Artesian™

Artesian™

ВИЩІ ВРОЖАЇ ВАШОГО МАЙБУТНЬОГО

Наука кукурудзи Artesian

Дослідники компанії «Сингента» підсумовують результати роботи щодо відкриття та розробок, яка сприяла успіху гібридів кукурудзи Artesian. На щастя, для аграріїв гібриди кукурудзи Artesian, адаптовані для умов недостатнього зволоження, дають подвійну перевагу. У роки, коли сезонних опадів було достатньо для успішного вирощування врожаю, гібриди Artesian забезпечують максимальний результат урожайності. А от у сезони, коли кількість вологи була обмежена, вони забазпечують вищий рівень урожайності в середньому на 15 відсотків у порівнянні з гібридами інших брендів. Такого успіху вдалося досягти завдяки науковцям компанії «Сингента», у результаті плідної багаторічної роботи яких було створено елітні генотипи гібридів кукурудзи. Адже, для досягнення успішного результату необхідне глибоке розуміння того, як стресові умови недостатнього зволоження впливають на ріст і розвиток рослин кукурудзи на рівні генів.

Коли десять років тому розпочалася науково-дослідницька робота компанії над оптимізацією гібридів кукурудзи для умов недостатнього зволоження, «Сингента» не випадково обрала підхід, який базується на покращенні природних генів. На той час прогрес біотехнологій призвів до створення гібридів, які могли забезпечити певні результати, такі як резистентність до гербіцидів та контроль впливу шкідників. Дослідники зійшлися на думці, що для досягнення успішного результату необхідне глибоке розуміння того, як стресові умови через недостатнє зволоження впливають на кукурудзу на рівні генів. Вони дійшли висновку, що було б складно та неефективно почати селекціонувати рослини з метою керування умовами дефіциту зволоження, не дізнавшись більше про природу цих самих стресових умов. На етапі відкриття науковці «Сингента» аналізують рідний геном кукурудзи, щоб виявити гени, причетні до забезпечення здатності справлятися з дефіцитом вологи. За твердженням Елісон Вебер, доктора наук, провідного науковця-дослідника компанії «Сингента», це кропітка, але корисна робота. «Виявлення та розуміння того, як ген сприяє посухостійкості гібрида Artesian, частково відкриває правду, — каже вона. — Для мене як для науковця це захоплюючий досвід».

Випробування здатності справлятися зі стресовими умовами

Робота над гібридами Artesian бере свій початок у лабораторії. На етапі відкриття науковці «Сингента» аналізують геном кукурудзи, щоб виявити гени, причетні до забезпечення здатності справлятися з дефіцитом вологи. Після цього дослідники «Сингента» виявляють гібриди, які містять ці гени і випробовують їх у стресових польових умовах (ділянки MSE) в різних куточках світу на продуктивність. Один із об’єктів MSE, якими керує пані Чок-Грейс (начальник станції з випробувань на ділянках MSE в Північній Америці), знаходиться у м. Ла Салле, штат Колорадо. Це перший дослідницький об’єкт «Сингента», призначений для випробування культур із застосуванням керованої іригації, у розпорядженні якого знаходиться близько 80 акрів земель і який обладнано підґрунтовими крапельними стрічками. Ці умови дозоляють пані Чок-Грейс та її команді, що складається з трьох штатних дослідників, подавати зрошення з максимальною точністю щодо часу та поливної норми. Оскільки у Ла Салле кількість опадів у сезон невелика, команда може змоделювати умови посухи різної тяжкості, припиняючи постачання води на будь-якому з етапів розвитку, щоб спостерігати за тим, як генотипи гібридів-кандидатів до когорти «Артезіан» справляються з дефіцитом вологи.За словами Обрі Вейланд, молодшого наукового співробітника компанії «Сингента», процес ведення гібридів Artesian з моменту відкриття до розробки, а потім до комерційного застосування, є визначним етапом у кар’єрі групи дослідників із Ла Салле. Протягом останніх дев’яти років (більшість періоду, коли проводиться робота з оптимізації природних рис для умов недостатнього зволоження) пані Вейланд здійснює моніторинг дослідів, керує ними та збирає піддослідний урожай. «Коли так наполегливо працюєш над таким проєктом, як цей, дуже тішить усвідомлення того, що саме сільгоспвиробники отримують користь від цієї технології», — відзначила вона.

Оптимізація процесу перетворення води на зерно

Приблизно на 115 миль на схід від Ла Салле знаходиться округ Юма, штат Колорадо, який справедливо відносять до провідних округів з вирощування кукурудзи у всій країні. Розташований тут водоносний горизонт Огаллала, що живить ґрунти значної частини Плато і є джерелом життєдайної сили для посівів, а установки для колового зрошення перетворюють сухотрав’я прерій на буйні зелені острови сільськогосподарських культур. Радник із питань насінництва («Сингента» Seed Advisor) та сільгоспвиробник Гейтан Армстронг, котрий опікується господарством на площі 2 500 акрів в окрузі Юма, розуміє, що водоносний горизонт — не нескінченний ресурс. Роблячи внесок у продовження його існування, він опановує бездротову технологію керування зрошенням та агрономічні практики, які допоможуть йому раціонально використовувати можливості іригації. Можливість досягнення оптимального рівня урожайності та одночасної економії значного об’єму води спонукала пана Армстронга відвести у 2015 році 70 відсотків його земель, зайнятих кукурудзою, під гібрид G07B39 Artesian. Сільгоспвиробники у всіх частинах кукурудзяного поясу відзначають, що гібриди Artesian допомагають їм у періоди без дощів, значно підвищити рентабельність кукурудзи і отримати урожай зерна вищої якості.

Ми бачили силу АРТЕЗІАН. Тепер пропонуємо Вам.

Гібриди кукурудзи АРТЕЗІАН відрізняються елітною генетикою із підвищеним рівнем ефективності використання вологи, для формування максимальних урожаїв. Під час численних локальних досліджень гібриди АРТЕЗІАН стабільно виявляли найвищу врожайність.

Чого очікувати сільгоспвиробнику?

• Керування ризиками на полях та високий потенціал урожайності
• Краща стабільність урожаю протягом років з непередбачуваним рівнем опадів
• Більш стабільна врожайність на полях за різних ґрунтових умов та різних рівнів вологозбереження
• Підвищена врожайність за умов стресу від посухи та недостатнього зволоження
• Більша гнучкість у плануванні зрошення, коли ресурси вологи обмежені

СИ Премео

СИ ПРЕМЕО

СТАБІЛЬНІСТЬ ПРЕМІАЛЬНОГО РЕЗУЛЬТАТУ

Шикарі

СИ ШИКАРІ

ШИКАРНА РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ РАННЬОГО ВРОЖАЮ

Артезіан

СИ ФРЕГАТ

КУРС НА ВИСОКУ ВРОЖАЙНІСТЬ

Феномен

СИ ФЕНОМЕН

ВИСОКА ВРОЖАЙНІСТЬ В УМОВАХ ПОСУХИ

Скорпіус

СИ СКОРПІУС

ВИСОКИЙ РІВЕНЬ УРОЖАЙНОСТІ ЗА СТРЕСОВИХ УМОВ

Чорінтос

СИ ЧОРІНТОС

ВИСОКА ВРОЖАЙНІСТЬ В УМОВАХ СТРЕСУ

Фортанго

СИ ФОРТАГО

ВИСОКА ВРОЖАЙНІСТЬ В УМОВАХ СТРЕСУ І ШВИДКА ВОЛОГОВІДДАЧА

У той час, коли такі аграрії, як Армстронг та Ейгр, опановують цю технологію як простий та ефективний спосіб справлятися з непередбачуваністю погодних умов, група фахівців «Сингента» з оптимізації природних рис для умов недостатнього зволоження продовжує активно досліджувати, та виявляти все нові генотипи.

Мене тішить те, що гібрид Artesian показує дуже сталий результат на кожному акрі, на якому ми його висіваємо. Ми можемо висівати його на ділянках, на яких у попередні роки вирощувалася кукурудза, на менш родючих землях, навіть на піщаних ґрунтах, і, схоже, що він себе почуває добре. Нам не потрібно хвилюватися з приводу того, що у нас закінчаться запаси води посеред літа, адже цей гібрид не підведе нас і допоможе успішно завершити сезон.

Мітч Ейгр, радник із питань насінництва «Сингента» та сільгоспвиробник із м. Сейкрид-Харт, штат Міннесота

 Процес показав свою ефективність, і ми хочемо розширити його масштаби.

 Дірк Бенсон, доктор філософії, керівник відділу розробки насіннєвих продуктів «Сингента»

 Ми знаходимося у прекрасному місці. Будучи членом команди селекціонерів, я із захопленням працюю над розробкою такого елітного гібридного ряду. Коли сільгоспвиробники бачать її успіх, то ця робота приносить іще більше задоволення

Бен Форд, доктор філософії, керівник групи фахівців із зародкової плазми «Сингента»

Гібриди кукурудзи елітної генетики, що забезпечують надзвичайно ефективне використання вологи для максимізації урожаю

Що є фактором № 1, який впливає на врожай?

ПОГОДА

Недостатня кількість опадів призводить до: втрат урожаю, нестабільності врожаю. Як фермер може убезпечити свій майбутній урожай від нестачі вологи?

1. Погодні умови та опади — змінні фактори, але такі інстру­менти, як гібриди Артезіан, допоможуть сільгоспвиробникам максимально ефективно використати всю наявну вологу для отримання високого врожаю

2. Погодні умови — фактор № 1 для формування врожаю

3. Недостатнє вологозабезпечення історично призводило та призводить до зрідження густоти посівів, порушення фізіоло­гічного розвитку рослин, проходження процесу формування зерна. Тобто, нестача вологи є одним із найвагоміших факто­рів, що впливає на врожайність культур

4. Артезіан — це розробка науковців компанії «Сингента» зі створення і впровадження в сільськогосподарське виробни­цтво нових гібридів кукурудзи з високим генетичним потенціалом урожайності й стабільності в умовах мінливих мете­орологічних факторів. При їх створенні максимальна увага приділялася здатності гібрида ефективно використовувати наявну вологу для отримання максимального врожаю як у лояльних, так і в несприятливих умовах

Технологія Артезіан дозволяє максимізувати врожай в умовах достатнього зволоження та навіть за нестачі вологи 

1. ​Спеціалізований науковий підхід до добору генотип

2. Спектр захисних механізмів проти посухи протягом періоду вегетації

3. Максимізація продуктивності гібридів в умовах посухи

4. Доведено отримання максимального та стабільного врожаю за різних погодних умов у всіх кукурудзосіючих регіонах

5. Максимально ефективне використання вологи для отримання врожаю

Факти збереження врожаю в умовах стресу


1. Фізіологія рослин адаптована до підвищення ефективності використання водних ресурсів

2. Відмінна озерненість качана

3. Максимальне розкриття генетичного потенціалу врожайності

play_circle
Сила гібридів Artesian після урагану

Стійкість до вилягання гіібридів Artesian  забезпечила чудовий стан посівів після несприятливих погодних умов - справжнього урагану, який стався у Агроцентрі Балінвест, 08.2016

Завантажити брошуру про технологію Артезіан