого регламенту є досить важливим.

У сезоні 2022 року завдяки співпраці з компанією «Агріко Україна» було проведено вже традиційне ДЕМО. Водночас із демонстрацією ефективності системи захисту від компанії «Сингента» в черговий раз було проведено дослідження щодо МДР у кінцевому харчовому продукті.

Система захисту, яка була закладена на дослідній ділянці, розроблена на підставі багаторічних досліджень, що на постійній основі проводять як в Україні, так й інших країнах світу.

Демо 2022

В сезоні-2022 на демоділянках була запропонована така схема захисту:

1) Селест® Топ (0,6 л/та) — обробка бульб на столі перед посадкою;

2) Юніформ® (1,5 л/га) — безпосередньо під час посадки;

3) фунгіцид Ширлан® (0,4 л/га) — висота рослин сягнула 15–20 см;

4) Ридоміл® Голд (2,5 кг/га) + Ампліго® (0,2л/га) + Ізабіон® (2 л/га);

5) Ревус® Топ (0,6 л/га) + Ізабіон® (1,0 л/га);

6) Ридоміл® Голд (2,5 кг/га) + Енжіо® (0,18 л/га);

7) Квадріс® Топ (1,0 л/га);

8) Ревус® Топ (0,6 л/га).

В «Агріко Україна» за останні роки суттєво вдосконалили і продовжують вдосконолювати свою технологію захисту картоплі за світовими стандартами. Так, на озброєнні фахівців цієї компанії з’явилося обладнання для якісного нанесення протруйника на бульбу. Це дозволило не тільки значно покращити покриття поверхні самої бульби, а й зменшити норму витрати протруйника. Тобто, завдяки контрольованому нанесенню препарату вдається забезпечити потрапляння тієї кількості діючих речовин, що рекомендовано у нормі застосування протруйника. Це, своєю чергою, дозолило отримати максимальний потенціал від біологічної ефективності Селест® Топ. З огляду на призначення майбутнього врожаю бульби (мийка та фасовка) було рекомендовано під час посадки дно борозни та загортаючий ґрунт обробляти згідно з Юніформ®-технологією (Юніформ у нормі 1,5 л/га). Препаративна форма та комбінація діючих речовин Юніформ® значно підсилюють надійність захисту проростків та кореневої системи культури у ґрунті тривалий період. Це надважливо для рослин, особливо на етапі їх проростання. Протягом сезону вирощування Селест® Топ відмінно захищав картоплю від цілого комплексу хвороб, таких як ризоктоніоз, альтернаріоз, парша, а також комплексу ґрунтових і наземних шкідників. Водночас цей препарат має «вігор»-ефект, що стимулює сходи, позитивно впливає на розвиток кореневої системи, підвищує стресостійкість культури. Фунгіцид Юніформ® працює проти доволі широкого спектра патогенів, захищає кореневу систему і проростки від ризоктоніозу, сріблястої парші, фітофторозу та пітіозу.

 

Перше обприскування по листу за планом було проведено після досягнення рослинами висоти 10–15 см фунгіцидом Ширлан® (0,4 л/га). Ця обробка має особливе значення, оскільки рослини в даний період ще не повністю покривають ґрунт. Під час цієї обробки важливо, щоб частина робочого розчину потрапляла саме на поверхню ґрунту  задля забезпечення позитивного ефекту, який має д. р. Ширлан® флуазінам. Основна мета використання Ширлан® у цей період — максимально запобігти проростанню спор і зооспор, появі апресоріїв, росту гіфів гриба, а також спороутворенню на живих і неживих тканинах. Наступну обробку провели, як було передбачено планом, через 9 днів (30.06.2022) баковою сумішшю фунгіциду Ридоміл® Голд (2,5 кг/га) проти збудників фітофторозу та альтернаріозу з амінокислотним препаратом Ізабіон (2,0 л/га), який на даному етапі дуже потрібний для зменшення стресу рослин після застосування гербіцидів, та інсектицидом Ампліго® (0,2 л/га). Останній тут необхідний, щоб захистити не тільки від потенціальної хвилі колорадського жука, а й від переносників вірусів — цикадок та попелиць. Далі згідно із запропонованою схемою захисту провели фоліарні обприскування. 11.07.2022 здійснили третю фунгіцидну обробку по листу баковою сумішшю фунгіциду Ревус® Топ (0,6 кг/га) проти збудників фітофторозу й альтернаріозу + Ізабіон (1,0 л/га), який на даному етапі розвитку картоплі потрібен для зменшення стресу після перепадів температур та покращення вегетації рослин. Через погодні умови, які склалися цього року в кінці липня, четверту обробку провели з коротким інтервалом (16.07.2018). Застосовували бакову суміш фунгіциду Ридоміл® Голд (2,5 кг/га) проти збудників альтернаріозу та фітофторозу з інсектицидом Енжіо® (0,18 л/га), який тут використовують від колорадського жука й переносників вірусів — цикадок, попелиць і трипсів.

Далі послідовно — 28.07 Квадріс® Топ (1,0 л/га) і 5.08 Ревус® Топ (0,6 л/га).

Демо 2022 Агріко

Щорічно погода і фітопатогенна ситуація на полі вносять свої корективи. Цей рік, як і минулі, теж тримав кожного агронома у напруженні. Однак слід зауважити, що відповідна й динамічно налаштована система захисту дозволяє мінімізувати ризики великих втрат.

Всі передбачені та вже проведені обробки на полях компанії «Агріко Україна» дозволили створити потужний бар'єр проти збудників хвороб та шкідників картоплі.

Цього року на полях, де ми разом з компанією Агріко Україна проводили наші дослідження, було висаджено п’ять різних сортів: Парадізо, Алюетт, Есмі, Раномі і Арізона. 

За результатами проведеного оцінювання на демо ділянках середня врожайність склала 58 т/га. Лідером цьго сезону був сорт Арізона з врожайністю 62 т/га. Також важливо зазначити що товарність  картоплі при фракції «45+» склала понад 80 %. 

Фахівці компанії Агріко Україна відмічають що отримані цого року результати в тому числі пов'язані з правильним вибором та своєчасним застосуванням ЗЗР від Сингента.

Демо 2022

 

У наступному сезоні плануємо введення до системи захисту культури нових фунгіцидів Міравіс® та Ридоміл® Голд R.

Отже, запрошуємо вас завітати на наші демополя у 2023 році, де ви особисто зможете як ознайомитися з новинками, так і переконатися в ефективності вже відомих ЗЗР від компанії «Сингента».