Україна

You are here

Share page with AddThis

Вертімек® 018 ЕС, к. е. – новий інсектоакарицид для захисту овочевих культур, яблунь і полуниці від кліщів, трипсів та мінуючих шкідників.

Препарат належить до хімічної групи авермектинів, яка є продуктом життєдіяльності грибів Streptomyces avermectilis. Саме тому препарати цієї групи можна віднести як до хімічних, так і до біологічних сполук.

Вертімек швидко проникає в листя рослин при обприскуванні (протягом 2–4 годин), тому має коротку контактну і подовжену кишкову дії. Шкідники гинуть під час живлення, повна загибель кліщів настає протягом 1–3 діб. Препарат має трансламінарну активність, у листі накопичується у вигляді мікрорезервуарів, що забезпечує захист листка з обох боків. Діюча речовина препарату Вертімек не має системної дії, не рухається по рослині, не потрапляє у плоди і тому не накопичується там. Під дією сонячного випромінювання препарат швидко (до 12 годин) розкладається на рослині, завдяки чому практично не впливає на корисну ентомофауну.

Спектр дії: ефективний проти кліщів, резистентних до інших акарицидів, тютюнового, західного квіткового й інших трипсів, грушевої та інших медяниць, мінуючих шкідників.

Спосіб застосування: упаковка 10 мл розрахована на приготування 5–8 л робочого розчину, залежно від культури (див. таблицю). Розчин слід готувати безпосередньо перед початком обприскування. Для підвищення ефективності дії препарату проти шкідників обробки проводити вранці, ввечері або в похмуру погоду. Обприскування повинно забезпечити максимальне покриття листового апарату.

Максимальна кількість обробок: яблуня – 3, полуниця, овочеві – 2.

Термін очікування після обробки: полуниця, овочеві – 7, яблуня – 14 днів.

Паспорт препарату

Повна назва
Вертімек® 018 EC, КЕ
Препаративна форма
Концентрат, що емульгується
Вміст діючої речовини
18 г/л абамектину
Клас токсичності
Класифікація ВООЗ: III
Хімічна група
Авермектини
Упаковка
10 мл

 

Застосування

КультураНорма витрати
препарату, мл/5 л води
Норма витрати робочої рідини, л/соткаШкідливі об’єкти
Яблуня10 мл на 8 л води2–4 л/дерево, в залежності від розміру крониКліщі, попелиця, медяниця
Перець солодкий, баклажани105Кліщі, трипси, попелиця, колорадський жук
Полуниця105Кліщі, попелиця
Огірок105Кліщі, білокрилка, попелиця, трипси
Груша10 мл на 8 л води 2–4 л/дерево, в залежності від розміру крониКліщі, грушева медяниця
Горіх10 мл на 10 л водиКліщі
Виноград10 мл на 8 л води5Кліщі, листкова філоксера

 

Препарати природного походження

Захист городу, саду, газону
15.04.2020

На ринку препаратів у дрібній упаковці добре відомі продукти біологічного походження виробництва компанії «Сингента»: протруйник насіння Максим ® та фунгіцид Квадріс ®. Недавно...