Плюси десикації

Новини компанії

Пришвидшити процес достигання культур, покращити якість вирощеного врожаю — це переваги хімічної десикації рослин. Окрім того, цей захід дає змогу знищити бур’яни в посівах, зупинити розвиток хвороб, скоординувати терміни збирання врожаю з потребами господарства, скоротити втрати насіння та знизити затрати на додаткове досушування.

Нарешті, без десикації не обійтися, коли погода «порадувала» затяжними дощами й, звісно ж, на зрошуваних землях. Для кожного господарства є свої переваги в десикації, які саме — ми запитали в самих аграріїв.

Анатолій КИБКА, генеральний директор ТОВ «Агропромисловий комплекс „Докучаєвські чорноземи”»(Полтавська обл.)

— Десикант Реглон® Ейр ми застосовуємо на соняшнику, сої, просі. Щоб остаточно визначитися зі способами та нормами використання препарату, минулого й позаминулого років ми багато експериментували, вносячи йогообприскувачами, квадрокоптерами, дельтапланами, застосовуючи різні норми робочого розчину — і завжди бачили чіткий ефект. Тому цього року ми вже знаємо, як треба з цим препаратом працювати, щоб отриматинайбільшу віддачу. Скажу, що для нас Реглон® — десикант № 1. Ми впевнені, якщо його вносити згідно із регламентом застосування, то через відповідну кількість днів (7 чи 10) матимемо зерно з необхідною нам вологістю. Тож у такий спосіб ми можемо чітко спланувати збирання врожаю. З іншими препаратами такої чіткості досягнути було неможливо — період підсушування рослин розтягувався до 12–14 днів. А, як відомо, кожен день простою під час жнив — це великі фінансові втрати. 

Ми експортуємо ці культури, тому для нас важливим є рівень залишків пестицидів у кінцевій продукції. Проте з препаратами компанії «Сингента» у нас таких проблем жодного разу не виникало — наша продукція відповідає вимогам законодавства країн-імпортерів. 

Окрім того, ми використовуємо Реглон® Форте та Реглон® Ейр як гербіциди суцільної дії в садах для боротьби з бур’янами в пристовбурових колах яблунь. І в цьому разі препарати показують значну ефективність.

Юрій МАЗУРИК, головний агроном СТОВ «Ратнівський аграрій» (Волинська обл.)

— Реглони ми застосовуємо відколи співпрацюємо з компанією «Сингента» — майже десятиліття. Зокрема, Реглон® Супер використовуємо як десикант на соняшнику, сої, ячмені, адже в нашій поліській зоні, де опадів випадає достатньо, без десиканта не обійтися. Тож обов’язково десикуємо всі посіви соняшнику, частково — сою, особливо у низинах, щоб досягти однакової вологості зерна порівняно з посівами, розміщеними на горбах. Десикація нам економічно вигідніша, якщо порівняти з досушуванням насіння у сушарці, яке є доволі дорогим заходом.

Вносимо гербіцид у нормі 2 л/га і через тиждень насіння віддає вологу, причому цей процес відбувається поступово, а не так, як із генеричним препаратом — уніс і на другий день рослина стоїть чорна. Нам так не потрібно. Оригінальні препарати однозначно кращі за генеричні, з огляду на відсутність післядії, безпечність для культури. Оскільки оригінальний препарат працює повільніше, за цей час насіння ще й трохи набирає маси, таким чином збільшується врожайність. Ми застосовуємо десиканти й інших компаній, але частка Реглон® найбільша — до 70 %.

Користуватися Реглонами нам приємно не лише через їхню ефективність, а й вигідну цінову політику компанії, адже ми беремо участь у різноманітних програмах Фінансових рішень від «Сингента», в рамках яких компанія надає різні вигідні цінові пропозиції. Тож, вважаю, економічно вигідно працювати і нам із «Сингента», і компанії з нами.