Новий напрям бізнесу компанії «Захист від гризунів, тарганів та інших»

Захист від гризунів, тарганів та іншого

СВІТЛАНА РОМАШКО,
керівник напряму «Професійні рішення» компанії «Сингента» в Україні

На етапі запуску такого нового напряму бізнесу компанії «Сингента», як «Захист від гризунів, тарганів та інших», нам вдалося поспілкуватися з декількома партнерами, які дали відповіді на важливі та ключові питання щодо цього напряму діяльності й допомогли розібратися в проблематиці даного ринку.

 1. Які, на вашу думку, шкодочинні об’єкти (миші, криси, таргани, клопи, мурахи) завдають найбільше клопоту людям у промисловій діяльності та побуті в Україні?
 2. Як би ви оцінили, з власної експертної точки зору, співвідношення родентицидів та дезінсекційних засобів у структурі бізнесу професійного використання?
 3. Як ситуація з карантином та подіями в світі вплине на діяльність вашої сфери?
 4. Які основні проблеми, виклики для вашого бізнесу ви бачите в короткостроковій та довгостроковій перспективах?
 5. У цьому році ви стали офіційним дистриб’ютором компанії «Сингента», які ваші очікування від співпраці?
 6. Чи можете ви вже поділитися досвідом використання продуктів захисту від гризунів, тарганів та ін. компанії «Сингента»: Деманд®, Талон®? Як оцінюєте нішу ринку для кожного виду продукту та напрями (галузі) їх використання?

АРТЕМ КУГУК,
керівник ТОВ «Торгівельна Компанія «АНТ-ГРУП»

Компанія «АНТ-ГРУП» була заснована у 2013 році з метою реалізації продукції та надання послуг у сфері забезпечення санітарного благополуччя населення та захисту від інфекційних хвороб. За порівняно короткий час діяльності підприємству вдалося досягти високого рівня в даній сфері, насамперед завдяки налагодженим відносинам між фахівцями «АНТ-ГРУП» та спеціалістами партнерів-замовників. «АНТ-ГРУП» на цьому не зупиняється. Мета компанії — вдосконалення систем контролю популяції шкідників, щоб не допускати згубних наслідків їх життєдіяльності.

1. Усі відомі шкідники, синантропні або комірні, мають дуже великий вплив на життєдіяльність людини. В приватних помешканнях, квартирах найбільш надокучливими є плазуючі комахи (таргани, мурахи), а найнебезпечнішими — клопи. На об’єктах дозвілля та відпочинку за наявності відкритих територій до попереднього переліку додаються комарі та кліщі, гризуни. На промислових об’єктах, особливо на підприємствах харчової промисловості, дуже широкий перелік потенційних шкідників, від синантропних (таргани, мурахи, мухи, гризуни) до комірних (довгоносик, міль, борошноїд, гризуни) — всі вони спричиняють значні фінансові збитки та наражають на небезпеку зараження харчової продукції хвороботворними бактеріями.

Особливу увагу необхідно приділити санітарній обробці транспорту, що перевозить харчову продукцію, оскільки саме він сприяє розповсюдженню широкого спектра шкідників. Подібну роль у цивільному житті громадян відіграє пасажирський транспорт.

Таргани є лідерами за ареолами розповсюдження, вони переміщуються від підприємства до підприємства за допомогою зв’язки людина-транспорт. Ці комахи небезпечні передусім тому, що є переносниками інфекційних захворювань (зокрема дизентерії) та яєць глистів.

2. Ці засоби займають приблизно однакові частки — 50/50. Кожен із засобів за напрямом родентицид або інсектицид має свою специфіку.

3. Як надавачі послуг з дезінфекції, дезінсекції та дератизації ми, звичайно, беремо участь в заходах щодо боротьби з епідемією (пандемією), тож список наших об’єктів розширився.

4. Така співпраця є дуже перспективною для розвитку бізнесу, від «Сингента» чекаємо розширення асортименту засобів пест контролю. Особливо цікаві продукти професійної боротьби з клопами та комарами.

5. За ці п’ять місяців, протягом яких застосовуємо у своїй професійній діяльності зареєстровані засоби «Сингента», зрозуміли, що на ринку України на даний час конкурентоспроможної альтернативи даним препаратам немає. Це чудове поєднання безпечності, якості та вартості. А, як відомо, пріоритети для професійного споживача засобів захисту від шкідників повинні йти лише в такій послідовності: безпечність, якість, вартість!


ВАЛЕНТИН ГОНЧАРЕНКО,
виконавчий директор ТОВ «Спецспектр Пест Менеджмент»

1. У промисловій діяльності та побуті, якщо не брати до уваги комах — шкідників запасів, а саме південну комірну вогнівку, малого борошняного / булавовусого хрущака, довгоносиків (комірного і зернового), шкіроїдів, хлібних точильників тощо, найбільше клопоту завдають синантропні організми, а саме: хатні миші, сірі пацюки, руді таргани (значно менше чорні), мухи (кімнатні та інші, зокрема дрозофіли, дренажні), постільні клопи, рідше мурахи, а також деякі види комах, що є шкідниками дерев, комарі, кліщі й окремі види птахів (голуб сизий, горобець хатній).

Найпоширеніші шкідники, з якими найчастіше стикаємося на об’єктах промисловості, — хатні миші, сірі пацюки, руді таргани, кімнатні мухи. Найпоширеніші шкідники, з якими стикаємося в побуті, — руді таргани, постільні клопи, мурахи (чорні садові, рідко фараонові), хатні миші та сірі пацюки.

2. Якщо мова йде про відносну кількість родентицидів та дезінсекційних засобів у межах однієї окремо взятої компанії пест контроль послуг, то тут все залежить від клієнтів та спектра їхніх проблем зі шкідниками, умов надання послуг, сезону та ін. Якщо ж надаються послуги з моніторингу активності шкідників, то часто кількість використаного родентициду буде значно більшою за кількість застосованих дезінсекційних засобів протягом певного обмеженого періоду часу (наприклад 1 місяць) через визначені стандартні практики моніторингу гризунів і комах. Якщо ж компанія спеціалізується більшою мірою на наданні винищувальних послуг, тоді кількість використаних дезінсекційних засобів може значно перевищувати кількість родентицидів. В теплу пору року кількість як інсектицидів, так і родентицидів, що застосовуються, зростає.

3. Ситуація з карантином через коронавірус уже негативно позначилася на нашій сфері. Діяльність чималої кількості об’єктів потрапила під повну або часткову заборону / обмеження. Відповідно, надання послуг пест контролю повністю чи частково призупинилося. Деякі об’єкти, продовжуючи працювати, вирішили заборонити доступ на їхню територію на час карантину з метою безпеки здоров’я персоналу чи економії. Водночас зросла кількість замовлень на проведення дезінфекцій.

Основні проблеми й виклики в короткостроковій перспективі — економічні: відновлення стандартної практики надання послуг паралельно з поновленням роботи об’єктів, вихід на докарантинний рівень фінансових показників. Що ж до довгострокової перспективи, то такі епідемії можуть повторюватися в майбутньому, відповідно, ми будемо стикатися з подібними обмеженнями та станом речей.

 

Важливо розуміти, що не має значення, відкритий об’єкт чи зачинений, допоки є їжа та інші підтримуючі чинники шкідникам ніхто не заважає, вони проникають на об’єкти, розмножуються і заражають продукцію, поверхні... Тому в такий період важливо продовжувати моніторити активність шкідників та боротися з ними, оскільки після відкриття об’єктів, коли закінчиться карантинна пауза, крім коронавірусу, існує вірогідність підвищеного ризику поширення стандартних інфекцій, які переносять шкідники, тому що їх кількість може стрімко зрости. Пест контроль послуги надто важливі для забезпечення здоров’я населення, щоб ними нехтувати під час епідемії / пандемії. З огляду на це для подолання не вчасно виявленої та не зупиненої активності шкідників необхідно буде більше засобів і роботи, не кажучи про імовірні прямі збитки від їх активності.

Проте надати об’єктивну оцінку можна буде лише після відновлення стандартної роботи. Тобто, після аналізу ситуації зі шкідниками на об’єктах, які повністю чи частково були зачинені на час карантину, можна буде продемонструвати важливість продовження надання послуг з моніторингу / контролю шкідників, навіть якщо об’єкт не провадить діяльність. Це основний виклик довготривалої перспективи — донести до клієнтів важливість наших послуг, виробити ефективну, відповідно змінену програму дій на час карантину, затвердити її до настання аналогічної ситуації. Головне — двостороннє розуміння такої необхідності.

Це важливий виклик — збереження доходу бізнесу та виплат працівникам.

4. Ми раді, що на українському ринку з’явилися новітні якісні продукти для нашої діяльності. По-перше, потрібно інтегрувати в практику надання послуг і оцінити в довготривалій перспективі дані продукти. По-друге, паралельно з використанням для власних потреб та вивченням попиту реалізувати цю продукцію.

Очікування — це забезпечити задоволеність наших клієнтів і впевненість у якості надання послуг: вирішення за допомогою засобів «Сингента» проблем зі шкідниками на об’єктах наших клієнтів, якісно та в коротші терміни (є з чим порівнювати :)), як наслідок — економія загалом на засобах для контролю шкідників під час надання послуг у довгостроковій перспективі й таким чином збільшення прибутку.

5. Кожен із продуктів компанії «Сингента»: Деманд ®, Талон® — якісно виконує свої функції, має власні цікаві особливості (мікрокапсули Деманд®, формуляція Талон®).

Щодо ніші ринку для кожного виду продукту: ринок родентицидів представлений значною кількістю засобів, тому конкуренція велика. Стосовно інсектицидів: Деманд® — мікрокапсульований препарат, яких на ринку мало. Зважаючи на формуляцію, діючу речовину, низьку токсичність та норму витрати, повинен бути оцінений практиками пест контролю. 


 

ОЛЕГ ЛОГУТЕНКО,
керівник ПП «Дезснаб»

1. Для підприємств основним шкідником є мишоподібні гризуни, із комах — таргани, синантропні мухи. В побуті з кожним роком зростає відсоток постільних клопів, але найбільш розповсюдженим шкідником залишається рудий тарган (прусак).

2. 65 % — дезінсекційні засоби, 35 % — родентициди.

3. Існує проблема, яка стосується майже всіх сфер надання послуг, — зниження платоспроможності партнерів (клієнтів). Однак, сподіваємось, наслідки будуть мінімізовані.

4. Лише позитивні! Розраховуємо на розширення асортименту дезінсекційних засобів, особливо у розрізі використання інсектицидів не групи піретроїди.


ВІКТОР ТЕРМЕНО,
технічний спеціаліст напряму «Професійні рішення», компанія «Сингента»

У 2019 році в Україні було зареєстровано та внесено до Державного реєстру дезінфекційних засобів МОЗ низку препаратів компанії «Сингента». У цьому ж році «Сингента» стала членом Громадської спілки «Пест контроль України».

Талон® — готові принади у вигляді гранул та воскових брикетів для боротьби з гризунами:

 • на складах;
 • прискладських територіях;
 • сховищах;
 • у магазинах;
 • місцях загального харчування;
 • в сільському господарстві;
 • в кормоцехах;
 • погребах;
 • в умовах закритого ґрунту та в приміщеннях на присадибних ділянках.

Діюча речовина бродіфакум відноситься до другого покоління антикоагулянтів, концентрація її в принаді складає 0,05 г/кг. Принади Талон® високоефективні за одноразового поїдання гризунами. Достатній об’єм приманки для знищення гризунів складає всього 5 % від добового споживання їжі. Принади дуже привабливі для гризунів, містять до 14 різних складових, тому воскові брикети і гранули поїдаються навіть за наявності альтернативних джерел їжі. Різні формуляції принади підходять для багатьох умов застосування. Воскові брикети, на відміну від аналогічних продуктів інших виробників, виготовляють методом відливання, тому вони у вологих умовах у рази довше зберігають свою привабливість для гризунів. Для запобігання випадковому проковтуванню продукту дітьми в складі містяться спеціальні добавки, які відразу викликають блювоту.

Деманд® у вигляді мікрокапсульованої суспензії призначений для знищення синантропних комах (тарганів, мух, мурах, клопів) у середовищі життєдіяльності людини (об’єкти житлового, виробничого, громадського харчування, торгівлі, транспорт, птахо- та тваринні ферми). Унікальна препаративна форма препарату — мікрокапсули. Вони дуже дрібні, тому при обробці щільно і рівномірно вкривають поверхню. Стінки капсул захищають діючу речовину від руйнування ультрафіолетовим випромінюванням та від агресивних поверхонь (бетон, штукатурка, пористі ПВХ). Дія на шкідливих комах настає тільки при контакті з мікрокапсулою, коли її вміст вивільняється. Для загибелі шкідника достатньо однієї капсули. Завдяки такій формуляції забезпечується довготривала (до 16 тижнів) залишкова активність препарату. Дуже важливо те, що після обробки на поверхні не лишається плям, препарат не має запаху і до того ж період від обробки до безпечної експлуатації приміщення дуже короткий.