Город та сад без бур’янів це реальність!

Захист городу, саду, газону
Бур'яни у землі

Серйозну проблему поруч із багаторічними становлять однорічні бур’яни. Бур’яни забирають мінеральні й органічні поживні речовини, доступну для культурних рослин вологу і в такий спосіб різко знижують урожайність і родючість ґрунту. Культурні рослини слабо конкурують з бур’янами, особливо від фази сходів і до змикання рядків. У ранній період розвитку рослини «планують» свій майбутній урожай, і якщо в цей час вони вже мусять конкурувати з бур’янами, закладається програма зменшення врожаю, яка не має зворотної дії.

Ручне прополювання не забезпечує вчасне знищення бур’янів. До того ж при цьому дуже часто культурні рослини зазнають механічних пошкоджень.

Компанія «Сингента» пропонує низку гербіцидів, які допоможуть вирішити ці проблеми.

Препарат Гезагард® застосовується на моркві й картоплі для знищення широкого спектра однорічних дводольних і злакових бур’янів. Гезагард® — гербіцид вибіркової дії, що його поглинають і корені, і проростки бур’янів. На бур’яни, які вже зійшли, препарат діє через листя. Максимальний ефект досягається при досходовому обприскуванні посівів, на яких бур’яни утворили до трьох листків.

Посадки картоплі обробляють до появи сходів або після нагортання гребенів (молоді рослини має бути повністю вкрито землею), а моркву можна обробляти до посіву, після посіву та у фазі 2–4 листки.

У промисловому секторі Гезагард® застосовують, крім названих культур, на горосі овочевому, соняшнику, сої, коріандрі. Тривалість захисної дії препарату становить 30–35 днів. Ще одна його риса — Гезагард® менше реагує на сухість ґрунту.

Дуал Голд® — ґрунтовий гербіцид для захисту від однорічних злакових та окремих дводольних бур’янів у посадках картоплі, розсадних томатів і капусти та в посівах кавунів. Дуал Голд® — гербіцид вибіркової дії, який поглинають бур’яни, що проростають. Відтак бур’яни гинуть ще до появи сходів. Серед ґрунтових гербіцидів це найм’якіший (толерантний) до культури препарат. Вносять його до висадки розсади томатів і капусти та після посадки картоплі і висіву кавунів, але до появи їх сходів.

У промисловому секторі Дуал Голд® застосовують на цукрових буряках, соняшнику, сої, горосі, кукурудзі й інших культурах.

Дуал Голд® знищує такі бур’яни, як просо, мишій, щириця, лобода, паслін та деякі інші. Гірчиця, роман польовий, очеретянка та деякі інші дводольні однорічні бур’яни залишаються поза його можливостями, але з ними дуже добре впорається Гезагард®.

 Отже, змішуючи два ґрунтові гербіциди на відповідних культурах, можна добитися ідеальної чистоти сходів картоплі, соняшнику, сої, гороху й інших культур, що в кінцевому результаті збереже нам потенціал урожайності цих культур. Крім того, поєднання гербіцидів Гезагард® і Дуал Голд® посилює дію на злакові однорічні бур’яни.

Для високоефективної дії препаратів ґрунт на ділянці слід ретельно підготувати, заборонувати або заграбати, щоб на поверхні не було великих грудок. Після застосування гербіциду не рекомендується прополювати й рихлити міжряддя — це зменшує ефективність дії. На важких гумусних ґрунтах норма витрати препаратів повинна бути максимальною. Ще один важливий момент, який слід враховувати: якщо в ґрунті немає вологи, для покращення гербіцидної дії після внесення препаратів потрібна неглибока заробка (3–5 см). Крім того, після заробки сильний вітер уже не знесе верхній шар ґрунту з препаратом.

Бур'яни