Карта Професій

КОМПАНІЇ СТВОРИЛИ УНІКАЛЬНИЙ БУКЛЕТ ПРО ПРОФЕСІЇ ТА КАР’ЄРУ У АГРАРНІЙ СФЕРІ

Центр «Розвиток КСВ» спільно з компаніями «АСТАРТА-КИЇВ», «Монсанто-Україна», «Сварог Вест Груп», «Сингента» та «Харвіст Холдінг» розробили унікальний буклет «Твоє майбутнє у в аграрній сфері». Публікація створена в рамках освітнього проекту «Карта професій», щоб допомогти учням та студентам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти особливості аграрної сфери та побачити перспективи кар’єрної реалізації у цій галузі. В основі буклету лежать практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, а що найцікавіше – реальні історії фахівців, що побудували кар’єру в аграрній сфері.

Буклети поширюватимуться серед закладів загальної середньої освіти, що є учасниками спільноти «Кар’єра мрії», для використання у 5-10 класах під час розроблених Центром «Розвиток КСВ» курсів «Бесіди про кар’єру», що отримали гриф МОН. Розповсюдження освітнього проекту «Карта професій» планується з вересня 2019 року на всі заклади загальної середньої освіти в Україні.

Буклет знаходиться у відкритому доступі на порталі http://careerhub.in.ua/ у розділі – «Вибір професії» (http://careerhub.in.ua/wp-content/uploads/2018/02/Tvoie-maybutnie-v-agrarniy-sferi-Karta-profesiy.pdf.pdf). Ним вже сьогодні можуть користуватися батьки та діти.

Аграрний бізнес – локомотив нашої економіки, найперспективніша та швидкозростаюча галузь України. Так, за даними Державної служби статистики України, обсяш продукції сільського господарства збільшився на 7,8% порівняно з минулим роком. При цьому, у 2018 році частка сільського господарства у загальному ВВП країни склала 18,9%, а частка продукції АПК і харчової промисловості у структурі експорту товарів –  38,9%.  

«Аграрний сектор входить до ТОП-3 експортних секторів України. Але зазвичай, це не дуже популярна професія серед школярів, особливо для школярів в містах. Тому цією картою професій в аграрній сфері ми хотіли розбити стереотипи про нецікавість професій та показати інновації і те, чого можна досягти, працюючи в цьому секторі. Приємно, що 5 великих агрохолдингів об'єднались задля вирішення цієї проблеми», – зазначає Марина Саприкіна, Голова правління Центру «Розвиток КСВ».

Окрім виробництва харчових продуктів, аграрна сфера важлива також для виготовлення тканин, будівельних матеріалів, ліків, хімічних речовин, біопалива та багатьох інших речей. Тому з кожним роком все більше кваліфікованих фахівців з агрономічною освітою потребує ціла низка сфер бізнесу: агрохолдинги, фермерські підприємства, хімічні, насіннєві, консалтингові, дистрибуційні, інвестиційні та торгові компанії, і навіть банки.

«Український аграрний сектор за останні 10 років зробив технологічний стрибок і продовжує зростати швидкими темпами. За цей час галузь отримала мільярдні інвестиції, як українські, так і зарубіжні. Завдяки цьому зростає виробництво та розвивається сфера переробки сільськогосподарської продукції: з’явилися нові сучасні підприємства харчової промисловості, розширюються можливості та інфраструктура для експорту», - говорить Віктор Іванчик, генеральний директор та засновник агрокомпанії «Астарта».

Для Корпорації "Сварог Вест Груп", як і будь-якого впевненого гравця агроринку, важливо системно ставитись до підготовки нових кадрів та формування кадрового резерву. Так, компанія реалізовує дві програми корпоративної соціальної відповідальності: "Свідомий вибір" та "Твоя кар'єра у Сварозі", які спрямовані на побудову якісної співпраці зі школярами та студентами. «Нам, аграріям, є чим пишатися та є чому навчати майбутнє покоління! Відтак, для агрохолдингу участь у підготовці буклету «Твоє майбутнє в аграрній сфері» стала шансом долучитись до поширення власного досвіду та обміну новими ідеями ", – коментує Олена Шершньова, директор Департаменту корпоративних комунікацій та зв'язків з громадськістю Корпорації "Сварог Вест Груп".

«Компанія «Сингента» докладає чимало зусиль, аби розкрити повний потенціал сільського господарства для підвищення економічного, екологічного та соціального багатства людей за допомогою інновацій у технологіях захисту рослин і насінництві. Але досягнення і розвиток науки у сільському господарстві були б неможливі без справжніх професіоналів у цій галузі. – говорить Альона Федько, менеджер з корпоративних заходів та проектів КСВ компанії «Сингента». –  Тож ми дуже раді, що долучились до проекту «Карта професій» і стали співавторами буклету для молоді «Твоє майбутнє в аграрній сфері». Cтановлення потужного аграрного think tank в Україні – наше з вами спільне завдання, і ми пишаємося тим, що активно долучаємося до партнерських ініціатив із підготовки нових кадрів для галузі, а також впроваджуємо власні освітні проекти для молоді».

«Багато учнів, навіть у випускних класах, ще не вирішили, ким хочуть стати і на кого йти вчитися далі. Щоб допомогти їм у цьому, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та провідні українські компанії організували проект «Карта професій». Ми, як соціально відповідальна компанія, прагнемо, щоб Україна не відставала у розвитку власного аграрного сектору, мала освічені висококваліфіковані кадри, які здатні швидко адаптуватися до змін на ринку праці. Тому ми підтримали ініціативу, сподіваючись, що цей проект стане орієнтиром для молодих людей, які не можуть визначитися з вибором кар’єрного шляху, а також для вчителів і фахівців, зайнятих у сфері профорієнтації.

Українське сільське господарство є флагманом економіки останні кілька років. А враховуючи глобальні потреби у продовольстві для того, щоб годувати зростаюче населення світу, при виборі професії в аграрному секторі перспективи зайнятості та можливості професійного зростання будуть забезпечені. В буклеті «Твоє  майбутнє в аграрній сфері» розміщена коротка інформація, яка допоможе старшокласникам більше дізнатися про сучасний розвиток технологій сільського господарства, про можливості професійного та кар’єрного розвитку, пов’язані з аграрною сферою» - Наталія Цуман, координатор соціальних проектів, компанія «Байєр».

Центр «Розвиток КСВ» - експертна організація, яка вже більше 10 років займається впровадженням соціальної відповідальності задля системних і якісних змін в Україні. Організація працює над 4-ма пріоритетними напрямками: КСВ в кризові часи, розвиток освіти, соціальна відповідальність державних органів влади, просування України за кордоном – та об’єднує 40 компаній в Україні.