Препарати компанії «Сингента» для захисту картоплі від шкідників та хвороб бульб

Захист городу, саду, газону

На ринку України зареєстровано багато препаратів — протруйників насіння картоплі. Вони забезпечують захист від колорадського жука і ґрунтових шкідників, але не захищають від комплексу хвороб бульб картоплі.

Компанія «Сингента» пропонує  комбінований трикомпонентний протруйник бульб картоплі Селест Топ для комплексного захисту від ґрунтових шкідників, колорадського жука, попелиць і хвороб бульб картоплі (ризоктоніозу, фомозу, звичайної та сріблястої парші, сухої гнилі).

Наразі це найбільш потужний препарат із найширшим спектром дії на шкодочинні об’єкти та з найдовшим захисним періодом проти колорадського жука.

Як діють складові частини препарату Селест Топ 

Тіаметоксам — інсектицидна діюча речовина, яка позитивно впливає на схожість і силу росту. Після посадки тіаметоксам з поверхні бульб поступово переходить у ґрунтову вологу, а звідти через корінці — в бадилля молодої рослини. Частина препарату залишається в ґрунті, де знищує ґрунтових шкідників, решта ж рухається в рослині тільки ксилемою (знизу вгору) і не переходить з відпливом пластичних речовин у молоді бульби, забезпечуючи довгий  захисний період від колорадського жука та попелиць. Завдяки високій розчинності у воді й клітинному соку тіаметоксам забезпечує стабільний захист і в посушливих умовах. 

Флудиоксоніл — фунгіцидна діюча речовина контактної дії з невеликим проникаючим ефектом. Це аналог природного антибіотика, який повністю контролює хвороби на поверхні бульб і насінні та діє на спори і гіфи грибів, що саме проростають, ще до проникнення в рослину. 

Дифеноконазол — фунгіцидна системна діюча речовина, яка діє на ґрунтову й насіннєву інфекції та забезпечує захист кореневої системи і сходів рослин.

Отже, протруйник Селест Топ гарантує захист від збудників хвороб, які містяться на насінні й у ґрунті, захищає сходи картоплі від ризоктоніозу, суттєво зменшує пошкодження ґрунтовими шкідниками, надійно захищає рослини від колорадського жука й попелиць у період росту, коли формуються і ростуть молоді бульби.

Селест Топ випускається в упаковках трьох видів: по 20, 100 і 300 мл.

Розрахунок кількості бульб і води для приготування розчину наведено в таблиці.

Упаковка, мл

Кількість посадкового матеріалу, кг

Кількість води, л

20

30

0,25

100

150

До 3

300

450–500

До 6

Окрім протруйника Селест Топ, для захисту картоплі тільки від колорадського жука та ґрунтових шкідників картоплі компанія «Сингента» пропонує препарат Актара в упаковці по 6 г, яка розрахована на обробку 30 кг картоплі для посадки на 1 сотці. Використовують інсектицид Актара ґрунтовим методом і для захисту овочевих, ягідних та інших культур.

Замочування розсади овочевих культур

У розчин (6 г препарату Актара на 3 л води) на 2 години занурюють коріння розсади томатів, перцю, баклажанів, капусти та інших овочевих культур з розрахунку 250–300 шт. на 1 л води і висаджують у ґрунт. Розсаду можна поставити на замочування вранці, а висадити ввечері. Залишки розчину розводять водою до 10 л і поливають висаджену розсаду.

Полив овочевих, ягідних і плодових культур

Якщо розсада перед висадкою не замочувалася, її можна полити через 2–5 днів після висадки розчином 6 г інсектициду Актара на 3 л води з розрахунку 30–40 мл на рослину. Цим самим розчином можна полити суницю (30–50 мл на рослину), троянди, смородину, аґрус, малину (150–200 мл на кущ), молоді (2–4 роки) плодові дерева (1,5–2 л на дерево).

Під час обробки бульб бажано використовувати менший об’єм води, щоб препарат максимально залишався на оброблюваних бульбах. При обробці пророслих бульб довжина їхніх паростків не повинна перевищувати 2–3 мм, інакше вони будуть обламуватися.

Препарат належить до класу малотоксичних, не накопичується в молодих бульбах, тому після його застосування можна збирати ранній урожай.


Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія». Перелік магазинів ви знайдете на сайті за посиланням: https://www.syngenta.ua/aktara-dlya-dach-ta-gorodiv та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю». З питань застосування і придбання препаратів звертайтеся до консультаційного центру ТОВ «Сингента» за номером: 0 800 50 04 49 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).