Професійне управління ростом рослин із Моддус ® навесні 2020-го

Зернові

Валерій Дубровін,
к. с.-г. н., менеджер з технічної підтримки,
напрям «Фунгіциди для польових культур», компанія «Сингента»


Навесні 2020 року маємо умови, що значно підвищують майбутні ризики вилягання посівів озимих зернових культур і порушення гармонійного балансу між ростом і розвитком:

  1. Раннє відновлення вегетації вже відбулося, і це завжди добре для кущення, наростання біомаси та високої врожайності, але це також і вищий ризик вилягання посівів.
  2. Строкатий стан посівів: добре розвинутих, «перерослих», посівів близько 1,5 млн га озимих пшениці й 200 тис. га ячменю; решта посівів — біля 25 % «нормальних» (кущення) і стільки ж «слабких» (сходи). До них потрібен диференційований підхід: варто гармонізувати розвиток пагонів на добре розкущених посівах, а слабким допомогти розкущитися і розвинути потужну вторинну кореневу систему.

Тому цього сезону посіви як ніколи потребуватимуть професійного управління балансом між ростом і розвитком.

Перевірений часом на мільйонах гектарів у всьому світі препарат Моддус ® — це справжній архітектор посівів для професійних агрономів, що є ідеальним рішенням саме для такої ситуації.

Моддус ® зупиняє синтез гіберелінів, які відповідають за інтеркалярний ріст стебла злаків, на найраніших етапах біосинтезу цього гормону. Саме тому Моддус ® і має пролонговану ефективність та скорочує не лише те міжвузля, на виході якого він був застосований, а й усі наступні. Це суттєво відрізняє Моддус ® від інших препаратів, якими регулюють ріст рослин.

Слабкорозкущені посіви потребуватимуть більш раннього втручання для стимуляції кущення і розвитку вторинної кореневої системи. Застосування Моддус ® у нормі 0,2 л/га восени або рано навесні на таких посівах додає кущення (на 0,16–0,2 до коефіцієнта) і маси вторинної кореневої системи (на 15–20 %).

На добре розкущених, «перерослих», посівах Моддус ® у нормі 0,4–0,6 л/га, застосований у фазу ВВСН 31 (перше міжвузля понад 1 см), скорочує міжвузля і потовщує соломину, а отже, додає стійкості рослині до вилягання і покращує її ґрунтове живлення та споживання води, гармонізує розвиток бічних пагонів — робить їх однаково сильними і продуктивними. На інтенсивних посівах озимого ячменю добре працює роздрібнене застосування Моддус ® — 0,4 л/га у фазу ВВСН 31 та 0,2 л/га у ВВСН 37 (підпрапорцевий листок) для скорочення довжини підколосового міжвузля і запобігання його ламкості, так званого «клювання». В наших багаторічних дослідженнях і на полях господарств перевірено, що Моддус ® можна безпечно для культур вносити в бакових сумішах з гербіцидами Дербі ТМ, Пік ® і Пріма ТМ Форте.

Отже, Моддус ® — це справді інноваційний професійний інструмент у руках агронома для гармонійного управління ростом і розвитком рослин й отримання стабільно високої врожайності за складних погодних умов.