Україна

You are here

Share page with AddThis

Схема захисту ялини

ХВОЙНІ ПОРОДИ. ХВОРОБИ ТА ШКІДНИКИ

Шуте звичайне, шуте сніжне 

Уражуються майже всі хвойні породи. Ознаки хвороби проявляються в кінці осені і на початку весни після сходження снігу. Найбільше уражуються молоді рослини. Глиця на деревах утрачає колір, червоніє, буріє. На ній з’являються чорні крапки або перетяжки. Пізніше глиця опадає. Уражену глицю й гілки видаляють і спалюють. Для захисту від шютте застосовують фунгіцид Тіовіт Джет 80 WG в. г. з розрахунку 40–50 г на 8–10 л води. Дворазова обробка рано навесні з інтервалом 10–12 днів. Останню профілактичну обробку проводять наприкінці осені при плюсових температурах. У весняно-літній період потрібно один-два рази обробити препаратом Скор 250 ЕС к. е. з нормою 5 мл на 10 л води.

Щитівки і несправжні щитівки

  

     

Шкідники мають вигляд невеликих коричневих наростів на гілочках. Самиці й личинки живляться соком глиці і пагонів. Глиця на гілочках набагато коротша, буріє, при сильному заселенні шкідниками опадає. Профілактично в період початку вегетації слід поливати 0,3-процентним розчином препарату Актара 25 WG в. г. (3 г на 1 л води) з розрахунку 3 л на 1–1,5-метрову рослину. Такий метод захищає від пошкоджень ґрунтовими шкідниками, заселенням щитівками і попелицею. Обприскування в період вегетації (початок літа) препаратами Актеллік 500 ЕС к. е, Енжіо 247 SC к. с.

Сіра гниль ялинок 

Профілактично або при перших ознаках хвороби здійснюють обприскування фунгіцидом Світч із розрахунку 10 г на 10 л води.

Фітофтороз туї 

 

Найнебезпечніша хвороба. Частіше уражуються рослини, які ростуть на важких, перезволожених ґрунтах. На початку розвитку хвороби гілки втрачають колір, буріють, пізніше всихають. При сильному ураженні руйнується коренева система, нижня частина стовбура стає м’якою. При перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ 68 WG в. г. з розрахунку 50 г на 10 л води. Профілактично можна поливати цим самим препаратом з нормою 50 г на 5 л води по 2–3 л під рослину.

Попелиця хемопсис, червона ґлинова попелиця та інші

При перших ознаках появи шкідника. Обприскування в період вегетації (початок літа) препаратами Актеллік, Енжіо.

Павутинний кліщ

  

Цей шкідник частіше трапляється на невеликих, карликових рослинах. Характерна ознака — поява тоненької павутини. Глиця вкривається жовтуватими плямами потім буріє й осипається. Найбільша шкодочинність проявляється при жаркій погоді. Пошкодження кліщами сприяють поширенню хвороб типу шютте й оливково-бура пліснява. При перших ознаках появи кліща слід обробити препаратом Актеллік 500 ЕС.

 

ЛИСТЯНІ ПОРОДИ. ХВОРОБИ

Борошниста роса дуба, акації, глоду та інших

Особливої шкоди хвороба завдає молодим рослинам. На початку літа на листі з’являється малопомітний білуватий наліт. З часом він стає борошнистим, потім повстяним. При ураженні борошнистою росою у рослин порушуються фізіологічні функції (фотосинтез, транспірація), що призводить до раннього засихання листя, відмирання молодих пагонів. Рослини втрачають декоративний вигляд. При перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Топаз 100 ЕС к. е. з розрахунку 6 мл на 10 л води або Скор 250 ЕС к. е. з розрахунку 5 мл на 10 л води. За сезон проводять не більше як 3 обприскування.

Плямистості листяних дерев: церкоспороз, септоріоз

Плямистості листя викликає велика кількість збудників хвороб (Colletotrichum spp., Phoma spp., Septoria spp., Cercospora spp та інші). Плямистості проявляються на рослинах будь-якого віку, але найбільшу небезпеку становлять для молодих рослин. Сильне ураження плямистостями може призвести, крім утрати декоративного вигляду, до засихання і передчасного опадання листя (на 1,5–2 місяці). При появі перших ознак хвороб проводять профілактичне обприскування фунгіцидом Скор 250 ЕС к. е. з розрахунку 5 мл на 10 л води. При сильному ураженні — повторне обприскування через 10–12 днів.