Роботизоване збирання томатів дозволяє швидше впроваджувати інновації в дослідженнях і розробки

Насіння овочів
Сучасне збирання томатів

Syngenta і Four Growers співпрацюють, щоб створити майбутнє томатів

  • Робототехніка у виробництві томатів може допомогти фермерам вирішити проблему з робочою силою і потенційно знизити виробничі витрати.
  • Дослідники томатів застосовують роботизоване обладнання для збирання врожаю, щоб покращити виробництво томатів у майбутньому, яке буде використовувати механізацію на вищому рівні.
  • Дані, отримані за допомогою робототехніки і штучного інтелекту, дозволять дослідникам Syngenta оперативно отримувати більше інформації, а це означає, що інновації в галузі селекції томатів можуть швидше вийти на ринок.

DOWNERS GROVE (ДАУНЕРС ГРОУВ), 12 квітня 2023 р. — У майбутньому виробництво продуктів харчування на кожному етапі вимагатиме більшої ефективності, сталих практик і максимізації врожайності. Щоб оптимізувати виробництво томатів для майбутнього, підрозділ насіння овочевих культур компанії Syngenta Vegetable Seeds разом із компанією Four Growers з Пітсбурга, штат Пенсильванія, нещодавно протестували роботизований комбайн GR-100 у дослідженні томатів.

«Це партнерство слугує сполучною ланкою між генетикою та автоматизацією, — сказав Рууд Каагман, керівник підрозділу томатів Syngenta Global Crop Unit-Tomato. — Успіх роботизації в майбутньому — це поєднання технології на рівні робота і його використання на відповідних сортах рослини. Завдяки цьому партнерству ви побачите сорти, адаптовані до роботизованого збирання врожаю, що дасть змогу фермерам досягти успіху у процесі розвитку своїх технологій».

Робототехніка скріплена з генетикою — це поєднання технології та природи, щоб покращити майбутнє вирощування цієї корисної культури, яку споживають у всьому світі. Партнерство між Syngenta і Four Growers сприятиме швидшому розвитку сільськогосподарських культур, скороченню харчових відходів і більшій задоволеності фермерів і споживачів.

Скорочення витрат на робочу силу

Сьогодні томати збирають вручну, що становить значну частку загальних виробничих витрат — до 30 % від загальної суми. Крім того, фермерам дедалі важче знаходити достатню кількість робітників. В умовах дефіциту робочої сили виробники потребують ефективних рішень, щоб забезпечити споживачам постійний доступ до томатів.

Вводимо роботизоване збирання врожаю 

«Використання робототехніки в сільському господарстві дасть нам змогу споживати більш якісні, здорові й доступні продукти, — сказав Брендон Контіно, генеральний директор компанії Four Growers. — На відміну від інших машин, що ми бачимо сьогодні в полях, які збирають усі культури підряд (стиглі або нестиглі) за один прохід, у Four Growers робототехніка і штучний інтелект дозволяють нам збирати продукти вибірково, тобто тільки ті, що ідеально дозріли».

Роботи, призначені для збирання врожаю, можуть заощадити час і людські ресурси. Для компанії Syngenta важливо співпрацювати з Four Growers, щоб бути готовими до стилів виробництва, які будуть у майбутнього, і повністю розуміти потреби фермера.

Робототехніка в дослідженні томатів

Щоб оптимізувати ефективність роботи збиральних роботів, фермерам потрібно запропонувати вдалу комбінацію інтуїтивно зрозумілих машин і сортів рослин, призначених для роботи з ними. Саме тому Syngenta включає робототехніку в дослідницьку стадію розвитку, щоб підібрати структури рослин, які найкраще підходитимуть під машинне збирання врожаю. 

Роботизоване збирання томатів

«Syngenta розробляє сорти для майбутнього наших фермерів, тож ми повинні розуміти, як вони будуть вести свою діяльність через 5–10 років, — сказав Рууд Каагман. — Ми подбаємо про те, щоб на той момент, коли виробники перейдуть до масштабної роботизації, у нас були сорти, які допоможуть їм підвищити ефективність вирощування сільгоспкультур і отримати додаткову вигоду від роботизації».

Візьмемо, приміром, розміщення плодів: на сьогодні грона томатів розташовані по всій рослині, деякі приховані за стеблами і листям, деякі — у щільних гронах тощо. Таке розміщення може ускладнити роботизованому комбайнові ідентифікацію та збирання врожаю. Знаючи це, дослідники компанії Syngenta  можуть вибрати генетику, яка дозволить оптимально розташувати плодові грона у всіх майбутніх сортах томатів.

«Співпраця з компанією Syngenta дає нам можливість використовувати знання і сильні сторони один одного, — сказав Брендон Контіно. — Поєднуючи конструктивні особливості з характеристиками чудового смаку, ми можемо допомогти у виведенні більш доступних і смачних томатів».

Машинне навчання для швидших інновацій

Для більшості сортів томатів, представлених на ринку, може знадобитися до восьми років досліджень і тисячі точок збору даних на різних фермерських полях і в теплицях. Натомість, щоб покладатися на збір даних людиною, робототехніка і штучний інтелект дозволяють дослідникам збирати дані з більшої кількості точок і з вищим ступенем точності, ніж будь-коли раніше.

«Що якісніші дані, то легше нам обрати правильний сорт, який ми хочемо комерціалізувати, — пояснив Рууд Каагман. — Ці роботи мають опції, які ми можемо використовувати не лише для збору фруктів, як-от, наприклад, камери і вагові пристрої, вони також підраховують кількість плодів, перевіряють їх розмір, зважують плоди й обчислюють загальний урожай. Зараз робот збирає багато даних, що раніше доводилося робити за участі людини».

На відміну від людини, роботи не втомлюються і не мають упередженості, тому дані є точнішими, ніж будь-коли раніше.

«Завдяки наявності в системі 20 камер та інших датчиків, ми можемо забезпечити такий рівень деталізації даних і розуміння, якого фермери (і дослідники) ніколи не мали раніше, що дозволяє вирощувати кращі томати, — сказав Брендон Контіно. — Наша співпраця з компанією Syngenta дозволить фермерам купувати насіння, виведене з використанням робототехніки і штучного інтелекту, що від самого початку надасть їм перевагу у виробництві найкращого продукту за найкращою для споживача ціною».

Маючи точніші дані, дослідники Syngenta можуть швидше відсіяти менш бажаних «кандидатів» і зосередити зусилля на більш перспективних сортах томатів. Як результат, нові інноваційні сорти томатів швидше з'являться на ринку і стануть доступними для виробників.

Дізнайтеся більше на: www.syngentavegetables.com та fourgrowers.com.

Про Syngenta Vegetable Seeds: Підрозділи Syngenta Crop Protection та Syngenta Seeds входять до складу Syngenta Group, однієї з провідних світових агропромислових компаній. Наша мета — допомогти безпечно нагодувати світ, піклуючись про планету. Ми прагнемо підвищити стійкість, якість і безпеку сільського господарства, використовуючи наукові розробки світового рівня та інноваційні рішення для сільськогосподарських культур. Наші технології дозволяють мільйонам фермерів у всьому світі краще використовувати обмежені сільськогосподарські ресурси.

Про Four Growers:

Зміст цього прес-релізу надається виключно в інформаційних цілях. Цей реліз не є і не повинен розглядатися як пропозиція продажу або випуску, а також як запрошення зробити пропозицію про купівлю будь-яких цінних паперів або інших майнових прав.