Міф про обробку насіння: соя

Захист насіння

Аграрна справа багатогранна і має чимало тонкощів. Тож не дивно, що навколо з’являється велика кількість міфів. Один із таких — норма робочого розчину (р. р.) під час протруєння насіння сої не впливає на кількість діючої речовини на насінині.

Пропонуємо розглянути різні норми р. р. для обробки сої, щоб переконатися у дійсності цього твердження або спростувати його.
Візьмемо дві різні норми р. р., а саме 4,5 л/т і 9 л/т, для протруєння насіння сої препаратами компанії «Сингента»
Максим ® Адванс 1 л/т, Атува ТМ 2 л/т і Премакс 0,5 л/т. 

Пропонуємо візуально оцінити результати протруювання насіння сої. Отже, ми бачимо на варіанті застосування норми р. р. 9 л/т нерівномірне покриття та стікання робочого розчину в краплі на насінині сої, що може призвести до злипання, а от обробка з нормою р. р. 4,5 л/т забезпечує рівномірне покриття насіння.

Чому ми отримали такі результати?
Завдяки своїй гідрофільності оболонка насінини сої фізично не може взяти на себе більший об’єм робочого розчину.

А що ж до кількості діючої речовини на насінині сої?
Фахівці Seedcare Institute проаналізували зразки на хроматографі на кількість діючої речовини, аби надати нам точну відповідь на це запитання.

Результати аналізу вражають: варіант з нормою р. р. 4,5 л/т має 102,7 % діючої речовини на насінні сої порівняно з нормою, а от варіант 9 л/т — всього 55,4 %! За такої норми розчин препаратів стікає з насінини і залишається на робочих органах машини для обробки насіння.
Висновок: такий відсоток діючої речовини на насінні сої не може забезпечити високу ефективність протруйника. 
І це ще не все!
Хойбах-тест на пильність насіння показав збільшення пилоутворення на 31 % при збільшенні норми робочого розчину від 4,5 до 9 л/т.

До того ж потрібно завжди мати на увазі, що якісні препарати для обробки насіння, зокрема Максим ® Адванс та Атува ТМ, — це лише половина успіху, іншою ж половиною є ефективне їх застосування.

Отже, використовуйте протруйники ефективно та прислухайтеся до рекомендацій спеціалістів компанії «Сингента», аби завжди бути впевненим у гарному врожаї.