Найбільш часті запитання на конференціях та навчаннях по Міравіс® Нео

Зернові
Міравіс Нео в Україні

Сучасні стратегії контролю хвороб рослин переважно ґрунтуються на застосуванні фунгіцидів. Високу продуктивність зернових культур забезпечує впровадження резистентних сортів / гібридів, належної сівозміни та прояв максимальної ефективності фунгіцидів.

У рослинництві України з економічних причин фунгіциди масштабно не застосовують. Використання окремих діючих речовин і більшості фунгіцидів слід розглядати не як елемент контролю широкого спектра збудників хвороб, а радше як чинник зміни балансу мікрофлори в агрофітоценозі. Тому одночасно з ефективним контролем збудників шкодочинних хвороб варто також належно контролювати збудників інших, небезпечних для регіону захворювань. Цього можна досягти, впроваджуючи композиційні фунгіциди й системи контролю.

Міравіс Нео в Україні

Кожен інноваційний елемент стає новою надійною цеглинкою, котра утримує фундамент економіки агропідприємств. Це безпосередньо стосується абсолютно нового фунгіциду для пшениці та ячменю Міравіс® Нео, який уже в перший рік своєї появи в Україні зарекомендував себе якнайкраще. Адже під ранні зернові в Україні щороку відводиться щонайменше 8 млн га полів (винятком є сезон 2022–2023 років). Іноді зернові культури вирощуються на одному полі по два роки поспіль чи повертаються на поле через рік. Відповідно, збудники хвороб зернових культур активно поширюються, виробляючи резистентність до звичних усім фунгіцидів. Натомість препарат Міравіс® Нео має абсолютно нову діючу речовину Адепідин® із класу SDHI (карбоксамідів), що дало змогу запропонувати ринку продукт із підвищеною ефективністю з точки зору контролю широкого спектра захворювань рослин та позитивного фізіологічного впливу на них. До складу Міравіс® Нео входять діючі речовини із груп триазолів, стробілуринів та карбоксамідів. Зокрема, наявність останніх, а саме Адепідину® в нормі 75 г/л, багато в чому зумовлює високу ефективність препарату.

Міравіс Нео в Україні

Найбільш часті запитання по Міравіс® Нео

1. Від чого залежить норма застосування?

- Норми застосування базуються на міжнародних рекомендаціях, вони перевірені в умовах України та є науково обґрунтованими. Для східної та південної частин України норма використання препарату коливається в діапазоні 0,5–0,75 л/га, а для центральних та західних областей — 0,75–1,0 л/га. Для зрошувальних земель — 1,0 га.

2. На скільки тривала дія препарату?

- Період захисної дії Міравіс®Нео є тривалішим від інших продуктів, що нині застосовуються. Максимальний період дії залежить від великої кількості чинників, таких як погодні умови, сортові особливості та стійкість культур, період внесення і розвиток хвороб на момент внесення, попередник та багато інших.

3. Чи є рекомендації по внесенню препарату за допомогою БПЛА. Яка оптимальна кількість витрати робочого розчину?

- На зернових колосових культурах випробувань (дослідів) із використанням Міравіс® Нео за допомогою БПЛА поки не проводилося. Однак, зважаючи на дослідження попередніх років з іншими препаратами, можна стверджувати, що на зернових культурах доцільніше застосовувати обприскувачі й правильно підбирати розпилювачі для внесення. У своїх дослідженнях ми використовуємо інжекторні розпилювачі з нормою виливу робочого розчину 150–180 л/га.

Міравіс Нео в Україні

4. Наскільки економічно обґрунтованим є внесення Міравіс® Нео?

- Безперечно, впровадження нових препаратів, таких як Міравіс® Нео, є цілком доцільним, оскільки він забезпечує збільшення врожайності від 3 до 12 ц/га (при порівнянні з продуктами-стандартами на ринку України), а також ефективний контроль хвороб, які призводять до зниження врожаю та його якості.

5. Де спостерігається краща ефективність на пшениці чи ячмені?

- Міравіс® Нео є першим і на даний час єдиним препаратом, який ефективно контролює хвороби пшениці та ячменю, передусім плямистості, а саме: септоріоз, піренофороз, гельмінтоспоріози, рамуляріоз та ринхоспоріоз. Окрім того, спостерігаються наявний чудовий фізіологічний ефект і тривала захисна дія проти хвороб.

Міравіс Нео в Україні

6. Чи будуть рекомендації щодо дворазового або роздрібненого застосування Міравіс® Нео на зернових?

- Ми відповідально ставимось до антирезистентної стратегії використання фунгіцидів, тому рекомендації із застосування Міравіс®Нео відповідають одноразовому внесенню протягом вегетаційного періоду культури згідно з його офіційною реєстрацією.

7. Застосовувати Міравіс® Нео більш доцільно профілактично?

- Препарати, які містять карбоксаміди (SDHI), найкраще розкривають свою дію та ефективність при профілактичному використанні, проте у Міравіс® Нео яскраво виражена й лікувальна дія, чого немає в інших діючих речовин із класу карбоксамідів.

8. Яка фаза розвитку культури найбільш оптимальна для застосування Міравіс® Нео?

- Згідно з результатами досліджень, найвища ефективність спостерігається при використанні у ВВСН 39 для пшениці й ВВСН 37–39 для ячменю, що також підтверджено найбільшою врожайністю та, відповідно, найкращою економічною вигодою від застосування Міравіс® Нео.

Міравіс Нео в Україні

9. Чи доцільно вносити Міравіс® Нео у Т3 для контролю фузаріозу колосу, адже препарат містить Адепідин®?

- Адепідин® — діюча речовина, яка є новим експертом у контролі фузаріозу колосу, проте її концентрація в Міравіс® Нео для контролю фузаріозу колосу недостатня. В сезоні 2023 року на ринку з’явиться новий препарат для захисту колосу та верхнього ярусу листя від хвороб — Міравіс® Ейс, у якому концентрація Адепідину® становить 150 г/л препарату, а норма застосування для ефективного контролю фузаріозу колосу — 0,75–1,0 л/га.

10. Щодо сумісності з іншими препаратами та компонентами бакової суміші.

- Міравіс® Нео є безпечним у бакових сумішах з регуляторами росту, інсектицидами та гербіцидами компанії «Сингента». Проте у кожному конкретному випадку слід проводити тести на сумісність.

Отже, використання новітнього фунгіциду Міравіс® Нео від компанії «Сингента» на озимій пшениці, ярому та озимому ячмені допоможе нашим аграріям в час великих викликів бути впевненими у захисті посівів.
 

Міравіс Нео в Україні