Україна

You are here

Share page with AddThis

ХВОЙНІ ПОРОДИ. ХВОРОБИ ТА ШКІДНИКИ

Шуте звичайне, шуте сніжне 

Ознаки хвороби проявляються на початку весни після сходу снігу. Найбільше уражуються молоді рослини. Уражену глицю та гілки видаляють і спалюють. Для захисту від шуте застосовують фунгіцид Тіовіт Джет із розрахунку 50–80 г на 10 л води. За сезон проводять до 5 обробок. Перша рання обробка. В весняно-літній період одно двократна обробка препаратом Скор 5 мл на 10 л води.

Щитівка: туєва,тисова, ялівцева та інші 

Профілактично у період початку вегетації полив 0,3 % розчином Актара (3 г на 1 л води) з розрахунку 1–2 л на рослину. Такий метод захищає від пошкоджень ґрунтовими шкідниками, заселення щитівками та попелицею. Обприскування в період вегетації (початок літа) препаратами Актеллік, Енжіо.

Сіра гниль ялинок 


Профілактично або при перших ознаках хвороби здійснюють обприскування фунгіцидом Світч із розрахунку 10 г на 10 л води.

Фітофтороз туї 


Профілактично або при перших ознаках хвороби проводять обприскування фунгіцидом Ридоміл Голд МЦ із розрахунку 50 г на 10 л води

Попелиця хемопсис, червона ґлинова попелиця та інші


При перших ознаках появи шкідника. Обприскування в період вегетації (початок літа) препаратами Актеллік, Енжіо.

 

ЛИСТЯНІ ПОРОДИ. ХВОРОБИ

Борошниста роса дуба, акації, глоду та інших


Особливої шкоди хвороба завдає молодим рослинам. При перших ознаках захворювання проводять обприскування фунгіцидом Топаз з розрахунку 6 мл на 10 л води. За сезон проводять не більше ніж 3 обприскування.

Плямистості листяних дерев: церкоспороз, септоріоз


При появі перших ознак хвороб проводять обприскування фунгіцидом Скор з розрахунку 5 мл на 10 л води. При сильному ураженні повторно обробляють через 10–12 днів.