Україна

You are here

Share page with AddThis

Вертімек® 018 ЕС, к. е. – новий інсектоакарицид для захисту овочевих культур, яблунь і полуниці від кліщів, трипсів та мінуючих шкідників.

Препарат належить до хімічної групи авермектинів, яка є продуктом життєдіяльності грибів Streptomyces avermectilis. Саме тому препарати цієї групи можна віднести до сполук природного та біологічного походження.

Вертімек швидко проникає в листя рослин при обприскуванні (протягом 2–4 годин), тому має коротку контактну і подовжену кишкову дії. Шкідники гинуть під час живлення, повна загибель кліщів настає протягом 1–3 діб. Препарат має трансламінарну активність, у листі накопичується у вигляді мікрорезервуарів, що забезпечує захист листка з обох боків. Діюча речовина препарату Вертімек не має системної дії, не рухається по рослині, не потрапляє у плоди і тому не накопичується там. Під дією сонячного випромінювання препарат швидко (до 12 годин) розкладається на рослині, завдяки чому практично не впливає на корисну ентомофауну.

Спектр дії: ефективний проти кліщів, резистентних до інших акарицидів, тютюнового, західного квіткового й інших трипсів, грушевої та інших медяниць, мінуючих шкідників.

Спосіб застосування: упаковка 10 мл розрахована на приготування 5–8 л робочого розчину, залежно від культури (див. таблицю). Розчин слід готувати безпосередньо перед початком обприскування. Для підвищення ефективності дії препарату проти шкідників обробки проводити вранці, ввечері або в похмуру погоду. Обприскування повинно забезпечити максимальне покриття листового апарату.

Максимальна кількість обробок: яблуня – 3, полуниця, овочеві – 2.

Термін очікування після обробки: полуниця, овочеві – 7, яблуня – 14 днів.

Паспорт препарату

Повна назва
Вертімек® 018 EC, КЕ
Препаративна форма
Концентрат, що емульгується
Вміст діючої речовини
18 г/л абамектину
Клас токсичності
Класифікація ВООЗ: III
Хімічна група
Авермектини
Упаковка
10 мл

 

Застосування

КультураНорма витрати препаратуНорма витрати робочої рідини та кількість насіннєвого матеріалуШкідливі об’єктиКратність обробок /Термін очікування, дні
Дозволено для роздрібного продажу
СУНИЦЯ САДОВА

 

10 мл на 5 л води

 

1,5–4 л розчину на дерево залежно від розміру крониСуничний і павутинний кліщі, попелиця

 

2/7

 

ПЕРЕЦЬ СОЛОДКИЙ, БАКЛАЖАНИ5 л розчину на соткуКліщі, трипси, попелиця, колорадський жук
ОГІРОК5 л розчину на соткуКліщі, трипси, попелиця, білокрилка
ЯБЛУНЯ10 мл на 8–10 л води1,5–4 л розчину на дерево залежно від розміру крониКліщі, попелиця, медяниця

2/14

ГРУША
ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХКліщі
ВИНОГРАД1,5 л розчину на кущКліщі, листкова філоксера
Дозволено для застосування в промисловому секторі
СОЯ 6–10 мл на 5 л води5 л розчину на соткуПавутинний кліщ2/30

СУМІСНІСТЬ. Сумісний з більшістю фунгіцидів на відповідних культурах при збіганні термінів обробки. Щоб запобігти виникненню резистентності, не слід застосовувати позачергово (тричі поспіль) з іншими препаратами з хімічної групи авермектинів. Не використовувати в бакових сумішах з фунгіцидами, які мають лужну реакцію. Препарат має додаткову дію на тютюнового, західного квіткового трипсів, мінуючих шкідників. Для підвищення дії на шкідників препарат бажано застосовувати вранці, ввечері або у похмуру погоду.

Білокрилка. Як захиститися?

Захист городу, саду, газону
22.06.2022

Кліматичні зміни щораз більше впливають на ведення сільського господарства та вирощування городини на власних ділянках. Останні роки значною проблемою на наших городах стала біл...

Препарати природного походження

Захист городу, саду, газону
15.04.2020

На ринку препаратів у дрібній упаковці добре відомі продукти біологічного походження виробництва компанії «Сингента»: протруйник насіння Максим ® та фунгіцид Квадріс ®. Недавно...