Проклейм® — ефективний та безпечний захист вашого саду

Cпеціальні культури

Лускокрилі (Lepidoptera) є одним із найчисленніших шкідників у садах та виноградниках. Так, у плодових насадженнях в усіх зонах України кількість найбільш поширених лускокрилих шкідників сягає понад 25 видів і на виноградниках більше ніж 7 видів. У роки масового розмноження вони виступають основним чинником зниження врожайності та якості продукції, а обмеження чисельності личинок шкідника потребує неабияких знань про властивості препаратів, оскільки деякі з них не мають достатньої ефективності проти гусені, а деякі не діють належним чином за високих температур.

Компанія «Сингента», зважаючи на слабкі місця препаратів для боротьби з личинками лускокрилих шкідників, створила новий інсектицид Проклейм SG, р. г.

Діючу речовину Проклейм® — емамектин бензоат — було відкрито у 1997 році, шляхом його виділення з ґрунтового мікроорганізму Streptomyces avermitilis.

Проклейм® є спеціалізованим інсектицидом природного походження кишково-контактної дії для контролю більше ніж 40 видів лускокрилих. 

Унікальність препарату полягає в швидкому проникненні в рослину та створенні резервуарів всередині тканин. У гусениці, яка поглинула оброблену тканину, протягом 1–4 год порушується нервова система, що призводить до паралічу шкідника, повна ж його загибель настає впродовж 4 діб після поїдання обробленої рослини. Проте унікальність препарату цим не обмежується. Він також не втрачає ефективності при високій температурі навколишнього середовища, це пов’язано з тим, що д. р. Проклейм® після проникнення в рослину (повне переміщення д. р. всередину листка складає не більше 2 год після обробки) стає недосяжною для сонячних променів, дощу та температури, водночас не втрачаючи своїх властивостей. 

Слід зазначити, що навіть нагрівання до температури 95 ⁰С не впливає на ефективність препарату.

Ще одна властивість: на Проклейм® не впливає рН розчину. Це має значення особливо в регіонах, де вода, яка потрібна для приготування робочого розчину, має лужну реакцію, а також розширює можливості агронома при застосуванні бакових сумішей. рН розчину, за якого не знижується ефективність Проклейм®, знаходиться в межах від 3 до 9. Наступною перевагою Проклейм® є його дія на личинки шкідників у період їх відродження.

Це значно розширює термін застосування препарату — від стадії яйця до початку заляльковування, включаючи всі стадії розвитку личинок. Однак найбільший ефект проти лускокрилих досягається при використанні препарату в період, коли шкідник знаходиться у фазі початок відродження гусениць — гусениці молодших віків.Проклейм® є безпечним для більшості корисної ентомофауни. Після повного проникнення препарату через поверхню листка його вплив на корисних комах мінімальний, тому часто за кордоном Проклейм® суміщають із використанням біометоду в інтегрованих системах захисту. 

Короткий термін очікування — це ще одна важлива особливість цього препарату.

У садах та виноградниках після застосування Проклейм® дозволяється вживати в їжу продукцію вже через 14 днів після останньої обробки.

Це важливо в тих регіонах, де лускокрилі (яблунева плодожерка) мають два повні покоління, а третє є факультативним і часто розвивається в період зберігання продукції.

Тому остання обробка інсектицидом Проклейм® за два тижні до збирання значно знизить кількість пошкоджених плодів під час зберігання. На практиці за два тижні до збирання врожай обробляють препаратом Проклейм® у суміші з фунгіцидом Світч®, який теж має термін очікування 14 днів. Це дає можливість повністю захистити плоди від усіх шкідливих організмів, які можуть розвиватися та завдавати значної шкоди при зберіганні.

Реєстрація препарату Проклейм® в Україні

 Культура  Шкідливий об'єкт  Норма витрати, кг/га  КІлькість обробок/ Термін очікування (днів)
 Яблуня  Плодожерки,листовійки  0,4-0,5  2/14
 Виноград  Гронова листовійка  0,3-0,4  2/14 
 Персик  Плодожерки,листовійки  0,4-0,5  2/14
 Черешня  Вишнева муха, листовійки, молі  0,4-0,5  2/14
 Капуста  Капустяна міль, капустяна совка, капустяний та ріпаковий білани  0,2-0,3  2/14
 Томати відкритого та закритого ґрунту  Бавовникова совка, листогризучі совки, трипси  0,3-0,4  2/5