Нові інсектициди для захисту овочевих і плодових культур від комплексу шкідників

Захист городу, саду, газону

Останнім часом при створенні нових препаратів, окрім високої ефективності, все більше уваги приділяється їх безпеці, відсутності  впливу на навколишнє середовище. Тобто, змінюється філософія галузі захисту рослин — відхід від оцінки ризиків, перехід до оцінки небезпеки. З огляду на це провідні хімічні компанії під час розробки нових продуктів все частіше використовують речовини,  отримані з природного матеріалу, або їх синтетичні аналоги (пестициди біологічного походження).

Компанія «Сингента» також інтенсивно працює у цьому напрямку  і пропонує два нових  препарати: Вертімек 018 ЕС та Проклейм 5 SG. Їх діючі речовини  належать до хімічної групи  авермектинів, яка є продуктом  життєдіяльності грибів Streptomyces avermitilis. Саме тому ці препарати можна віднести до біологічних сполук. Завдяки цьому і Вертімек, і Проклейм мають короткий термін очікування — до 14 днів.

Хоча дані препарати застосовуються проти різних груп шкідників, проте багато в чому схожі. Зокрема, після використання вони швидко проникають у тканини рослини (протягом двох годин), де утворюють мікрорезервуари,  залишаючись у паренхімі листка. Ця властивість дозволяє контролювати шкідників навіть тоді, коли вони живляться на протилежному боці листка (мал. 1). Завдяки швидкому проникненню в тканини високі температури, сонячне випромінювання та опади не впливають на ефективність дії препаратів. Серед шкідників овочевих та плодових культур є велика група, яка вирізняється значною шкодочинністю і боротьба з якою дуже ускладнена. Це лускокрилі шкідники: совки, плодожерки, молі, білани та інші. Багато з них мають дуже розтягнуті періоди льоту й відкладання яєць, а також надто короткий строк живуть відкрито. В подальшому вони проникають всередину листка або плоди. Препаратами, які дозволені   для застосування на присадибних ділянках, дуже важко захистити культури від цих шкідників. Дані  продукти або швидко розкладаються при високих температурах та сонячному випромінюванні, або мають сильну залишкову токсичність і їх не можна використовувати на плодових й овочевих культурах.

Проклейм  призначений  якраз для захисту овочевих та плодових культур від широкого спектра лускокрилих шкідників. Він  ефективно знищує більше ніж 40 їх видів  і має побічну дію на медяниць, трипсів, мінерів. (Фото упаковки)  Проклейм — інсектицид кишково-контактної дії. Гусениці, які харчуються на рослині, поглинають препарат і протягом 1–4 годин втрачають рухливість та перестають живитися. Повна загибель настає через 1–4 дні. Проклейм ефективно працює проти гусениць будь-якого віку. Окрім того, має виражену овіцидну дію — знищує личинку всередині яйця або в момент виходу з нього. Застосування. Найкращим періодом для використання препарату є відкладання яєць — масове відродження личинок шкідників. Проклейм добре переміщується всередину рослинних тканин, але не розповсюджується в боки, тому дуже важливим є якісне покриття поверхні оброблюваних рослин робочим розчином. Не використовувати в бакових сумішах з рідкими добривами, продуктами, які мають лужну реакцію, та фунгіцидами на основі фосетил алюмінію. Оптимальна температура застосування — +15–25 ⁰С. 

Схема застосування препарату Проклейм для різних видів рослин

* Дозволений до використання в промисловому секторі

Вертімек — інсектоакарицид  для захисту овочевих культур, яблунь і полуниці від рослиноїдних кліщів, комплексу сисних та мінуючих шкідників. У «Переліку пестицидів, дозволених до застосування в Україні» є достатня кількість препаратів для боротьби з кліщами, але жоден із них не має такого  широкого спектра дії, як Вертімек. Він ефективно знищує практично всі основні родини кліщів, при цьому абсолютно не має фітотоксичної  дії на рослини. Водночас має потужну додаткову дію проти медяниць, трипсів та деяких інших шкідників. (упаковка) Застосування. Оптимально використовувати Вертімек на суниці проти суничного кліща у фазі появи молодого листя (відростання розетки), для контролю трипсів — на початку заселення шкідником (початок бутонізації) та після збору врожаю (суничний, павутинний кліщі). На плодових культурах застосовують Вертімек проти кліщів у таких фазах: розпускання бутонів (переважно для знищення самок кліщів, що вийшли з місць зимівлі), після цвітіння (проти кліщів, у тому числі павутинних, кліща Шлехтендаля, грушевого галового кліща, медяниці, нижньобічної мінуючої молі, побічна дія на попелиць).

Схема застосування препарату Вермітек для різних видів рослин

У 2018 році компанія «Сингента» планує виведення на ринок препаратів, дозволених для роздрібного продажу, зокрема новий інсектицид Ампліго. Це двокомпонентний препарат із широким спектром дії. Ампліго добре відомий у 30 країнах світу, де він зареєстрований на 25 культурах проти шкідників із понад 15 родин. В Україні цей препарат зареєстровано в промисловому секторі на кукурудзі, сорго, соняшнику, томатах, планується реєстрація на яблуні, капусті, сої проти совок, листовійок, молей, хрестоцвітих блішок, довгоносиків, попелиці тощо. Інсектицид Ампліго контактно-кишкової дії має трансламінарну властивість. За рахунок унікальної препаративної форми його захисний період значно подовжено. Крім того, препарат має багато переваг:

  • Висока ефективність проти шкідників у широкому діапазоні температур.
  • Овіцидна дія.
  • Висока початкова дія — «нокдаун-ефект».
  • Висока стійкість до змивання опадами.
  • Різний механізм дії запобігає виникненню резистентності (звиканню до препарату).

Остерігайтеся підробок! Щоб уникнути придбання фальсифікованого продукту, радимо купувати препарати компанії «Сингента» у спеціалізованих магазинах із продажу засобів захисту рослин та насіння, а також у мережах супермаркетів «Епіцентр», «Леруа Мерлен» і «Нова Лінія». Перелік магазинів ви знайдете на сайті: www.syngenta.ua  та у додатку для мобільних пристроїв «Енциклопедія гарного врожаю». З питань застосування і придбання препаратів звертайтеся до консультаційного центру ТОВ «Сингента» за номером: 0 800 50 04 49 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). 


З питань застосування і придбання препаратів звертайтеся до консультаційного центру ТОВ «Сингента» за номером: 0 800 50 04 49 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).