УВАГА! Загроза озимим від хлібних клопів

Зернові


 


На даний час у різних регіонах України розпочалася і триває інтенсивна міграція хлібних клопів на посіви озимих зернових культур. У Степовій зоні, в південному, східному й центральному Лісостепу відбулося заселення 10–50 % площ озимих клопом шкідливою черепашкою за щільності популяції 0,3–2 екз./м2 (в осередках до 4–5 екз./м2). 

Варто зазначити, що ЕПШ імаго цього виду становить лише 1,0 екз./м2. Також у різних підзонах Лісостепу відмічається підвищена або висока чисельність маврського, австрійського клопів, елії гостроголової та носатої, що заселили від 5 до 15 % площ у середній чисельності 0,3–1 екз./м2 (в осередках до 2 екз./м2). 

Найвища концентрація хлібних клопів наразі спостерігається на крайових смугах полів, з яких вони найближчим часом розселятимуться по всьому їх масиву. 

З метою запобігання подальшому заселенню озимих зернових хлібними клопами та значним пошкодженням рослин компанія «Сингента» рекомендує терміново обробити посіви сучасними інсектицидами Карате Зеон 050 CS, мк. с. (0,2–0,3 л/га) або Енжіо 247 SC, к. с. (0,18 л/га). Застосування Енжіо забезпечуватиме триваліший захисний ефект
завдяки пролонгованій системній дії активної сполуки тіаметоксам. 

З детальними рекомендаціями щодо регламентів та особливостей застосування цих препаратів можна ознайомитися за посиланням: https://www.syngenta.ua/news/zernovi/zeon-tehnologiya-v-insekticidnomu-zahisti-zernovih-kolosovih-kultur