Україна

You are here

Share page with AddThis

ОСВІТА

Однією з ключових задач «Сингента» в рамках проєктів корпоративної соціальної відповідальності є формування нового покоління кваліфікованих аграрієв. Ми фокусуємося на декількох вікових цільових аудиторіях – учні та студенти.

ПЕРЕЛІК ОСВІТНІХ ПРОЄКТІВ

Партнерство з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді (НЕНЦ)

У 2016 році НЕНЦ та компанія «Сингента» підписали меморандум про співпрацю.

Головна мета — розвиток талановитої молоді в аграрній сфері та популяризація професії аграрія.

Кожної весни, починаючи з 2016-го року учні НЕНЦ спільно з фахівцями нашої компанії  проводять закладання польових дослідів з вивчення сучасних гібридів овочевих культур на навчально-дослідній ділянці.

Восени 2016 року вперше компанія «Сингента» виступила партнером першого Всеукраїнського форуму юних аграріїв, який пройшов в Одесі, у таборі «Молода Гвардія». Аграрні гуртки, презентації дослідів, агроквест та екскурсії до клієнтів і в лабораторію компанії «Сингента» — все це було частиною форуму, у якому взяли участь 113 дітей зі всієї України.

Восени 2017 року, «Сингента» презентували освітній проект «Агроклас» на базі НЕНЦ.

Агроклас — модернізований навчальний клас, оснащений необхідним технічним та лабораторним обладнанням для проведення занять агрономічного напряму серед учнів середніх і старших класів. Головною метою роботи «Агрокласу» - підготовка учнів до практичної та експериментально-дослідницької роботи в галузі сільського господарства, ознайомлення з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур. На базі класу проводять заняття з екології та агроекології для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України й міста Києва, практичні та лабораторні заняття для учнів аграрного відділення Всеукраїнської природничої школи НЕНЦ, а також проходять навчальну практику студенти аграрних і педагогічних ВНЗ України.

Кожного року ми підтримуємо такі заходи НЕНЦ: «Зліт дослідників природознавців» у Києві, Аграрний форум в Одесі, Зліт юних аграріїв "Smart Agro".

Та продовжуємо розширювати пул заходів для учнів та молоді, з метою підтримки та просування нового покоління аграріїв.

Партнерство з Малою Академією Наук (МАН)

Починаючи з 2014 року юні натуралісти та екологи МАН відвідують дослідну станцію та лабораторію компанії «Сингента» у Білій Церкві. Візитери мають змогу дізнатися про важливість фітопатологічної діагностики посівного матеріалу, моніторинг шкідників та збудників інфекцій у період вегетації рослин й аналіз якісних показників зібраного врожаю. Наші менеджери організовують практичний курс, який дозволяє учням власноруч продіагностувати насіннєві інфекції та шкідників за симптоматичними ознаками й ідентифікувати збудника під мікроскопом.

Під час семінару на дослідній станції діти можуть впевнитися, що робота в аграрній галузі відрізняється від загальноприйнятих уявлень про неї, так як зараз спеціалісти у цій сфері працюють на надсучасному обладнанні та застосовують прогресивні технології. Менеджери з біологічних досліджень демонструють гостям весь ланцюг вирощування сільськогосподарських культур. На кожному етапі учні можуть не тільки спостерігати і ставити запитання, але й самостійно випробовувати деякі машини. Юні академіки проходять  всі етапи підготовки насіння до посіву, калібрування, очистку та протруювання.

Глибокі теоретичні знання і неоціненний практичний досвід — два основні критерії професіонала аграрної сфери. Ми дуже раді, що маємо можливість працювати з молодим поколінням, і впевнені, що нашу країну чекає прекрасне аграрне майбутнє, а ми з задоволенням допоможемо розкрити потенціал молодих аграріїв.

Проєкт «STEM»

STEM — Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія), Math (математика) — освітній, профорієнтаційний проєкт, спрямований на учнів старших класів, який у 2015-му з ініціативи Центру  Розвитку Корпоративної Соціальної Відповідальності (КСВ) успішно стартував і в Україні. 

У рамках проєкту «Сингента» активно розробляє свою серію інтерактивних навчально-пізнавальних лекцій у тематичному блоці «Біологія та агрономія» для старшокласників, які стоять на порозі вибору майбутньої професії.  Хто такий агроном, які його обов’язки,  чим займаються менеджери з польових та біологічних досліджень, як виробляють насіння — про це та інше ми говоримо з учнями під час зустрічей. Ми розповідаємо майбутнім абітурієнтам про перспективи аграрної сфери, зокрема, розбиваємо стереотипи, які існують у молоді з цього приводу, а їх, повірте, дуже багато.

Юні слухачі також мають гарну нагоду ближче познайомитися з діяльністю міжнародної компанії:  відвідати R&D-станцію та науково-діагностичний центр, здобути нові знання й навички, якими діляться досвідчені фахівці галузі сільського господарства, і краще усвідомити перспективність  й актуальність професії агронома та суміжних агроспеціальностей.

Головною метою є показати, що Україна — це аграрна країна і що саме за сільським господарством наше майбутнє, а спеціалісти — випускники сільськогосподарських вузів стануть тими кадрами, які будуть дуже цінуватися на ринку праці України і матимуть гідну заробітну плату.

Ми вважаємо, що молоді потрібно продемонструвати, якою цікавою та перспективною може бути робота аграрія, адже кожен третій долар, який отримує наша країна, приносить саме сільське господарство.

Проєкт «Твоє майбутнє в Агро»

Восени 2016 року ми почали роботу над проектом «Твоє майбутнє в Агро», який має на меті  об'єднати зусилля бізнесу для підвищення обізнаності молоді про професії в аграрній сфері, що сприятиме усвідомленому кар'єрному вибору молодих людей.

В рамках Меморандуму ми створюємо детальну карту всіх професій аграрної сфери, веб-портал з вільним доступом до інформації для молоді та вчителів по свій країні, а також підготовлені матеріали для проведення спеціальних занять на тему кар'єрного розвитку в школах та ВНЗ.

Разом із партнерами проекту та Центру розвитку КСВ,«Сингента» розробили унікальний буклет «Твоє майбутнє у в аграрній сфері».

Він допоможе учням та студентам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти особливості аграрної сфери та побачити перспективи кар’єрної реалізації у цій галузі. В основі буклету лежать практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, а що найцікавіше – реальні історії фахівців, що побудували кар’єру в аграрній сфері. 

Проєкт Generation A

Новітній освітній проєкт Generation A направлений на співпрацю з університетами та розвитком талановитої аграрної молоді. Generation A – це про агро освіту, про нове покоління та про підготовку нових та досвідчених кадрів для агро галузі.

У рамках освітньої програми наймотивованіші студенти агрономічних спеціальностей обох вишів отримають можливість попрактикуватися з досвідченими менторами «Сингента» у справжніх польових умовах і лабораторіях, навчитися сучасних технологій, освоїти інноваційні підходи, роботу на новітньому обладнанні й водночас прокачати комунікабельність та вміння працювати в команді. Програма навчання включає в себе 4 модулі: агрономія, маркетинг, продажі, soft skills, цікаві лекції та практичні заняття, екскурсії та поїздки на R&D станції та лабораторії. По завершенню найкращі студенти будуть запрошені на стажування та практику до компанії «Сингента» та її партнерів.

В рамках проекту компанія «Сингента» підписала Меморандуми про науково-технічну, дослідницьку та демонстраційну співпрацю з Полтавською державною аграрною академією (ПДАА), Одеським державним аграрним університетом (ОДАУ), Харківським національним аграрним університет ім. В.В. Докучаєва та Білоцерківським національним аграрним університетом. Спільна робота будуватиметься в рамках проекту Generation A.

Ми розуміємо, що потенціал розвитку сільського господарства полягає в поєднанні людей та інноваційних технологій, і така комбінація має безмежні перспективи. Саме люди є рушієм змін, а молоді, активні, амбітні, мотивовані та навчені студенти — це неоціненний внесок у майбутнє всієї країни.

Проєкт «Syngenta Teen Camp»

Syngenta Teen Camp – «наймолодший» з освітніх проєктів компанії, який спрямований на профорієнтацію та виховання майбутніх кадрів агро-сфери.

Цим проєктом ми оновлюємо та реформуємо систему освіти та підходи до підготовки фахівців, залучення уваги талановитої молоді до агробізнесу.

Основна мета - зорієнтувати дітей у виборі професії, дати поштовх у розвитку необхідних для успіху в майбутньому умінь і навичок. Це проєкт, в якому задіяні співробітники з 10 департаментів в якості менторів та тренерів.

Цільова аудиторія проєкту Syngenta Teen Camp  –  діти співробітників компанії, віком від 11 до 16 років, які приїжджають з 4 різних регіонів України.

Програма курсу поділяється так, щоб охопити всі актуальні та цікаві теми, а також зануритися у професійне життя, навички та досвід цілком різних підрозділів та галузей діяльності. Діти мають побачити та мати уявлення про професію бухгалтера агро-сфери та юриста, менеджера з логістики та лаборанта.

Дні навчання мають залишити перше враження про професії та підштовхнути обрати саме ту, яка стане сенсом професійного життя.

Якщо діти-випускники Syngenta Teen Camp пов’яжуть своє професійне життя із агро-сферою, а в ідеальному баченні – стануть співробітниками «Сингента» , ми на правильному шляху формування ланцюжку вирощування професійної родини нашої компанії.

 

Срібний партнер проєкту «Агрокебети online»

В 2020 році «Сингента» додала до низки освітніх проєктів партнерство з «Агрокебети».

«Агрокебети» –  це освітній проєкт, удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу і навчальних закладів.

Проєкт допомагає забезпечити ТОП-ові українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками. А випускників — високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Проєкт розрахований на студентів – отриманого ступеню бакалавр.

Кожному студенту надається:

  • Особиста допомога і кураторство ментора – визнаного професіонала агробізнесу;
  • Програма посилена дисциплінами, що підвищують конкурентоздатність на ринку праці;
  • 6 місяців практики у компанії ментора і під його опікою (з можливістю подальшого працевлаштування)
  • Гостьові лекції від зірок бізнесу та іноземних спікерів та інше.

«Сингента» в пошуку кращих фахівців аграрної сфери, тому залучення до проєкту – вкрай важливе.

Український пакт заради молоді 2020

Навесні 2016 компанія «Сингента» підписала УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ 2020.

Підписавши документ, ми зобов’язалися сприяти створенню партнерства між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити додаткові місця для стажування та першого місця роботи молоді до 2020 року.