Міцний горішок для боротьби з борошнистою росою

Захист городу, саду, газону

Борошниста роса — хвороба, яку не можна ігнорувати. Це небезпечне грибкове захворювання здатне уражати цілу низку як плодових, так і декоративних рослин. Однак, якщо вчасно потурбуватися про захист вашого саду, вилікувати хвору рослину можливо. Необхідно дотримуватися правильної культури агротехніки і не нехтувати профілактичними обробками. Компанія «Сингента» розробила унікальний препарат для боротьби з борошнистою росою, про який ми сьогодні й поговоримо, а саме про Топаз.

Ми звикли вважати гриби примітивними організмами, однак це далеко не так. Звісно, більшість грибів не мають особливої потреби в постійній мінливості, але існує низка паразитичних видів, для яких це явище стає характерним. Деякі з них спеціалізуються на конкретних видах і досконало «вивчили» механізми захисту своїх жертв, інші ж мають широке коло рослин, на яких вони здатні паразитувати, що дозволяє їм швидше й ефективніше поширюватися, а це ускладнює нам завдання боротьби з ними. Тому так важливо мати в системі захисту саду сучасні препарати з різних класів. Також цінними є продукти, які дають можливість справляти викорінюючу або лікувальну дію. Адже ураження рослини борошнистою росою за вологої та теплої погоди можливе протягом усього сезону. Однією з передових розробок у цьому напрямі став препарат Топаз®.

Чому ж цей фунгіцид незамінний у системі захисту вашого саду?

ЦІКАВО ЗНАТИ!

 • Представники Erysiphales (так називаються борошнисторосяні гриби на латині) можуть паразитувати на широкому спектрі рослин, але зазвичай вони мають вузьку спеціалізацію, тобто уражають тільки конкретні види рослин.
 • Це говорить про те, що, навіть якщо ви виявили борошнисту росу на винограді, це не означає, що ваші троянди, які ростуть поряд, будуть заражені нею також, проте погодні умови, оптимальні для її розвитку, однакові для обох культур — підвищена вологість, температура більше ніж 24 ⁰С.
 • Кожен рік у світі реєструють нові стійкі гібриди рослин, але водночас постійна адаптація і мутації грибів дозволяють їм уражати як старі перевірені сорти, так з часом і нові гібриди.
 • За притаманними борошнистій росі ознаками її часто плутають з несправжньою борошнистою росою, викликаною іншою родиною грибів — ооміцетові (Peronosporaceae)
 • Топаз® — це фунгіцид, діючою речовиною якого є пенконазол, що відноситься до класу триазолів, який давно зарекомендував себе як ефективний і проявляє системну дію, поширюючись по рослині.
 • Системне поширення препарату дозволяє йому швидко переміщуватися по рослині та захищати всі її частини, в тому числі листя і пагони, а це, своєю чергою, зменшує кількість обробок за сезон у вашому саду.
 • Ефективний препарат і за високих температур, а, як відомо, саме тоді розвивається хвороба.
 • Топаз® швидко проникає в рослину і дощ уже через 2 год не завадить його дії.
 • Захисні властивості зберігаються впродовж 10–14 днів після обробки, ефект спостерігається уже протягом першої доби.
 • Топаз® має лікувальну дію — до 3 днів.
 • Препарат не фітотоксичний, якщо ви застосовуєте його в рекомендованих нормах витрати.
 • Сумісний з більшістю інсектицидів компанії «Сингента» для приготування сумішей, що полегшує догляд за садом.
 • Це важливий препарат для правильного захисту вашого саду, щоб запобігти виникненню стійкості до збудників. Така система з використанням для ранньовесняних обробок препаратів Хорус®, а потім Скор®, забезпечить надійний захист вашого саду

Препарат Топаз®  у світі зареєстровано на різних культурах, зокрема:

 • ягідних, таких як суниця, малина, смородина, аґрус;
 • овочевих (огірки, перець, кабачки, баштанні та ін.);
 • садових (кісточкових і зерняткових деревах);
 • навіть на декоративних рослинах (трояндах, герані, хризантемі, бегонії).

На всіх цих культурах він показує високу ефективність проти борошнистої роси й низки інших захворювань. Наприклад, за досвідом Болгарії, 0,05 % Топаз® також справляється з іржею на трояндах, герані і хризантемах.

 • Робочий розчин готується згідно з нормами . Потрібну кількість пакетів (кратно нормі — упаковка 3 мл) розвести в 10 або 5 л води, залежно від потреби, для приготування робочого розчину.
 • Норма витрати робочої рідини: молоді дерева — 2 л/дерево; плодоносні середнього віку — до 5 л/дерево; кущі — 1,5–2 л/кущ; огірки — до 5 л/сотку.
 • У Топаз® широка реєстрація: препарат застосовують на чорній смородині й інших ягідних культурах, овочах (огірках), плодових і декоративних культурах, винограді. Надзвичайно ефективний за високих температур, тобто за умов, сприятливих для розвитку борошнистої роси. Топаз® має сильну трансламінарну і системну дію завдяки чому поширюється по рослині й забезпечує тривалий захист.

Топаз® — це високоефективний, перевірений препарат, який при дотриманні правил обробки здатний протидіяти борошнистій росі та надійно захистити ваші рослини від хвороб на довгі роки. Ідеальним буде рішення застосовувати Топаз® для захисту широкого спектра культур.

ЦІКАВО ЗНАТИ!

 • Фітотоксичність — це токсична дія на рослину, що проявляється у вигляді скручування або почервоніння листків, опіків, а іноді навіть призводить до загибелі молодих рослин.
 • При боротьбі з борошнистою росою важливою є розрідженість посадки, щоб повітря не застоювалося, не зловживайте з підживленням рослини азотом, провітрюйте теплицю.

Висновки.

Топаз® — це високоефективний, перевірений препарат, який при дотриманні правил обробки здатний протидіяти борошнистій росі та надійно захистити ваші рослини від хвороб на довгі роки. Ідеальним буде рішення застосовувати Топаз® для захисту широкого спектра культур.