Максим® — протруйник проти широкого спектра хвороб

Захист городу, саду, газону
Фунгіцид Максим

Грибкові хвороби — підступний ворог рослин. Грибки здатні знищити врожай, послабити або знищити садові культури. Шкідливі мікроорганізми небезпечні не тільки навесні і влітку, а й в осінньо-зимовий період. На допомогу дачникові приходять препарати-фунгіциди. У чому переваги препарату Максим®?

Про препарат Максим®

Максим® — ефективний комбінований фунгіцид, що його використовують фермерські господарства і дачники для захисту від хвороб насіння, бульб, а також вегетуючих рослин. Препарат розробила швейцарська компанія «Сингента», що спеціалізується на засобах захисту рослин і насінні.

Препарат ефективний проти найбільш поширених і небезпечних хвороб, як-то:

 • фузаріоз,
 • фітофтороз,
 • парша,
 • усі види гнилі,
 • пероноспороз,
 • гельмінтоспоріоз.

Найчастіше препарат застосовують для обробки насіння і бульб перед посадкою, проте він не менш корисний для садівників і в осінній період.

Максим® стане в нагоді дачникам, у яких є газон. З настанням весни на траві можуть з’являтися рожеві або білі плями — снігова пліснява. Це захворювання призводить до загибелі злаків, у результаті на газоні утворюються великі ділянки з жовтою травою. Захистити галявину треба заздалегідь.

Максим® захищає бульби і цибулини від гнилей та ґрунтових грибків. Перед закладанням на зимове зберігання гладіолуси, бегонії, жоржини й інші культури важливо обробити засобом захисту. Це сприятиме зберіганню, втрати бульб будуть невеликі, а навесні вони потішать міцними, здоровими паростками.

Крім того, Максим® допоможе зберегти взимку насіннєву картоплю. Перед закладанням на зберігання бульби обробляють розчином протруйника і підсушують. Така обробка очищає посівний матеріал від уже наявних на поверхні бульб спор грибків і захищає їх від повторного зараження протягом трьох місяців.

Препарат можна використовувати для знезараження ґрунту в теплицях і парниках. Після осінньої обробки гинуть грибки, які накопичилися протягом дачного сезону.

ЗЗР Максим

Переваги препарату Максим®

Протруйник Максим® недаремно заслужив визнання садівників. Він надійний, ефективний, не вимагає особливих навичок у роботі.

Переваги препарату:

 • ефективність проти широкого спектра захворювань;
 • можливість застосовувати на будь-якій садовій культурі;
 • тривалий термін захисту;
 • простота в застосуванні;
 • економічність;
 • низька токсичність (3 клас небезпеки);
 • порівняно безпечний для корисної ґрунтової мікрофлори.

Протруйник Максим® можна застосовувати з профілактичною метою — для запобігання поширенню грибків у посадці та для лікування рослин з ознаками захворювань.

Тривалість дії фунгіциду — до 30 днів, розведений робочий розчин ефективний протягом 3 годин.

Принцип дії протруйника Максим®

Принцип дії препарату Максим® зумовлено його складом. Основна діюча речовина протруйника — флудиоксоніл 2,5 % (краще 25 г/л). Це аналог природного протигрибкового компонента, який виділяють ґрунтові бактерії.

При потраплянні на поверхню грибка препарат порушує обмінні процеси, що відбуваються в патогенних мікроорганізмів, сприяє їх швидкій загибелі. При обробці насіннєвого матеріалу і здорових рослин засіб створює захисну плівку, яка перешкоджає заселенню грибків.

Препарат має контактну дію на грибки, тому для високої ефективності робіт слід пильно стежити за якістю обробки. Якщо протруйник нанесено нерівномірно, окремими ділянками, то його ефективність знижується.

Переваги препарату Максим

Порядок приготування робочого розчину і обробки препаратом Максим®

При приготуванні робочого розчину і роботі з протруйником слід дотримуватися заходів особистої безпеки. Усі роботи проводять у гумових рукавичках і масці, по закінченні робіт тару й відкриті ділянки шкіри промивають мильним розчином. Обробку не можна проводити поблизу дітей і домашніх тварин; препарат токсичний для риб.

Щоб отримати 1 л готової до використання рідини, треба розвести в 1 л води 2 мл препарату Максим®. Отриманий розчин використовують для замочування або обприскування цибулинних рослин.

Не можна перевищувати дозування, зазначені в інструкції із застосування. Це не матиме додаткового ефекту, натомість може нашкодити рослинам, насінню, бульбам. Зменшення дозування призводить до вироблення стійкості у хвороб.

Правила обробки:

 • Протруйник не можна використовувати на насінні і бульбах, які вже дали паростки.
 • Робочий розчин наносять рівномірно й суцільно, не залишаючи необроблених ділянок. Для зручності в протруйник додано барвник червоного кольору — він допомагає контролювати повноту обробки.
 • При обробці невеликих партій насіння чи коренеплодів їх зручно замочувати. Для великих партій використовують обприскувачі або пульверизатори.

Перед закладанням бульб, цибулин квітів або насіннєвої картоплі на зберігання їх обробляють препаратом Максим®.

 1. Нехарчову тару на 2/3 об’єму заповнюють робочим розчином.
 2. У рідину занурюють бульби, залишають їх на 30 хвилин на протруювання.
 3. Виймають посадковий матеріал і підсушують його, потім прибирають на зберігання.

Якщо помітні ураження на цибулинах, краще використовувати обприскування, бо це зменшує ризик передачі бактеріальних інфекцій, на які не впливає препарат.

Для знезараження ґрунту в теплицях на 10 л води додають 20 мл засобу, ретельно перемішують. Робочим розчином рясно поливають ґрунт. Можна накрити оброблені грядки плівкою, щоб підвищити ефективність обробки.

Протруйник Максим® — ефективний препарат для захисту садових рослин у період вегетації, насіння, цибулин і бульб перед посадкою та закладкою на зберігання. Обробка газону цим препаратом запобігає поширенню снігової плісняви, зберігає високу декоративність галявини.