Томати в скляних теплицях

НАСІННЯ ТОМАТІВ ДЛЯ СКЛЯНИХ ТЕПЛИЦЬ

При виборі гібрида томату як для ранньовесняного, так і літньо-осіннього вирощування зважають на кілька основних показників: ранньостиглість, якість, розмір плоду, період віддачі урожаю та адаптивність рослини до нестабільних погодних умов. Споживачі бажають мати вибір різних видів томатів як стандартної маси, так і великих – сегмента «БІФ». Наш асортимент гібридів для закритого ґрунту може задовольнити будь-які потреби виробників і ринку.

Стандарти GSPP

Стандарти GSPP ― це відповідь компанії «Сингента» на зростаючий попит ринку на якісне (більш здорове та стійке до збудників інфекцій і шкідників) насіння, з якого можна отримувати здорові врожаї.

  • Використання протоколів GSPP у насінництві зводить до мінімуму ризик розвитку бактеріального раку  на ранніх стадіях росту — періоду найбільшої уразливості рослин.
  • Компанія «Сингента» бере на себе всю відповідальність основного учасника ланцюжка з виробництва і збуту томатів. Крім того, ми брали активну участь у процесі введення протоколів GSPP.
  • Стандарти належної практики насінництва і виробництва розсади (GSPP) — це узгоджений на міжнародному рівні й прозорий спосіб управління ризиками, який сприяє мінімізації випадків розвитку бактеріального раку та гарантує забезпечення високої якості виробництва і поставок томатів на тривалий термін.
  • Стандарти GSPP прийняті до керівництва всіма учасниками ринку, які діють у сегменті тепличних томатів. Їх дотримання контролюється надійною і незацікавленою організацією.
  • GSPP дає овочівникам упевненість у тому, що виробники насіння — учасники системи GSPP ведуть постійну роботу з поліпшення інфраструктури і технологічних процесів відповідно до останніх досягнень науки й техніки з метою забезпечення найвищого рівня гігієнічних заходів і мінімізації випадків розвитку бактеріального раку.

ТОМАТИ ВІД «СИНГЕНТА» — ВИНЯТКОВА ЯКІСТЬ ЗАВДЯКИ ДОТРИМАННЮ ВИСОКИХ СТАНДАРТІВ НАСІННИЦТВА І ВИРОБНИЦТВА РОЗСАДИ (GSPP)

«Сингента» є однією з провідних світових компаній — виробників засобів захисту рослин від хвороб та шкідників, також проводить селекцію високоякісних гібридів і сортів для професійного ринку. Ми займаємося виведенням гібридів польових (кукурудзи, пшениці, ячменю, цукрових буряків, соняшнику, ріпаку) і овочевих (томата, перцю, цукрової кукурудзи, салату, цибулі, броколі, брюссельської та білоголової капусти) культур. Особливо помітних успіхів наша компанія досягла в галузі селекції томатів: сьогодні вже кожен шостий помідор у світі вирощений із насіння виробництва компанії «Сингента».

МІЖНАРОДНА РОБОТА З ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ТОМАТІВ ДО ХВОРОБОТВОРНИХ ОРГАНІЗМІВ

Провідна позиція серед виробників насіння томатів накладає певну відповідальність. Зокрема, це мінімізація захворюваності рослин. Разом зі своїми партнерами ми продовжуємо роботу з пошуку нових способів підвищення стійкості томатів до різних хвороботворних організмів, одним з основних напрямів якої є боротьба з бактеріальним раком томата. Як нам усім відомо, його збудник — небезпечна і стійка бактерія Clavibacter Michiganensis — спричинює в’янення листя і появу темних плям, що може призвести до повного знищення посіву. Компанія «Сингента» була ініціатором і активним учасником розробки стандартів виробництва насіння і розсади (GSPP). Ми вважаємо, що неухильне дотримання цих стандартів дає змогу контролювати бактерію і гарантувати безпеку рослинного матеріалу.

НЕЗАЛЕЖНІ ПЕРЕВІРКИ

Однією з переваг GSPP-проекту є наявність незацікавленої організації, яка проводить перевірки на всіх насінницьких і виробничих господарствах-учасниках. Перевірки можуть бути як плановими, так і раптовими. В ході перевірок встановлюються сильні й слабкі сторони господарств, що дає змогу компаніям-учасницям своєчасно вживати заходів для поліпшення інфраструктури і технологічних процесів. Кінцевою метою є суворе дотримання стандартів GSPP і мінімізація ризику захворювання бактеріальним раком.

GSPP У НАСІННИЦТВІ

Виведення насіння для вирощування найкращих у світі томатів вимагає величезної уваги до гігієни — так свідчить протокол GSPP. Значення має кожна деталь: щоб домогтися чудової якості нашого насіння, ми нічого не залишаємо без уваги. І все це заради того, щоб виробники томатів усіх країн могли вирощувати стабільно здорові врожаї. Наші клієнти довіряють нам працю всього свого життя, тому, коли мова заходить про дотримання стандартів GSPP, гігієну та якість насіння, ми прагнемо до того, щоб нам не було чим дорікнути.

«СИНГЕНТА» ПЕРЕХОДИТЬ НА СТАНДАРТИ GSPP!

Починаючи з липня 2011 року будь-яке насіння тепличних гібридів томатів відповідає всім існуючим стандартам якості, у тому числі й GSPP. Продукція з маркуванням GSPP обробляється відповідно до стандартів. Потужності виробництва, лабораторії, співробітники і партнери компанії проходять перевірку на відповідність вимогам GSPP. Ми вітаємо незалежні перевірки з боку організації GSPP як доказ дотримання нами цього протоколу і спосіб підвищення рівня виробничої гігієни.

ВСІ ТЕПЛИЧНІ ГІБРИДИ ТОМАТІВ ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ GSPP

До всіх країн, де знаходяться офіційні представництва компанії «Сингента», поставлятимуться гібриди, що відповідають стандартам GSPP. Впізнати такі гібриди можна за новою емблемою GSPP.

GSPP ЗОСЕРЕДЖУЄТЬСЯ НА 5 ОСНОВНИХ ЧИННИКАХ ПОКРАЩЕННЯ ГІГІЄНИ:

  • Впровадження «зелених» зон, що відділені системою замків і мають дуже суворі правила доступу та вимог до гігієни (до продуктів) з «помаранчевих» і «червоних» неконтрольованих зон.
  • Управління водними ресурсами, що також включає дезінфекцію ультрафіолетом.
  • Протоколи гігієнічних вимог та інструктаж персоналу.
  • Безперервне стеження й очистка обладнання.
  • Контроль культури (моніторинг, відбір та дослідження зразків).

(HR = ВИСОКА СТІЙКІСТЬ; IR = СЕРЕДНЯ СТІЙКІСТЬ)

TOMV 0-2

TOMATO Mosaic Virus strains 0-2 (Штам вірусу мозаїки томата)

 
VVERTICILLIUM dahliae, V.albo-atrum, race 1 (Вертицильоз)
FOL: 0, 1, 2FUSARIUM oxysporum f.sp. lycopersici races 0, 1, 2 (Фузаріозне в’янення томата)
FORFUSARIUM oxysporum f.sp. radicis-lycopersici (Фузаріозна гниль коренів)
FF: 1-5FULVIA fulva races 1-5 (Кладоспоріоз, або бура плямистість)
SSTEMPHYLIUM spp. (Стемфіліум, сіра плямистість листків томата)
SSSTEMPHYLIUM solani (Стемфіліум, сіра плямистість листків пасльонових)
TSWVTOMATO Spotted Wilt Virus (Вірус бронзовості томата)
TMVTOBACCO Mosaic Virus (Вірус тютюнової мозаїки)
ONOIDIUM neolycopersici (Борошниста роса)
MMELOIDOGYNE arenaria, M. incognita, M. javanica (nematodes) (Нематоди)
PLPYRENOCHAETA lycopersici (Опробковіння коренів)
TYLCVTOMATO Yellow Leaf Curl Virus (Вірус жовтої кучерявості листків томата)
PSTPSEUDOMONAS syringae pv. Tomato (Бактеріальна цятковість томата)

ГІБРИДИ ТОМАТІВ ДЛЯ ПОДОВЖЕНОЇ КУЛЬТУРИ

Болена F1

Просто збирай урожай

СЕГМЕНТ: Cтандарт + для вирощування в скляних теплицях різного типу в подовженому циклі.
ПЛОДИ: Середня вага — 180–200 г, протягом усього періоду вирощування з особливо стабільною масою в літній період. Насичений колір — рівномірне забарвлення. Високий показник якості, довгий період зберігання при транспортуванні. Не схильні до утворення мікротріщин при перепадах температур і вологості.
РОСЛИНА: Стабільна, генеративно-вегетативно збалансована. Зберігає стабільно збалансований розвиток при зростанні навантаження плодами у літній період. Не потребує високотехнологічних підходів ведення культури, відрізняється стабільним і високим урожаєм у несприятливих умовах вирощування (важкоконтрольований клімат, нестабільні температурні умови). Стійка до ураження сірою гниллю в осінній період. Стабільний листовий апарат дозволяє утримувати від 14 до 16 листків упродовж усього періоду вирощування, що дає можливість оптимально проводити технологічні операції в теплицях невисокого типу.
СТІЙКІСТЬ: HR: For / ToMV: 0-2 / V / Fol: 0-1 (US 1-2) / Vd / Va / Ff: 1-5
ПЕРЕВАГИ:
- Оптимальне формування китиць на 4–5 плодів
- При формуванні китиць на 5 плодів середня вага на рівні 170–180 г
- Не потребує додаткових дій для вегетативно-генеративного балансу в літній період
- Стійкість до сірої гнилі дозволяє утримувати оптимальну густоту до кінця циклу
- Дає стабільно високі результати в теплицях типу «антрацит»

Альтадена F1

Еталон крупноплідного томата

СЕГМЕНТ: Крупноплідний гібрид для подовженого циклу у скляних теплицях різного типу.
ПЛОДИ:
- Округлі й приплюснуті та трішки ребристі середньою вагою 240–260 г
- Мають насичене червоне забарвлення з блиском та стійкі до утворення пігментних плям
- Дуже щільні та транспортабельні, навіть у літній час
- Мають коротку плодоніжку, що не пошкоджує плоди у коробці, та придатні до механічного сортування
- Дуже гарні смакові та товарні якості плоду
РОСЛИНА:
- Сильна, генеративного типу розвитку з короткими міжвузлями, але досить відкритим габітусом
- Стабільні темпи розвитку, гарний вегетативно-генеративний баланс протягом усього циклу виробництва
- Ранньостиглий гібрид вступає в плодоношення на 3–5 днів раніше, ніж гібрид Гродена
- Стабільно формує китиці та зв’язує плоди
СТІЙКІСТЬ: Ff: A-E / Fol: 0-1 (US1-2) / Va, Vd / TMV: 0 / ToMV: 0-2
ПЕРЕВАГИ: Альтадена — це біф томат нового покоління з сімейства Гродени та Бігдени. Гібрид здатний формувати найвищий урожай найкращої якості. Гібрид дуже динамічно розвивається та порівняно з іншими гібридами до кінця сезону здатний сформувати мінімум на дві китиці більше. Обов’язково формувати китиці на 4 плоди.

Едамсо F1

Легка культура — високий урожай

СЕГМЕНТ: Стандартний гібрид для вирощування в скляних теплицях у подовженому циклі виробництва.
ПЛОДИ: Середня вага — 170–180 г. Округлі, злегка приплюснуті на перших китицях. Насиченого червоного кольору. Високий ступінь однорідності за формою і розміром. Стійкість до верхівкової гнилі та мікротріщин. Не втрачають привабливі товарні властивості при зберіганні та транспортуванні.
РОСЛИНА:
- Добре збалансований вегетативно-генеративний баланс
- Високі темпи розвитку обумовлюють ранньостиглість та інтенсивність віддачі врожаю
- Легко керується в нестабільних умовах виробництва, швидко відновлюється після стресових періодів
- Стабільно зав’язує плоди
СТІЙКІСТЬ: HR: Ff: A-E / Fol: 0-1 (US1-2) / Va, Vd / TMV: 0 / ToMV: 0-2
ПЕРЕВАГИ: Гібрид Едамсо не вибагливий до технології вирощування, дає стабільний вал продукції високої якості. Едамсо в першу чергу буде цікавий виробникам, які спеціалізуються на виробництві продукції томатів сегмента стандарт і стандарт +. Маса плоду регулюється кількістю плодів у китиці. 4–5 плодів є оптимумом для отримання однорідної якісної продукції.

Клімстар F1

Велика китиця — великі можливості

СЕГМЕНТ: Крупний китицевий гібрид для вирощування в скляних теплицях різного типу в подовженому стандартному циклі та зимовому циклі при використанні штучного освітлення.
ПЛОДИ:
- Тверді та вирівняні протягом усього сезону вирощування середньою вагою 150–170 г
- Дуже високої якості, мають темно-червоне забарвлення з блиском
- Китиця без «відривного колінця» на плодоніжці, зберігає яскравий зелений колір довгий час, без ризику утворення так званої «жовтої корони»
- Збір урожаю можна проводити як китицями, так і як стандартну продукцію, без втрати якості плодів та зниження темпів росту рослин
РОСЛИНА:
- Потужний китицевий гібрид генеративного типу
- Призначений для вирощування в подовженому обороті та при штучному освітленні
- Підтримує гарний вегетативний баланс і довжину листка навіть у спекотних умовах
- Зберігає високі темпи росту при великому завантаженні плодами
- Інтенсивно віддає врожай завдяки рівномірній закладці китиць та високим темпам розвитку
- Має стійкість до борошнистої роси
СТІЙКІСТЬ: For / ToMV:0-2 / TMV:0 / Fol:0-1 / Vd : Va / Ff:A-E / On(IR)
ОСОБЛИВОСТІ: Обов’язкове формування китиці на 5 плодів упродовж усього періоду вирощування.

ГІБРИДИ ТОМАТІВ ДЛЯ ЛІТНЬО-ОСІННЬОГО ВИРОЩУВАННЯ

Бодерін F1

Неперевершений колір та відмінна якість плодів

СЕГМЕНТ: Високорослий червоноплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування в літньо-осінній період.
ПЛОДИ: Маса — 170–180 г, округлі, однорідні. Насиченого кольору з блиском, рівномірно забарвлюються при
дозріванні. Стійкі до розтріскування та утворення зелених плям при перепадах температур. Придатні для довго-
тривалого зберігання і пізньої реалізації.
РОСЛИНА: Компактна зі стабільними темпами розвитку, сталий генеративно-вегетативний баланс. Короткі міжвуз-
ля, придатна для вирощування в теплицях різного типу. Формує 12–15 продуктивних китиць, зав’язує 5–6 плодів за
будь-яких умов. Потужна коренева система.
СТІЙКІСТЬ: HR: ToMV: 0/ToMV 0-2/ Fol 1-2 IR M
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Густота — 2,5 шт./м2.
ПЕРЕВАГИ:
— Стабільний розвиток
— 100 % зав’язування
— 100 % якості
​—Довготривале зберігання плодів за будь-яких умов

Дантіна F1

Гарантовано високий результат за будь-яких умов

СЕГМЕНТ: Високорослий червоноплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування в літньо-осінній період.
ПЛОДИ: Маса — 180–190 г, округлі, однорідні. Насиченого кольору з блиском, рівномірно забарвлюються при дозріванні, без утворення пігментних плям. Стійкі до розтріскування при перепадах температур.
РОСЛИНА: Компактна зі стабільними темпами розвитку, не потребує стимулювання генеративно-вегетативного балансу, в умовах високих температур та при навантаженні плодами. Формує 12–15 продуктивних китиць, зав’язує 5–6 плодів у складних умовах вирощування.
СТІЙКІСТЬ: HR: Ff: A-E/Fol: 0-1 (US1-2)/For/Va, Vd/ToMV: 0-2
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Густота — 2,5 шт./м2. При формуванні більше ніж 6 плодів у китиці рекомендовано використовувати китицетримачі або підв’язувати китиці, щоб запобігти обривам.
ПЕРЕВАГИ:
- Стабільний розвиток
- 100 % зав’язування
- 100 % якості
- Довготривале зберігання плодів за будь-яких умов

Фантастіна F1

Стабільний гібрид, запорука успіху

СЕГМЕНТ: Високорослий червоноплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування у весняно-літній та літньо-осінній періоди.
ПЛОДИ: Маса — 190–220 г, округлі, однорідні. Насиченого кольору з блиском, рівномірно забарвлюються при дозріванні. Стійкі до розтріскування та утворення зелених плям при перепадах температур.
РОСЛИНА: Компактна зі стабільними темпами розвитку, сталий генеративно-вегетативний баланс. Короткі міжвузля, придатна для вирощування в теплицях різного типу. Формує 12–15 продуктивних китиць, зав’язує 5–6 плодів у складних умовах вирощування.
СТІЙКІСТЬ: HR: ToMV: 0-2/V/Fol 0-1/Ff 1-5/Va/IR For /Mi/Ma/Mj
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Густота — 2,5 шт./м2.
ПЕРЕВАГИ:
- Стабільний розвиток
- 100 % зав’язування
- Стабільна маса
- Концентрована віддача врожаю
- Стійкість до бурої плямистості

Мамстон F1

Найвища якість за будь-яких умов

СЕГМЕНТ: Високорослий рожевоплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування у весняно-літній та літньо-осінній періоди.
ПЛОДИ: Насиченого рожевого кольору масою 220–250 г, стійкі до розтріскування при коливаннях температур, а також при використанні гормональних препаратів для запилення. Придатні для тривалого транспортування та зберігання без втрати якості. Формує 5–6 однорідних плодів у китиці, має високий загальний вихід стандартної продукції.
РОСЛИНА: Сильна, проста у вирощуванні. Стабільні темпи розвитку, сильний листовий апарат. Формує від 12 до 18 китиць. Стабільно зав’язує китиці при навантаженні та за високих температур.
СТІЙКІСТЬ: Гібрид має високий показник стійкості Ff: 1-2-3-4-5;Fol: 0(US1)- 1(US2);V (Va,Vd);TMV 0;ToMV
0-1-1.2-2;TYLCV
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Густота — 2,5 шт./м2, не потребує високих норм азотного живлення при зростанні навантаження. При вегетативному типі розвитку рекомендовано видаляти проміжні листки між китицями.
ПЕРЕВАГИ:
- Мамстон є універсальним гібридом, що поєднує в собі ранньостиглість і високий показник якості.
- Пластичність і невибагливість до освітлення, дозволяє висівати його в дуже ранні строки, отримуючи високий вал ранньої продукції при ранньовесняному вирощуванні. А в літньо-осінній сівозміні гібрид проявляє високу стійкість до розтріскування плодів, стабільність розвитку, рівномірність формування плодів у китицях.

Ладженда F1

Найтвердіший рожевий томат

СЕГМЕНТ: Високорослий рожевоплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування в літньо-осінній період.
ПЛОДИ: Насиченого рожевого кольору середньою масою 180–200 г, стійкі до розтріскування при коливанні температур та використанні гормональних препаратів для запилення. З високою стійкістю до утворення пігментних плям, мають рівномірне, насичене рожеве забарвлення при достиганні. Дуже тверді, однорідні. Гібрид формує до 8 плодів у китиці. Не здатні уражатися верхівковою гниллю.
РОСЛИНА: Збалансована, генеративного типу розвитку, має сильний листковий апарат, стабільно розвивається в різних умовах вирощування. Формує повноцінні китиці за високих температур.
СТІЙКІСТЬ: HR Ff(5)Fol 0,1 For S V IR M ToMV (0-2)
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Рекомендована густота — 2,5 шт./м2. Посадку в літній період рекомендовано проводити до цвітіння першої китиці. Гібрид має високу здатність до зав’язування, тому за потреби рекомендовано формування китиці на 5–6 плодів.
ПЕРЕВАГИ:
- Основна перевага гібрида Ладженда — формування якісного врожаю за високих температур. Найбільший потенціал розкривається при вирощуванні у літньо-осінній період. Незважаючи на температурні режими, гібрид формує повноцінні китиці, плоди не уражаються верхівковою гниллю, не розтріскуються. Рослина має стабільний розвиток, формує активний листковий апарат.
- Стійкість до бурої плямистості.
 

СПЕЦІАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ

Белідо F1

Китицевий томат чері

СЕГМЕНТ: Вирощування в скляних теплицях різного типу в подовженому циклі.
ПЛОДИ:
- Округлі, насиченого червоного кольору з блиском і середньою вагою 11–14 г
- На китиці формує по 14–18 плодів однорідної форми й розміру
- Мають дружне та однорідне дозрівання в китиці
- Не розтріскуються і добре зберігаються
- Призначені для збору китицями й поштучно
РОСЛИНА:
- Китицевий томат чері чудово зав’язує плоди навіть у складних умовах
- Рослина вегетативного типу з потужним листовим апаратом, що полегшує ведення культури в спекотний літній період
- Має великий набір стійкостей, включаючи борошнисту росу
- Дуже високі потенціал урожайності та якість продукції
СТІЙКІСТЬ: Ff: A-E/Fol: 0-1(US 1-2)/Vd, Ma, Mi, Mj/ ToMV: 0-2
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ:
- Для формування високого раннього врожаю потрібно підтримувати генеративний тип розвитку рослин на ранніх стадіях вирощування.
- Для максимальної якості плодів та швидкості дозрівання рекомендовано формувати китиці до 12–14 пл

Ангелле F1

Найпопулярніший міні-сливоподібний томат у світі

СЕГМЕНТ: Вирощування в скляних теплицях різного типу в подовженому циклі.
ПЛОДИ:
- Маса — 10–12 г із яскравим червоним глянцевим забарвленням та ямочкою на верхівці плоду, що вигідно відрізняє їх від іншої продукції
- Мають високу стійкість до розтріскування навіть при тривалому зберіганні на рослині, не обсипаються
- Призначені для поштучного збирання
РОСЛИНА:
- Гібрид вегетативного характеру, має гарну силу росту й добре розвивається в спекотних умовах
- Формує велику кількість подвійних китиць, що забезпечує високу врожайність
- Підтримує високу загрузку плодами весь період вирощування
СТІЙКІСТЬ: ToMV: 0-2 Ma / Mi / Mj
ПЕРЕВАГИ:
- Дуже ніжний смак (надзвичайно високий показник БРІКС), що найбільше подобається споживачам
- Привабливий блиск та насичений червоний колір плоду

Романелла

Сливоподібний томат із неперевершеним смаком

СЕГМЕНТ: Сливоподібний гібрид преміум-класу
ПЛОДИ:
- Сливоподібні плоди середньою масою 110–120 г
- З інтенсивним червоним забарвленням, ніжною текстурою та винятковим смаком
- Однорідні за розміром та формою протягом усього сезону
- Призначені для збору як китицями, так і поштучно
- Досить тверді та здатні зберігатися довгий період
РОСЛИНА:
- Гібрид із найкращими смаковими якостями в даному сегменті
- Ніжна структура плоду забезпечує неперевершені відчуття для справжніх гурманів
- Дуже однорідні видовжені плоди масою 110–120 г
- Придатні для збирання китицями та поштучно, що дає змогу працювати в двох сегментах продукції
- Гарно зберігаються довгий час і мають високу стійкість до верхівкової гнилі
СТІЙКІСТЬ: Ff: A-E / Fol: 0-1 / Va / Vd / ToMV: 0-2 / TMV: 0