Україна

You are here

Share page with AddThis

Технологія така, що картопля без жука!

Захист городу, саду, газону
24.02.2020

Попри те, що в останні роки посівні площі культури зменшуються, картоплю й далі найбільше вирощують на присадибних ділянках. Серед багатьох чинників, які впливають на врожайність і якість картоплі, не останнє місце займає колорадський жук.

Існує безліч препаратів виробництва різних компаній для захисту від цього шкідника. Зазвичай усі ці продукти містять дві-три діючі речовини з однієї хімічної групи. Такі продукти масово використовують останні 15–19 років. Крім того, більше як 90 % картоплі вирощується в приватному секторі, де важко впровадити повноцінну сівозміну, де порушуються терміни й норми застосування інсектицидів, використовується багато фальсифікованих препаратів. У таких умовах колорадський жук великою мірою адаптувався до основної маси інсектицидів, особливо в центральних і південно-східних регіонах, де влітку високі температури і менше опадів.

За останні два роки компанія» Сингента» вивела на ринок новий інсектицид Ампліго ® для захисту багатьох культур від широкого спектра шкідників, зокрема для захисту картоплі від колорадського жука. Ампліго ® — інсектицид контактно-кишкової дії, містить дві діючі речовини з різних хімічних груп.

   

В Ампліго ® унікальна препаративна форма — мікрокапсульована водна суспензія. На відміну від інших капсульованих суспензій, капсули Ампліго ® дуже дрібні — від 0,1 до 10 мкм. Стінки капсул містять спеціальну речовину, яка захищає діючі речовини від швидкого розпаду під дією сонячного випромінювання та подовжує термін їх зберігання на робочій поверхні. Завдяки цьому захисний період препарату істотно збільшено. Мірою висихання крапель робочого розчину більші капсули розтріскуються і вивільняють діючу речовину, а менші капсули залишаються стабільними і вивільняють діючу речовину повільно, шляхом дифузії або при безпосередньому контакті зі шкідником.

Порівняно з такими формуляціями пестицидів, як концентрат емульсії чи суспензії або навіть звичайна капсуляція, технологія компанії «Сингента» гарантує краще прилипання капсул до листової поверхні за рахунок їхнього дрібного розміру. З іншого боку, капсула гарантує подовжену захисну дію і більшу фотостабільність, що особливо важливо для препаратів піретроїдної групи. Поєднання нової препаративної форми й діючої речовини забезпечує високу ефективність проти шкідників у широкому діапазоні температур.

Крім того, в інсектициду Ампліго ® багато додаткових переваг: овіцидна дія, висока початкова дія — так званий нокдаун-ефект, висока стійкість до змивання опадами, а різний механізм дії запобігає виникненню резистентності (звикання до препарату).

Залежно від термінів достигання сорту за сезон проводять одну або дві обробки препаратом. Оптимальний термін застосування Ампліго ® — фаза відкладання яєць — появи личинок.

Крім картоплі, інсектицид Ампліго ® застосовують на присадибних ділянках для захисту яблунь, томатів від багатьох шкідників; у промисловому секторі для захисту капусти, сої, кукурудзи, інших культур.

Для захисту картоплі від шкідників, хвороб і бур’янів компанія «Сингента» пропонує одну з найповніших технологій захисту.