Україна

You are here

Share page with AddThis

Ваш фруктовий сад під захистом!

Захист городу, саду, газону
29.04.2021

Весна — саме час зайнятися власним садом. Особливої уваги в ньому потребують плодові дерева, адже, щоб отримати врожай, необхідно забезпечити культурам хороше живлення та догляд. Останній має відповідати багатьом вимогам, бути максимально безпечним для природи та людини і водночас ефективним проти хвороб. Для цього слід продумати комплекс заходів, розробити план дій, тобто виважено підійти до вирішення даного питання.

В наших статях ми розповімо вам, чим і коли обробляти ваш сад, щоб отримати здоровий, багатий, екологічний і корисний урожай.

Й розпочнемо ми з незамінного за своїми характеристиками для ранньої весняної обробки препарату Хорус®.

Чим саме він такий особливий? У чому його переваги?

10 переваг препарату Хорус®:

 1. Захищає від основних хвороб усі дерева в плодовому саду — як кісточкові, наприклад черешню, вишню, сливу, абрикос, персик, так і зерняткові, зокрема яблуню, грушу, айву.
 2. Унікальний тим, що ефективний за низьких температур — +3–5 ⁰С.
 3. Механізм його дії вирізняється з-поміж інших фунгіцидів, що широко використовуються, звідси і відсутність стійкості у хвороб.
 4.  Має лікувальну дію до 2 діб і захисну до 10–12 днів.
 5. Діє проти зимуючої стадії збудників хвороб.
 6. Швидко поглинається рослиною і не змивається дощем після обробки.
 7. Не впливає на комах-запилювачів, корисних комах і павукоподібних, ґрунтові організми.
 8. Подвійний захист — утворює захисний шар на епідермісі, а також проникає крізь нього, частково просуваючись по рослині.
 9. Покращує якість продукції, подовжує термін зберігання при обробці плодів.
 10. Відсутній ризик фітотоксичності.

Проти яких хвороб ефективний препарат?

 • Парша, моніліоз, альтернаріоз, кокомікоз, борошниста роса, клястероспоріоз.
 • Гнилі плодів. Зменшує втрати від гнилей до 30–40 %.

Тобто, фактично діє на всі зимуючі стадії основних збудників грибних захворювань саду. 

 

ЦІКАВО ЗНАТИ!

 • Фунгіциди — це препарати для боротьби з хворобами, викликаними грибами.
 • Деякі сучасні фунгіциди на початку були виділені з грибів, які використовували ці токсини для пригнічення росту конкурентів.
 • Понад 90 % грибів на планеті донині не відомі науці.

 

ЦІКАВО ЗНАТИ!

 • В різних країнах препарат Хорус® зареєстровано на різноманітних культурах, наприклад журавлині, горіху, спаржі й навіть газоні.
 • На газоні є позитивний досвід застосування Хорус® від плямистостей листя за обробки двічі під час вегетації 6 г на 5 л води, 5 л препарату на сотку.

 

Норми витрати препарату:

 • Кісточкові — 3 г/8–10 л води, обробка проводиться від фази білого бутона з інтервалом 7–10 днів або при появі перших ознак хвороби, але не частіше ніж 3 рази за сезон і не пізніше ніж за 30 днів до збору врожаю.
 • Зерняткові — 3 г/8–10 л води від фази зелений конус — кінець цвітіння з інтервалом 7–10 днів. Не більше ніж 4 рази за сезон і не пізніше ніж за 30 днів до збору врожаю.
 • Суниця садова — 6 г/5 л води до цвітіння і 3 г/5 л води після цвітіння. Не більше ніж 2 рази за сезон і не пізніше ніж за 7 днів до збору врожаю.
 • Виноград — 6 г/6–8 л води до цвітіння і 3 г/5 л води після цвітіння. Не більше ніж 3 рази за сезон і не пізніше ніж за 7 днів до збору врожаю.

Обприскування проводиться в період вегетації до і після цвітіння з інтервалом не більше ніж 14 днів. 

ЦІКАВО ЗНАТИ!

 • Фітотоксичність — це токсична дія на рослину, яка проявляється у вигляді скручування або почервоніння листя, опіків, а іноді навіть призводить до загибелі молодих рослин.

Хорус® — безпечний і незамінний препарат для весняних обробок у системі захисту саду в ті періоди, коли інші препарати ще неможливо застосовувати через низькі температури, а для хвороб це сприятливий час. Препарат Хорус® діє на більшість зимуючих стадій збудників грибних захворювань вашого саду.

Плануючи роботи із захисту саду, починаючи обробки з препаратом Хорус® і використовуючи надалі Скор® і Топаз®, ви забезпечите захист рослини від основних хвороб і, відповідно, отримаєте багатий урожай, оптимізуєте кількість обробок і фінансові затрати, знизите ризики виникнення стійкості захворювань до препаратів.