Відгуки

Відгуки

Катерина Конащук, віце-президент із комерції компанії AgroGeneration

Уперше про програми "Фінансових рішень" ми дізналися від свого дистриб’ютора, компанії «Агроскоп», а згодом більше інформації отримали безпосередньо від розробників — працівників компанії «Сингента». Потрібно зазначити, що інші компанії також мають подібні програми, але такий ґрунтовний підхід до самої програми та її реалізації має тільки «Сингента». Нам імпонує те, як серйозно вони підходять до навчання ризик-менеджменту, приваблює їхнє відповідальне ставлення до сільгоспвиробників, навіть невеликих фермерських господарств. Ми провели низку змістовних дискусій щодо позицій по різних культурах та зрозуміли, що вони справді розуміються на фінансових інструментах, тому нам було легко зробити перший крок, адже в цьому була взаємна зацікавленість.
Компанія «Сингента» на сьогодні є нашим довгостроковим надійним партнером. Наша співпраця дуже цікава, націлена як на розвиток обох компаній, так і ринку в цілому.

Єгор Скляров, фінансовий директор підприємства «Сейм-Агро», Сумська обл.

На вітчизняному ринку вже існує певна кількість доволі продуктивних фінансових інструментів, і, загалом, є з чого обирати. Ми для себе обрали співпрацю з компанією «Сингента», яка, наскільки мені відомо, має найширший спектр фінансових рішень для аграріїв. Вперше я почув про проект «Фінансових рішень» три роки тому на їхньому семінарі. Стало цікаво, вирішив спробувати, адже нічим не ризикував. Спочатку обрав програму «Форвард Плюс», продавав кукурудзу. «Форвард Плюс» не є класичним форвардним контрактом, оскільки «Сингента» дає чудову можливість (і це родзинка програми) – в певний момент переглянути зафіксовану ціну в бік підвищення. Що ми і зробили. Перший досвід виявився успішним, нам сподобалося, вирішили продовжувати працювати в такому напрямку далі.
Наступною програмою «Сингенти», яку ми випробували, теж по кукурудзі, була «МетеоЗахист». Спрацювали по ній дуже вчасно, в минулому році, коли сталася велика посуха у нашому регіоні. Програма передбачає можливість обрати різні періоди, коли буде враховуватись відхилення від нормальних погодних умов. У підсумку, у наш страховий період сталося значне підвищення температури, тож ми отримали від компанії компенсацію в розмірі 25% вартості насіння та застосованих ЗЗР.
Також наше підприємство першим у Сумській області оформило аграрну розписку.Декілька років цікавилися цим інструментом, і не упустили момент його використати. Загалом, аграрна розписка пропонується різними структурами, але нам зручніше та вигідніше було оформлювати її саме з «Сингентою». Досвід стовідсотково позитивний, дуже сподобалося, що аграрну розписку нам швидко оформили, я такого навіть не очікував.

Сергій Рибалко, ФГ «Аделаїда», Житомирська та Одеська обл.

Передусім компанія «Сингента» допомагає аграріям дорожче продати вирощений урожай, зокрема й експортувати. Задля цього пропонується кілька цікавих для нас програм співпраці: «Підтримка Плюс», «Форвард Плюс» та її опції, «Підтримка XXL» та інші. Скажімо, за першою з них нам пропонують продавати продукцію з додатковою премією 200 грн на тонні за зернові й 300 грн – за олійні культури. Це дуже приємний бонус. І фінансово відчутний. Торік ми продавали зерно в пік збирання, а кожен розуміє, що в цей час ціни завжди далеко не найвищі, однак ми отримали на 150-200 грн більше, ніж в середньому пропонується на ринку, навіть без бонусів! А разом із бонусами в пік жнивування нам вдалося реалізувати своє збіжжя, заробивши додаткових 350-400 грн на кожній тонні зерна, ніж ми могли б мати без такої співпраці.

Михайло Харченко, АОПП «Великосорочинське», Полтавська обл.

Участь у цих програмах для сільгоспвиробника вигідна насамперед з фінансової точки зору, адже компанія "Сингента" слідкує за коливанням цін. Наприклад, по кукурудзі ми укладаємо угоду на поставку продукції за фіксованою ціною на момент підписання угоди  – меншою для мене вона вже не буде, а більшою – так. Адже я можу підвищити ціну, якщо ціна на світовому ринку зросла. І навіть якщо далі ціна на ринку впаде, я продам свою кукурудзу за вищою ціною. Тобто компанія дає мені можливість вибору ціни. Я можу сам слідкувати за коливанням ціни на біржах, а можу скористатися консультаціями фахівців Сингенти. Я вважаю, що такі поради слушні, бо якими б ми мудрими не були, але ми все життя працювали в певних економічних рамках. Тому багатьом складно орієнтуватися в сучасних непростих ринкових умовах. Тому добре, що такі компанії допомагають нам в них орієнтуватися і організувати правильно свою роботу.