Підписано Меморандум 2.0 про взаєморозуміння між Мінагрополітики та компаніями «Сингента» і «Адама Україна» щодо співробітництва в аграрній сфері

Новини компанії
Генеральний директор ТОВ «Сингента» Олександр Кравчук

4 травня 2023 року було підписано Меморандум 2.0 про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України, ТОВ «Сингента» і ТОВ «Адама Україна».

Це є засвідчення компаній-постачальників та Міністерства свого наміру продовжувати сприяти забезпеченню продовольчої безпеки в Україні та за її межами, надаючи всебічну підтримку українським господарствам і виробникам, до вже підписаного 5 липня 2022 року Меморандуму.

Співробітництво і надалі здійснюватиметься у формі спільної підтримки та заходів, інвестування і реалізації проєктів, в тому числі законодавчих ініціатив, спрямованих на приведення у відповідність законодавства України до законодавства Європейського Союзу в агропромисловому комплексі.

Зокрема, ТОВ «Сингента» і ТОВ «Адама Україна» підтверджують свій намір надалі здійснювати підтримку малих фермерських господарств у період дії воєнного стану шляхом надання продукції компаній та забезпечувати постачання на ринок України високоякісних засобів захисту рослин і насіння на комерційних умовах зазначених компаній.

Підписання Меморандуму

Також компанії-постачальники продовжуватимуть з-поміж інших комерційних умов забезпечувати сільськогосподарських виробників, які знаходяться на території України, продукцією на умовах повного або часткового відстрочення платежу та в рахунок виконання виробниками умов різних видів забезпечення виконання зобов’язань.

Додатково у розрізі розвитку та запровадження необхідних фінансових інструментів для підтримки агровиробників ТОВ «Сингента» і ТОВ «Адама Україна» у кооперації зі Світовим банком сприятимуть розробці та застосуванню законодавчого механізму аграрних розписок.

Також ТОВ «Сингента» і ТОВ «Адама Україна» надалі сприятимуть міжнародним ініціативам, метою яких є розширення можливостей експорту, пошук нових ринків збуту для української агропродукції, інвестування в логістичну інфраструктуру задля удосконалення та розширення експортних шляхів для реалізації сільськогосподарської продукції, щоб забезпечити продовольчу безпеку країни та світу.

Про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України

Поряд з іншими напрямами співробітництва компанії-підписанти надалі надаватимуть технічну та фінансову допомогу в проведенні робіт з гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення через відповідних офіційних партнерів Міністерства з дотриманням усіх необхідних заходів відповідно до законодавства.

ТОВ «Сингента» і ТОВ «Адама Україна» підтверджують подальшу підтримку щодо розвитку інноваційних, науково-дослідних та освітніх проєктів з відповідними науково-дослідними та освітніми установами у сферах здоров’я ґрунтів, відстежування карбонових викидів, збереження біорізноманіття та інших напрямів, пов’язаних з підтримкою інновацій у сільському господарстві.

Компанії також погодили, що вони й надалі підтримуватимуть працівників та членів їхніх сімей, які постраждали від агресії рф, шляхом надання їм притулку та гуманітарної допомоги, як на території України, так і за її межами, а також виплат ринкової заробітної плати.

Окремо компанії підтримуватимуть спільні робочі групи, створені для сприяння адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері агропромислового комплексу.

Зі свого боку Міністерство аграрної політики та продовольства України в межах, визначених чинним законодавством України, братиме участь в опрацюванні та розробці відповідних нормативно-правових актів і сприятиме комунікації з уповноваженими державними установами щодо виконання зобов’язань суб’єктами господарської діяльності.

«Готовність компаній-постачальників світового рівня продовжувати надавати сталу підтримку агросектору України підтверджує їхню сумлінність та високу відповідальність перед виробниками і населенням, — зазначає перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. — Ми переконалися, що така співпраця в межах Меморандуму дійсно створює сприятливі умови для розвитку агрогалузі, щоб виробники мали можливість продовжувати свою справу в умовах невизначеності та обмеженого доступу до багатьох ресурсів через війну. Підписання Меморандуму 2.0 засвідчує взаємне бажання докласти максимум зусиль для досягнення поставлених цілей».

«Ми зосереджені на захисті цілісності українського сільського господарства в ці складні часи, гарантуючи життєво важливе забезпечення продовольства для України й тих, хто залежить від української продукції в інших країнах. Компанія «Сингента» протягом 2022 року довела, що може стрімко й ефективно реагувати на поточні виклики, пропонуючи гнучкі комерційні умови клієнтам, нові логістичні рішення задля забезпечення своєчасного постачання продукції та фасилітації експорту українського зерна. Наша співпраця в межах Меморандуму 2.0 надасть додаткові переваги сектору та його учасникам», — підкреслив Олександр Кравчук, генеральний директор ТОВ «Сингента».

Меморандум 2.0

«Минув уже майже рік після підписання першого Меморандуму між Сторонами, і ми з упевненістю можемо сказати, що попри шалені виклики в агрофуд України та світу ADAMA не на словах, а на ділі довела, наскільки важливою для Групи є Україна. Ми одні з перших в індустрії у квітні 2022 року відкрили програми кредитування для аграріїв, у тому числі й у «червоній» зоні, надали їм можливість розрахунків через с.-г. продукцію, налагодили експорт українського зерна, додали до кредитного портфеля основні добрива. Крім того, навесні 2023 року ми запустили спільні програми з провідними українськими банками та підготували нову донорську програму підтримки для малих і середніх господарств. Віримо в перемогу, віримо в Україну!» — наголосив генеральний директор ТОВ «Адама Україна» Дмитро Кашпор.

Довідково

Syngenta — одна з провідних світових сільськогосподарських компаній, що об’єднує два напрями: Syngenta Crop Protection (ЗЗР) і Syngenta Seeds (насіння). Метою нашої діяльності є поєднання забезпечення продовольством світу та піклування про планету. Компанія прагне підвищити сталість, якість і безпеку сільського господарства за допомогою науки світового рівня та інноваційних галузевих рішень. Технології, що застосовуються при цьому, дозволяють мільйонам агровиробників по всьому світу ефективніше використовувати обмежені сільськогосподарські ресурси. Syngenta Crop Protection і Syngenta Seeds — підрозділи у складі Syngenta Group, що працюють у понад 100 країнах над впровадженням інноваційних процесів трансформації сільського господарства, спрямовуючи зусилля на розвиток вуглеводно-нейтрального сільського господарства, захист здоров’я людей.

ADAMA Ltd. — один зі світових лідерів із виробництва засобів захисту рослин, що пропонує аграріям ефективні продукти та послуги, які спрощують їхнє життя і допомагають їм зростати. ADAMA має один із найповніших і диверсифікованих портфелів, що містить унікальні, якісні продукти, та допомагає аграріям у понад 100 країнах, забезпечуючи їх рішеннями для контролю бур’янів, шкідників і хвороб, що сприяють покращенню врожаїв.