Захист полуниці на присадибних ділянках

Захист городу, саду, газону

Полуниця — одна з найулюбленіших і найпоширеніших ягідних культур на присадибних ділянках. Її вирощують для споживання у свіжому вигляді, для переробки на джеми, желе тощо. Період дозрівання полуниці дуже короткий, тому для захисту цієї культури від шкідників і хвороб треба використовувати малотоксичі препарати з коротким періодом очікування.

Основні хвороби

Сіра гниль

Найбільш шкодочинна хвороба пaолуниці, уражує листя, бутони, квіти, ягоди. На листі з країв з’являються великі темно-сірі і бурі плями, квітконоси і зав’язь теж вкриваються плямами, пізніше засихають. Уражені ягоди стають м’якими, втрачають смак і запах, вкриваються сірим пухнастим нальотом. Основна небезпека від хвороби — токсини, які гриб виділяє у ягоди, після чого вони стають непридатними для споживання й переробки. Застосування препаратів: Світч на початку і в кінці цвітіння.

Борошниста роса

Хвороба одночасно уражує листя, вуса, ягоди. Листя перестає рости, грубіє, закручується донизу. Під час цвітіння процес запилення відбувається слабо або взагалі не відбувається. Ягоди виростають деформовані, з неприємним смаком. Застосування препаратів: профілактично Топаз, Світч , Хорус.

Біла плямистість

Хвороба найбільше шкодить листю. При сильному розвитку відмирає половина листя. Застосування препаратів: профілактично Світч, Хорус, видалення старого листя.

Бура плямистість

Хвороба уражує генеративні органи (квітконоси, плодоніжки, чашолистики) і листя. На листі з’являються маленькі бурі або пурпурові плями, центр плями білий. Застосування препаратів: профілактично Світч, Хорус, видалення старого листя.

Основні шкідники

Хрущ травневий

Найбільшої шкоди завдають личинки, які обгризають корені плодових ягідних культур, особливо полуниці, малини, аґрусу. Личинки першого року живляться перегноєм ґрунту, далі — коренями різних рослин. Для захисту застосовують препарат Актара ґрунтовим методом: при посадці — бовтанка (два пакет по 6 г розчинити у воді і додати по 0,7–0,8 кг перегною й глини до утворення сметаноподібної консистенції, перед посадкою кореневу систему занурюють у суміш), після збирання врожаю — методом поливу 0,2-процентним розчином з розрахунку 30–40 мл/рослину.

Малиново-полуничний довгоносик

Шкодить полуниці в усіх зонах вирощування, а також малині. Навесні живляться листками, черешками, бутонами полуниці, виїдаючи в них пиляки. Самиця відкладає яйця в бутони, підгризаючи квітконіжку, внаслідок чого бутон засихає і опадає на ґрунт.Застосування препаратів: Актеллік до цвітіння.

Павутинний кліщ

Перші ознаки ураження з’являються на верхньому боці листка у вигляді безлічі дрібних світлих крапок. Пізніше уражені рослини (спочатку листя, а потім і вся рослина) кліщі огортають тоненькою павутиною, рослини буріють і засихають. Застосування препаратів: Актеллік, Вертімек до цвітіння та після збирання врожаю.

Суничний кліщ

Живиться соком молодого листя. Починає шкодити з початку відростання розетки. Пошкоджене листя деформується, набирає жовтувато-масляного відтінку. Сильно уражені рослини стають карликовими. Застосування препаратів: Вертимек на початку відростання розетки та після збирання врожаю.

Для знищення однорічних і багаторічних злакових бур’янів після збирання врожаю застосовують гербіцид Фюзілад Форте. Перед закладкою нової плантації для знищення однорічних і багаторічних бур’янів застосовують Ураган Форте.


ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ПІДРОБОК!
Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія». Перелік магазинів ви знайдете на сайті: www.syngenta.ua, розділ «Захист городу, саду, газону» та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю».