Україна

You are here

Share page with AddThis

Застосування гербіциду Гезагард на присадибних ділянках

Захист городу, саду, газону
18.04.2017

Крім багаторічних, значну проблему становлять і однорічні бур’яни. Забираючи мінеральні й органічні поживні речовини та доступну для культурних рослин вологу, бур’яни різко знижують урожайність і родючість ґрунту. Культурні рослини слабко конкурують з бур’янами, особливо, починаючи з фази сходів й аж до змикання рядків. Рослини в ранній період розвитку формують свою продуктивність і, якщо в цей час існує значна конкуренція з бур’янами — «закладається» програма зменшення врожаю, яка не має зворотної дії.

Для вирішення цієї проблеми компанія «Сингента» пропонує ґрунтовий гербіцид Гезагард. Він застосовується на моркві та картоплі для знищення широкого спектра однорічних дводольних і злакових бур’янів. Гезагард — гербіцид вибіркової дії, який поглинається як коренями, так і проростками бур’янів. Вплив на бур’яни, що зійшли, здійснюється через листя. Максимальний ефект досягається при досходовому обприскуванні посівів, на яких бур’яни утворили до трьох листків. Посадки картоплі обробляють до появи сходів або після нагортання гребенів (молоді рослини повинні бути повністю вкриті землею), а моркву можна обробляти до і після посіву й у фазу 2–3 листків.

Окрім перерахованих культур, у промисловому секторі Гезагард застосовують до появи сходів на горосі, кукурудзі, соняшнику.

Тривалість захисної дії  складає 30–35 днів, причому  Гезагард менше реагує на сухість ґрунту.  Для високої ефективної дії препарату ґрунт на ділянці необхідно ретельно підготувати, заборонувати або заграбати, щоб на поверхні не було великих грудок. Не рекомендується проводити просапування чи рихлення міжрядь після застосування гербіциду, так як це зменшує ефективність його дії.