Секрети здорового врожаю плодових культур на присадибних ділянках

Захист городу, саду, газону

Останнім часом у приватному секторі дедалі більше вирощують сучасні сорти інтенсивного типу. Отримати високий урожай із таких сортів без застосування високоефективних засобів захисту рослин неможливо. Тому перед власниками присадибних ділянок постає питання, які препарати використовувати, щоб забезпечити належний захист рослин та отримати гігієнічно чисту продукцію.

Препарати компанії «Сингента», зареєстровані для захисту плодових культур, повністю відповідають вимогам сьогодення: вони малотоксичні, високоефективні, з коротким періодом очікування після обприскування та безпечні для довкілля. Розгляньмо основні етапи захисту плодового саду.

  • Перше обприскування проводять на початку фази розпукування бруньок — проти яблуневого квіткоїда, букарки, казарки і зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса, моніліоз (плодова гниль). Для цього застосовують бакову суміш Актара®+ Хорус ®
  • Друге обприскування — проти яблуневого квіткоїда і листогризучих шкідників (п’ядуни, листовійки й інші), а також проти комплексу збудників хвороб (парша, борошниста роса і плодова гниль) проводять у фазі висування бутонів сумішшю препаратів Енжіо® + Хорус ®. Проти плодових кліщів у бакову суміш додають Тіовіт Джет ®
  • Третє обприскування — після цвітіння — для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійками (серед них із яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицями, листоблішками, молями та з хворобами (парша, борошниста роса). Цього разу застосовують бакову суміш препаратів Ампліго ® і Скор ®. У разі тривалих дощових періодів і роси додають препарат Хорус®.

Ампліго® — новий двокомпонентний інсектицид контактної дії. В Україні цей препарат зареєстровано на томатах, яблуні й картоплі проти совок, листовійок, молей, довгоносиків, попелиці тощо. За рахунок унікальної препаративної форми захисний період Ампліго® суттєво подовжено. Препарат має ще низку переваг: високу ефективність проти шкідників у широкому діапазоні температур, овіцидну дію, високу початкову дію — так званий нокдаун-ефект, високу стійкість до змивання опадами.

Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки — початок цвітіння білої акації. Друге обприскування проти гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки проводять через 2–3 тижні залежно від кліматичних умов. Для цього застосовують інсектицид природного походження Проклейм®. Проклейм® — інсектицид кишково-контактної дії — швидко проникає у тканини рослин, де міститься у вигляді мікрорезервуарів. Гусениці, які живляться на рослині, поглинають препарат і протягом 1–4 годин втрачають рухливість і припиняють живитися. Повна загибель настає через 1–4 дні. Проклейм ефективно працює проти гусениць будь-якого віку. Крім того, у препарату сильна овіцидна дія — він знищує личинку всередині яйця або в момент виходу з яйця.

  • Четверте обприскування — проти комплексу хвороб (парші і борошнистої роси) — проводять через 18–21 день сумішшю препаратів Скор ®+ Топаз ®.
  • П’яте обприскування — для покращення лежкості плодів і запобігання розвитку парші та плодових гнилей — проводять фунгіцидом Світч ®.

Остерігайтеся підробок!

Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія».

Перелік магазинів ви знайдете на сайті : https://www.syngenta.ua/kontaktna-informaciya-0  та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю».