Ефективний захист прапорцевого та підпрапорцевого листків — збільшення урожаю зернових колосових культур

Зернові
Захист прапорцевого та підпрапорцевого листків

Моніторинг полів та прогноз розвитку хвороб — це два елементи, які допомагають оцінити і спланувати ефективну систему захисту зернових колосових культур, а також спрогнозувати появу можливих загроз у майбутньому і запобігти їм. Планування й організацію захисних заходів культур у цілому слід проводити, зважаючи на отримані дані моніторингу і використання моделей розвитку хвороб, які переважно базуються на погодних умовах.

М’яка зима і велика кількість опадів у весняний період є сприятливими для розвитку таких хвороб, як іржа, септоріоз, гельмінтоспоріоз, ринхоспоріоз та рамуляріоз. Тому саме захист прапорцевого та підпрапорцевого лисків від хвороб має найбільш важливе значення для формування врожайності зернових колосових культур.

Хвороби на зернових

Рис.1. Значення окремих органів рослини для формування врожайності та втрати врожаю через вплив хвороб.

Інтенсивні опади протягом квітня по всій території України сприяють розвитку хвороб зернових культурах, і це потенційно може призвести до втрати значної кількості врожаю, що продемонстровано на моделях ризику ураження хворобами нижче.

Ризик ураження септоріозом листя

Рис. 2. Ризик ураження септоріозом листя останні тижні коливається від 20 до 100 %.

Ризик ураження іржею коливається від 10 до 100 %

Рис. 3. Ризик ураження іржею коливається від 10 до 100 %.

Ризик ураження рамуляріозом становить 50 %

Рис. 4. Ризик ураження рамуляріозом становить 50 %.

Ризик ураження ринхоспоріозом

Рис. 5. Ризик ураження ринхоспоріозом коливається від 20 до 100 %.

Вибір фунгіциду та захисту зернових культур у фазу ВВСН 37–39 (Т2) має базуватися на вищевказаній інформації, а також необхідно зважати на такі надзвичайно важливі особливості:

  • ефективність, тривалість захисної дії та спектр контрольованих препаратом хвороб;
  • використання комбінованих препаратів, діючі речовини яких із різних хімічних класів та мають можливість ефективно контролювати збудника на різних етапах його розвитку;
  • дотримання антирезистентних рекомендацій як щодо препаратів, так і норм їх застосування;
  • безпечність і використання самого препарату, і його роботи в бакових сумішах.

Компанія «Сингента» може запропонувати ефективні системи захисту для господарств із різних ґрунтово-кліматичних зон України, здатні відмінно проконтролювати хвороби, які зустрічаються в посівах.

Амістар® Екстра — препарат, який уже протягом багатьох років є одним із лідерів використання на польових культурах в Україні та світі, володіє унікальними властивостями серед стробілуринвмісних препаратів за спектром контрольованих хвороб і тривалістю дії.

Завдяки поєднанню азоксистробіну з ципроконазолом забезпечується надійний і тривалий захист проти хвороб, а також чітко виражена превентивна і швидка лікувальна дія проти широкого спектра хвороб (септоріозу, борошнистої роси, іржі, плямистостей, альтернаріозу та ін.). Рекомендована норма застосування препарату в Т2 (ВВСН 37–39) — 0,6–0,75 л/га.

Ключові переваги Амістар® Екстра:

  • посилена превентивна та швидка лікувальна дії проти широкого спектра хвороб;
  • забезпечує подовження вегетації рослин, що збільшує врожайність;
  • підвищує ефективність використання вологи та покращує фотоасиміляцію;
  • забезпечує тривалий період захисту.

Елатус® Ріа — топовий продукт у захисті озимої пшениці на ринку України, стандарт у контролі іржі та септоріозу, а також має найбільш чітко виражену лікувальну дію серед SDHI вмісних фунгіцидів. Рекомендована норма застосування препарату в Т2 (ВВСН 37–39) — 0,5–0,6 л/га.

Ключові переваги Елатус® Ріа:

  • найвища ефективність у контролі іржі та септоріозу з-поміж фунгіцидів на ринку України;
  • ципроконазол та пропіконазол забезпечують потужну лікувальну дію;
  • безпечний у сумішах з гербіцидами і регуляторами росту;
  • тривалий період захисної дії.

Міравіс® Нео — найновіший та унікальний за своєю ефективністю серед усіх SDHI вмісних фунгіцидів. Єдиний фунгіцид на ринку, який дійсно ефективний у контролі всіх основних хвороб пшениці та ячменю. Рекомендована норма застосування препарату в Т2 (ВВСН 37–39) — 0,5–1,0 л/га.

Ключові переваги препарату Міравіс® Нео:

  • АДЕПІДИН® це унікальна SDHI діюча речовина з найширшим спектром дії для захисту від хвороб;
  • рівномірний розподіл у листі для оптимального захисту протягом тривалого часу;
  • унікальна ефективність у контролі піренофорозу, плямистостей (сітчаста, темно-бура, смугаста) і септоріозів;
  • висока спорідненість із восковим шаром листя та фотостабільність, а також стійкість до змиванням дощем;
  • тривала захисна дія проти хвороб і чудовий фізіологічний ефект.

Під час вирощування зернових колосових культур не слід також забувати, що ефективного захисту від хвороб можна досягти лише за своєчасного та якісного проведення всіх операцій, які базуються на основі моніторингу та прогнозу розвитку хвороб, біологічних особливостей культури, з урахуванням ЕПШ та механізмів саморегулювання в агроценозах. При вмілому та своєчасному використанні ефективних засобів захисту рослин посіви будуть демонструвати найвищі показники врожайності, а урожай відповідатиме всім вимогам якості.