Україна

You are here

Share page with AddThis

ТВІСТ®: АКТИВУЙ НОВИЙ ЗАХИСТ ВІД БУР’ЯНІВ

Новини компанії
26.01.2022

Олександр Джам, технічний експерт з підтримки гербіцидів на польових культурах, компанія «Сингента»

Впровадження сучасних технологій — ключовий фактор зниження витрат виробництва і забезпечення прогнозованого результату. Сучасні технології, які застосовуються в рентабельних господарствах, включають використання дорогої техніки і обладнання високого класу, високоякісного насіння і засобів захисту рослин. Господарства, діяльність яких спрямована на вирощування сільськогосподарських культур із запланованою врожайністю та відповідними показниками якості, ставлять собі за мету також підвищення рентабельності виробництва. Такі господарства приділяють особливу увагу технологічності засобів захисту рослин, що використовуються, зокрема гербіцидів.

Кожного року в Україні реєструються нові гербіциди, але, якщо ретельніше придивитися до цих продуктів, то ми побачимо, що у більшості випадків за назвою препаратів (торгова марка) стоять усім відомі діючі речовини. Тобто, такі продукти нічого нового виробнику не дають, окрім того, дуже часто вони якісно відрізняються від оригінальних препаратів у гірший бік. Варто наголосити і на їхній препаративній формі, яка відіграє визначну роль в ефективності продуктів. Якщо все було б так просто і препаративна форма ніяк не позначалася на ефективності препаратів, усі виробники пропонували б найбільш економічну у виробництві препаративну форму, проте це не так. Галузь виробництва засобів захисту рослин є високотехнологічною, що вимагає постійних інвестицій у пошукові дослідження. Лідерство R&D компаній було досягнуто саме цим шляхом. Винахід діючої речовини з якісно новими характеристиками — це кропітка робота сотні вчених, на яку витрачається десятки мільйонів доларів і пошук якої ведеться багато років. До того ж компанії, інвестуючи кошти в цей пошук, не завжди впевнені, що він завершиться вдало. Однак у разі успіху — винаходу новітньої діючої речовини або вдосконалення препаративної форми — виробники отримують великі якісні переваги, а технології вирощування культур стають ще інтенсивнішими.

Швейцарська компанія «Сингента», як світовий лідер у виробництві засобів захисту рослин, розширила портфоліо своїх зернових гербіцидів новітнім продуктом Твіст®. «Сингента» за останні 5 років провела 53 досліди в різних кліматичних умовах та з різним типом забур’янення.

Тож пропоную розпочати знайомство з новинкою.

Гербіцид Твіст® — це інноваційне поєднання двох активних інгредієнтів Arylex™ active — галауксифен-метилу та флорасуламу. Синергія діючих речовин забезпечує удосконалений контроль дводольних бур'янів, у т. ч. стійких до сульфосечовин, імідазолінонів, азолів, що забезпечує максимальну продуктивність для виробників пшениці та ячменю. Саме контроль стійких видів бур’янів потребуватиме найбільшої уваги в найближчі роки, адже останнім часом у всьому світі дедалі поширюються популяції бур’янів, резистентних до дії гербіцидів, і така резистентність набуває глобального масштабу. Нині виявлено 498 біотипів бур’янів, резистентних до гербіцидів [Heap I.]. Серед цих біотипів трапляється резистентність до 163 різних гербіцидів, які представлені 23 із 26 відомих механізмів фітотоксичної дії. При цьому найпоширенішими є біотипи, резистентні до інгібіторів ацетолактатсинтази (Гурульчак Ж. З. Мордерер Є. Ю.).

Arylex™ active було відкрито в 2005-му переважно для використання на зернових культурах. Галауксифен-метил являє собою синтетичний ауксин класу гербіцидів піколінової кислоти, що належить до групи HRAC 4. Галауксифен-метил транспортується через ксилему і флоему й накопичується у меристемних тканинах. Конкретний механізм дії цієї хімічної речовини невідомий. Однак, ґрунтуючись на дослідженнях ауксинів не піколінових кислот (наприклад 2,4-Д), вважається, що галауксифен-метил імітує дію високої дози природного рослинного гормону ауксину, що викликає надмірну стимуляцію специфічних генів, регульованих ауксином.

Флорасулам належить до групи триазолпіримідинів, інгібіторів синтезу АЛС (група за HRAC 2), що відповідає за синтез бокових ланцюгів амінокислот валіну, лейцину та ізолейцину. Внаслідок блокування синтезу важливих амінокислот порушується поділ клітин. Діюча речовина проникає в рослину через листя та коріння — рухається по флоемі та ксилемі до точок росту бур’янів.

Наявність двох діючих речовин з різними механізмами забезпечує три способи дії на бур'яни: блокує дію ферментів при синтезі амінокислот, викликає блокаду ауксину, тобто гормонів рослин, відповідальних за їх ріст, та спотворює процес дихання в клітинах рослин.

Завдяки наявності антидоту — клоквінтосет-кислоти — Твіст® має покращені показники селективності до культурних рослин, особливо в несприятливих умовах та для високопродуктивних посівів. Наявність діючих речовин з різними механізмами дії дозволяє  досягти надійного рівня контролю у разі змішаної забур’яненості. Чутливі види бур’янів припиняють рости одразу після проникнення препарату крізь їхню листову поверхню, що призводить до загибелі чутливих рослин протягом декількох днів. Остаточного контролю чутливих бур’янів можна очікувати через 2–3 тижні, залежно від видового складу та стадії їх розвитку, ступеня забур’янення та кліматичних умов до й під час обприскування. Рослини середньочутливих видів бур’янів залишаються в пригніченому стані, що знижує їхню конкурентоздатність стосовно культурних рослин. Симптоми пошкоджень включають припинення росту, скручування стебла і черешка листка, деформацію листя (паралельне жилкування), хлороз, набухання, потовщення та розщеплення стебел, що перешкоджає фотосинтезу й уповільнює ріст коренів і, як наслідок, призводить до загибелі рослини протягом декількох днів або тижнів. На повноту загибелі бур’янів суттєво впливає стадія їх розвитку при внесенні гербіциду.

Інноваційна рецептура, яка являє собою високотехнологічну формуляцію (GoDRI™ RDT™) двох діючих речовин з різними механізмами дії та додаванням антидоту, забезпечує простоту у використанні Твіст®.

Серед переваг технології GoDRI™ RDT™ варто відзначити такі:

  • швидка розчинність навіть у холодній воді;
  • активна дисперсія після розчинності;
  • висока сумісність з більшістю продуктів;
  • простота у використанні упаковки і точне вимірювання;
  • використання за низької та високої температур

Для досягнення найкращих результатів гербіцид Твіст® потрібно застосовувати у разі наявності бур’янів, які активно ростуть, на стадії 2–4 листки або менше ніж 10 см у висоту. Твіст® безпечний для основних зернових культур: пшениці та ячменю, а також жита і тритикале (світова реєстрація), озимих і ярих видів. Може використовуватися навесні зі стадії 3 листки до прапорцевого листка. Норма витрати препарату залежить від типу забур’яненості, стадії розвитку бур’янів, густоти культурних рослин та кліматичних умов до, під час і після обприскування. Вищу з рекомендованих норму (50 г/га) слід застосовувати у разі пізніх стадій розвитку бур’янів, високої забур’яненості посівів багаторічними бур’янами, на зріджених посівах, за тривалого періоду з прохолодною погодою та при пізній обробці культури.

Ефективність гербіциду Твіст® підвищується за обприскування з ПАР. Неіонний ПАР при 0,1 % концентрації є обов’язковим при застосуванні Твіст®. Використання ПАР покращує змочувальні властивості розчину, що розпилюється, сприяє утворенню однорідної плівки на поверхні рослин, збільшує адгезію, полегшує проникнення активної речовини в тканини. Для досягнення максимальної ефективності препарат необхідно наносити на листову поверхню рослин рівномірно,  застосовуючи добре відрегульоване обладнання. Рекомендується використовувати щілинні (плоскоструменеві) розпилювачі, які забезпечують середній розмір крапель. Оптимальна температура для застосування препарату знаходиться в межах від +8 до 25 °С. На відміну від більшості гербіцидів — регуляторів росту, дія галауксифен-метилу істотно не залежить від температур. Контроль може бути досягнутий у холодних (неактивні періоди росту бур'янів) і теплих умовах з активним ростом.

Твіст® починає працювати вже при середньодобовій температурі +5  С. Теплі, вологі умови вирощування сприяють активному росту бур'янів і підсилюють активність гербіциду, забезпечуючи максимальне поглинання листям і контактну активність. Не рекомендується використовувати препарат, коли рослини перебувають у стресовому стані, та проводити обприскування, якщо очікуються заморозки або безпосередньо після морозів. У бакових сумішах гербіцид Твіст®сумісний із більшістю пестицидів. При використанні бакових сумішей слід дотримуватися рекомендацій компанії-виробника щодо сумісності кожного препарату — компонента такої суміші. У кожному конкретному випадку потрібно перевіряти препарати на сумісність. При дотриманні цих рекомендацій Твіст® забезпечує високу ефективність боротьби з широким спектром широколистяних бур'янів, включаючи важкоконтрольовані: кропиву, жабрій, герань, види лободи.

Підсумовуючи, можна сміливо стверджувати, що Твіст®це унікальне інноваційне рішення для антирезистентних систем захисту пшениці та ячменю. Дякуючи новому представнику хімічного класу синтетичних ауксинових гербіцидів з альтернативним механізмом дії, який забезпечує стабільний контроль у нестабільних кліматичних умовах всіх ключових бур’янів, зокрема стійких до сульфосечовин, імідазолінонів, азолів, дводольних бур'янів, у т. ч. зимуючих видів, а саме вероніки, кропиви, герані та куколю, із неперевершеною безпекою для врожаю та сівозмін. Наступну культуру можна висівати, не задумуючись про жодні обмеження через речовини, застосовані на попередній культурі. Хай там які у вас індивідуальні потреби, вам завжди буде потрібен Твіст®— серце і душа вашої антирезистентної програми боротьби з бур’янами. А допомогти вам у цьому можуть кваліфіковані фахівці компанії «Сингента», які забезпечують технічний супровід цілий рік.