Як я переміг білокрилку

Захист городу, саду, газону

Віктор Термено,
менеджер ТОВ «Сингента»


Багато з нас, хто живе в багатоквартирних будинках, полюбляють прикрашати свої балкони квітами. Проте купуючи розсаду в садових центрах чи на базарах, ми не задумуємося, що разом із квітами можемо придбати ще й безкоштовний додаток у вигляді різноманітних шкідників, які надалі нароблять нам прикрощів. Як-от білокрилка — напрочуд неприємний шкідник, від якого, до речі, дуже важко позбавитись. Торік і я втрапив у таку халепу.

   

Білокрилка

Купивши розсаду в одному садовому центрі, я навіть не підозрював, що придбав її з «небезпечним додатком». Розсаду висадив у ящику на балконі, після пересадки укорінював, через тиждень підживив.

По роботі я часто їжджу у відрядження, тому не міг приділити багато уваги висадженим квітам. Однак десь на другий-третій тиждень після посадки звернув увагу на свою «балконну клумбу». О жах, нові бутони не розпустилися, а посохли, листя почало світліти, вкрилося дрібними білими плямками, а серед рослин пурхали білі мушки. Це була білокрилка. Час утрачено — на листі вже виднілися личинки і яйцекладки.

Не гаючи часу, розчинив упаковку препарату Актара ® 1,4 г в 0,5 л води і полив розсаду в ящику. Невеликий об’єм розчину (50–70 мл) перелив у використану упаковку з-під побутової хімії з розпилювачем і побризкав рослини.

На другий день летюча доросла білокрила зникла, а через тиждень на листі не було видно жодної живої личинки. Проте час таки втратив — квіти почали активно цвісти через три тижні. Білокрилки більше не було. Пізніше в середині літа повторно полив рослини препаратом Актара ®.

Тепер, маючи досвід, обов’язково після посадки розсади, висадки квітів роблю профілактичний полив розчином Актара ®.

Актара ® — системний інсектицид проти широкого спектра шкідників садових, польових, овочевих і декоративних культур. При застосуванні методом поливу набагато подовжує захисний період — до 45–60 днів. Головне — можна спати спокійно і не хвилюватися за висаджені рослини.

Для побутового застосування форма поливу дуже приваблива:

- не має запаху препарату,

- препарат не леткий,

- дуже просто вносити,

- довгий захисний період,

- захист від попелиць, щитівок, червця, білокрилки та інших (не захищає від кліща),

- оптимальна концентрація розчину для поливу — 0,2–0,3 % (упаковка 1,4 г на 0,5–0,7 л води),

- немає фітотоксичності для рослини.