Увага! Літ стеблового метелика на кукурудзі!

Новини компанії

Шановні колеги та партнери!

Наразі у різних регіонах України розпочався і триває літ стеблового кукурудзяного метелика (Ostrinia nubilalis Hb.) та заселення ним посівів кукурудзи. У південних, східних та центральних областях уже спостерігається й масовий літ — за ніч на одну світлову пастку фіксують від 4 до 8 екз. метеликів. Водночас у цих регіонах уже розпочався розвиток нового покоління шкідника — на рослинах спостерігаються яйцекладки. Отже, невдовзі слід очікувати появи личинок. З огляду на високі денні температури повітря, що прогнозуються найближчим часом, відродження гусениць відбуватиметься через 4–7 днів (з моменту відкладання яєць), що створить значну загрозу пошкодження культурних рослин та зниження їх продуктивності.

Варто зауважити, що з-поміж фітофагів ряду лускокрилі стебловий метелик на кукурудзі є найшкодочиннішим. Навіть за порівняно невисокого ступеня заселення (30–50 % рослин) втрати врожаю можуть сягати 8–15 ц/га.

Для запобігання значним пошкодженням кукурудзи стебловим метеликом компанія «Сингента»  рекомендує вчасно обробити посіви сучасним, високоефективним інсектицидом Ампліго 150 ZC, ФК (0,2–0,3 л/га). Орієнтуючись на моніторинг світловими пастками, Ампліго® рекомендовано застосовувати через 5–7 днів після дати піку льоту (ночі з максимальним льотом). У такому разі це збігатиметься з оптимальним періодом застосування препарату по розвитку доімагінальних стадій шкідника, а саме «яйцекладкою — початком відродження личинок».

Відродження гусениць у стеблового кукурудзяного метелика досить розтягнуте в часі  триває від 2 до 3 тижнів. Тривалість захисної дії Ампліго® перевищує 3 тижні, сягаючи 24–25 днів, чого якраз достатньо для надійного і повного контролю цього фітофага.

Детальніше про захист кукурудзи від шкідників читайте в статті за посиланням: https://www.syngenta.ua/news/kukurudza/ampligo-150-zc-f-k-nadiyniy-zahist-kukurudzi-vid-luskokrilih-shkidnikiv