КАРТОПЛЯ

Захист картоплі

ЗАХИСТ КАРТОПЛІ

Понад  90 % картоплі  вирощується на присадибних та дачних ділянках. Таке вирощування популярної культури становить певні труднощі в плані захисту від шкідників і хвороб. 

Колорадський жук — головний шкідник картоплі, який може суттєво зменшити врожай. Обробки проти жука власники присадибних ділянок проводять у різні терміни, не завжди оптимальні, а іноді й погода не дозволяє вчасно провести обприскування. Це створює сприятливі умови для активної міграції колорадського жука на необроблені ділянки, для його розвитку і шкодочинності, для накопичення жука в наступні роки. 

Невеликі площі під дачними і присадибними ділянками не дозволяють застосовувати повноцінну сівозміну. Картопля має повертатися на попереднє місце не раніше, ніж через три роки, а на практиці дуже часто повертається через рік. Унаслідок цього в ґрунті накопичується велика кількість збудників хвороб, зокрема хвороб бульб картоплі, як-от ризоктонія, різні види парші, фомоз та інші. Ці хвороби впливають на урожайність,товарні і cмакові якості картоплі, спричиняють чималі втрати врожаю при зберіганні. 

На ринку засобів захисту рослин існує велика кількість препаратів для захисту картоплі від шкідників, хвороб і бур’янів, та тільки швейцарська компанія «Сингента» має найбільший асортимент препаратів, які органічно складаються у технологію захисту

chevron_left
chevron_right