Україна

You are here

Share page with AddThis

Здоровий урожай томатів на присадибних ділянках

Захист городу, саду, газону
21.05.2020

Майже в половини жителів України є присадибні і дачні ділянки. І як усім хочеться виростити на своїх ділянках пахучі рожеві помідори, пухирчаті огірки, свіжу зелену цибульку та іншу городину.

На жаль, добрим урожаям перешкоджає ціла купа хвороб на присадибних ділянках. На томатах це фітофтороз, альтернаріоз, септоріоз, плямистості листя. Ці хвороби забирають левову частку врожаю на городі, уражені плоди не зберігаються.

Компанія «Сингента» створила універсальний високоякісний препарат із так званих «зелених хімікатів», тобто препарат рослинного походження. Його можна використовувати на багатьох культурах проти широкого спектра хвороб, він безпечний для довкілля і людини. Це фунгіцид Квадріс із діючою речовиною азоксистробін.

Назва Квадріс ® (Quadro) у перекладі з латини означає чотири. Квадріс ® ефективно контролює хвороби, що їх викликають гриби із чотирьох найважливіших класів — Oomycetes, Ascomicetes, Basidiomicetes та Deutoromycetes. До цих класів належать найпоширеніші шкодочинні хвороби, такі як фітофтороз, пероноспороз, альтернаріоз, септоріоз, борошниста роса, іржа, мілдью, чорна плямистість та інші.

У препарату Квадріс ®, на відміну від інших фунгіцидів, які використовуються в захисті рослин, унікальний механізм дії. Його діюча речовина азоксистробін діє на мітохондрії в клітині гриба-патогена і зупиняє виробництво енергії, блокуючи переміщення електронів. Квадріс ® має потужну антиспорулентну дію. Він впливає на спори, що проростають, апресорії й гіфи грибів. Завдяки цьому в механізму Квадріс ® висока профілактична властивість. Лікувальна дія охоплює дві доби, що дозволяє вилікувати рослину навіть після ураження її збудником хвороби. Крім того, препарат має контактну, системну і трансламінарну дію. Захисний період становить 12–14 днів, а термін очікування, від обробки до збирання врожаю, — лише 5 днів.

Застосовують Квадріс ® протягом усієї вегетації тричі за сезон, але не більше як двічі поспіль. Оптимальна ефективність від застосування препарату проявляється в разі превентивного застосування, до появи симптомів розвитку хвороби. В Україні Квадріс ® зареєстровано для захисту винограду від мілдью, оїдіуму й інших хвороб, на томатах — проти фітофторозу, альтернаріозу, бурої плямистості, на огірках — проти пероноспорозу, борошнистої роси, антракнозу, на цибулі — проти пероноспорозу й гилі денця.

Перші обробки проводять після висадки розсади томатів і її вкорінення (3–5 днів). Зважаючи на короткий термін очікування, цей фунгіцид застосовують по плодах, які вже дозрівають. Застосування Квадріс ® у цей період захищає плоди, подовжує термін плодоношення до 10–15 днів і суттєво покращує лежкість продукції при зберіганні.

Останнім часом для покращення якості продукції, збільшення врожайності широко застосовують препарати біологічного походження на основі амінокислот. Зазвичай це продукти, які виготовляються з рослинної сировини (переважно з морських водоростей).

Ізабіон ® — єдиний препарат, який виробляють із сировини тваринного походження з набагато більшим вмістом вільних амінокислот та оптимальним їх співвідношенням. Це найбільш концентрований препарат, де амінокислоти й пептиди становлять понад 60 %. Вони відповідають за біостимулівні властивості, синтез білків, рух води в рослині, уповільнюють фізіологічне старіння рослини. Як наслідок, Ізабіон ® допомагає синтезувати потрібні рослині речовини без зайвої втрати енергії, підвищує опірність рослин стресам. Особливо це важливо в останні роки в умовах зміни клімату, коли після зими одразу настає літо зі спекою, зливами, градом, нічними приморозками. У таких умовах застосування препарату Ізабіон ® підсилює стійкість рослин до несприятливих умов, покращує засвоєння елементів живлення.

Для багатьох овочевих цвітіння — найважливіша фаза розвитку. Ізабіон ® підвищує фертильність пилку, покращує цвітіння, збільшує зав’язуваність плодів. Для подолання стресів, таких як післядія приморозків (до –4 °С), град або фітотоксичність при застосуванні гербіцидів, слід вносити Ізабіон ® не пізніше ніж 48 годин з моменту початку стресової ситуації. Пересадка рослин, висадка розсади не менший стрес для них. Застосування Ізабіон ® протягом 1–3 днів істотно покращує процес адаптації.

Ізабіон ® сумісний із мікродобривами, стимуляторами росту, системними фунгіцидами й інсектицидами. У бакових сумішах покращує їх проникність у рослину і підсилює дію. Застосовуючи Квадріс ® та Ізабіон ® на своїх присадибних ділянках, ви отримуєте продукцію без залишків пестицидів, яка набагато краще зберігається, а ще додатковий урожай.