Україна

You are here

Share page with AddThis

Пріма™ Форте – успішний старт!

Зернові
06.03.2018

ДУБРОВІН ВАЛЕРІЙ,
к. с.‑г. н., менеджер з підтримки та розвитку інсектицидів і гербіцидів на зернових культурах ТОВ «Сингента»

Ділянка для дослідів площею 100 тис. га. У 2017 році Пріма Форте була використана на наших полях на площі біля 100 тис. га зернових культур від крайнього півдня до крайньої півночі України. І всі переваги гербіциду Пріма Форте, які ми бачили в наших невеликих польових і виробничих дослідах протягом  останніх трьох років, тепер ми побачили на величезних полях в господарствах – і все це в складних погодних умовах весни 2017 року. Гербіцид Пріма Форте вносили з 25 березня по кінець квітня, більшість господарств використали норму 0,5 л/га, на полях були різні бур’яни, різні умови, різний стан культур. Але всі користувачі надали позитивні відгуки і залишились задоволені новим гербіцидом Пріма Форте.

Що нам потрібно від гербіциду? – чисте поле до збирання і безпека. І все це надає гербіцид Пріма Форте!

Стабільна ефективність за складних погодних умов. От цікава весна була у 2017 році! Бачили багато снігу в квітні, відчули заморозки і все решта. Часто користувались всякими модними термінами: «різкі коливання температур», «стреси для рослин», «антистресові заходи», «стреси у аграріїв» і все таке. Навіть щось таке «антистресове» купили…

Я вам так скажу: щороку є різкі коливання температур, щороку рослини переживають стрес і це нормально. Життя рослин і людей частково складається з стресу. У зв’язку з цим дуже непрофесійно перекладати на погоду агрономічні помилки чи зниження ефективності хімічного захисту. У професіоналів всі препарати гарно працюють. Пріма Форте точно працює дуже ефективно за таких мінливих умов, що і було доведено навесні 2017 року. Гербіцид вносили і до снігу і після, і всі ті поля були чистими та врожайними.

Отже, висока ефективність Пріма Форте в складних погодних умовах – підтверджено!

Широкий спектр контрольованих бур’янів. На полях зернових культур трапляється більше 200 видів бур’янів, проте переважають біля 50 видів. Багато з цих видів стали стійкими до найбільш поширених діючих речовин гербіцидів: осоти, сокирки, мак, лобода, тощо.

Пріма Форте має високу ефективність проти широкого спектру видів бур’янів, що було доведено в численних польових дослідах: зимуючі – злинка, ромашки, маки, дескуранія, грицики, талабан, сухоребрики, сокирки, фіалка, підмаренник, тощо; ранні ярі – гірчаки, рутки, галінсога, жабрій, тощо; пізні ярі – лобода, віниччя, падалиця соняшника (в т. ч. імі- та сульфостійка), амброзія, нетреба, тощо; багаторічні – осоти, берізка, хвощ польовий. Обстеження полів, оброблених гербіцидом Пріма Форте у 2017 році, значно доповнило цей список на десятки видів. Пріма Форте ще й має високу ефективність проти роговика польового, моркви дикої, падалиці коріандру, падалиці ріпаку (в т. ч. імі-стійкої), мачка рогатого, латука дикого, волошки, видів горошку, хориспори, молочаю лозяного, латуку дикого та навіть люцерни, там де ця культура була попередником.

Дія Пріма Форте на підступний бур’ян молочай лозяний

Дія Пріма Форте на осот рожевий (2 тижні після внесення)

Висока ефективність проти широкого спектру видів бур’янів – підтверджено!

Контроль нових сходів бур’янів через ґрунт. 2017 рік почався з цікавих історій. Телефонують знайомі агрономи з Одеської області і кажуть, що Пріма Форте не тримає другу хвилю падалиці соняшнику, буцім треба переробляти іншим гербіцидом. Звичайно, ми дуже занепокоїлися цим і взяли ці поля під особистий контроль. Одразу встановили і переконали аграріїв, що дія Пріми Форте на нові сходи бур’янів через ґрунт є ефективною, треба трошки часу і терпіння. Нова падалиця сходить, коли досягає фази 2-х справжніх листків – витягується і гине. Всі ті поля залишилися чистими до приїзду комбайна.

Одна з історій про раннє внесення. На одному з наших агроцентрів компанії Сингнета відбулося таке внесення Пріми Форте в суміші з Тілт Турбо 29 березня – досить ранувато, а падалиця соняшника зійшла аж 14 квітня. Звичайно, ми майже щодня заглядали на те поле, чекали ґрунтової дії. І, нарешті, дочекалися. Як раз, з моменту появи першої пари листків, вони витягнулися і поступово та падалиця загинула. Нам вдалося наочно продемонструвати ґрунтову дію на падалицю соняшнику, яка зійшла рівно через 2 тижня після внесення Пріми Форте. Терпіння і витримка – головні риси професіоналів.

Це та сама ділянка, на якій внесли гербіцид Пріма Форте 29 березня

Так проявляється грунтова дія Пріма Форте на падалицю соняшника

До збирання не залишилось жодного бур’яна

Ось ця ділянка перед збиранням

Тут був гербіцид без ґрунтової дії

Тут була Пріма Форте

 

Контроль нових сходів бур’янів через ґрунт – підтверджено!

Безпечність гербіцида Пріма Форте в бакових сумішах. На 75% площ зернових культур в Україні гербіциди використовуються в сумішах з іншими компонентами (мінімум ще один компонент), а на 30% площ з них кількість компонентів в бакових сумішах з гербіцидами більше двох. Тому безпечність сумішей препаратів для культури дуже важлива. І ми точно встановили, що бакові суміші Пріма Форте з Амістар Екстра, Тілт Турбо, Тілт, Енжіо, Моддус абсолютно безпечні для зернових культур – як  для озимої пшениці, так і для ячменю. Також ми перевірили безпечність Пріми Форте з карбамідом і сульфатом магнію і теж переконалися, що такі суміші безпечні, проте слід самостійно перевіряти якість цих видів добрив, зокрема карбамід – на вміст біурету.

Це просто пояснити: Пріма Форте за норми 0,5 л/га містить на 1 га у 2,5 рази менше 2,4Д та у 2 рази менше амінопіраліду. Проте за рахунок їхнього синергізму дія на бур’яни дуже ефективна.

Безпечність Пріма Форте в бакових сумішах з Амістар Екстра, Тілт Турбо, Тілт, Енжіо, Моддус – підтверджено!

ПРІМА ФОРТЕ БЕЗПЕЧНА ДЛЯ КУЛЬТУРИ В БАКОВИХ СУМІШАХ З:

Лагідна до культури:
• В 2,5 рази менше 2,4-Д на 1 га.
• В 2 рази менше амінопіраліду на 1 га.

ВІННИЦЯ, 505 ММ ОПАДІВ ВІД ВНЕСЕННЯ ПРІМА ФОРТЕ У КВІТНІ 2016 Р. ДО СІВБИ СОНЯШНИКУ У КВІТНІ 2017 Р.

ХЕРСОН, 404 ММ ОПАДІВ ВІД ВНЕСЕННЯ ПРІМА ФОРТЕ У КВІТНІ 2016 Р. ДО СІВБИ СОНЯШНИКУ У КВІТНІ 2017 Р.

Безпечність гербіциду Пріма Форте в сівозмінах. Дуже важливе питання – безпека гербіцидів щодо післядії на наступні культури сівозміни. Такі дослідження проводяться нами на постійній основі на дослідних станціях у Вінниці та Херсоні, тобто за різних ґрунтово-кліматичних умов. За чотири роки досліджень встановлено, що дотримання рекомендацій при плануванні системи сівозмін і захисту забезпечує чистоту посівів, виведення багаторічних бур’янів та високу врожайність всіх культур сівозміни.

В дослідженнях, що ми проводимо їх вже 4-й рік не виявлено жодної ознаки післядії та статистично достовірного впливу на врожайність соняшнику. Адже з 0,5 л/га Пріми Форте на 1 га потрапляє вдвічі менше амінопіраліду.

Безпечність Пріма Форте для наступної культури соняшник - підтверджено!

Це ділянка соняшнику після зернових, на яких була використана Пріма Форте. Жодної післядії.

Валерій Дубровін: «Суміщаємо огляд посіву і профорієнтаційну роботу».

Урожайність соняшнику Конді у 2017 р, після зернових з гербіцидами у 2016 р. залежно від обробітку ґрунту, т/га. Негативного впливу на урожайність сонящнику достовірно не встановлено.

Наша робота – це чисті врожайні поля, які радують всіх і надихають на творчість і любов.