Україна

You are here

Share page with AddThis

Інсектициди - що це та для чого їх використовують?

Захист городу, саду, газону
05.02.2021

Якщо у вас є сад чи город, то у вас завжди будуть шкідники й небажані комахи, які можуть пошкодити рослини, знищити посадки. Інсектициди допоможуть вам у боротьбі зі шкідниками, дозволять зробити сад більш безпечним, зберегти врожай і його якість.

Інсектициди — це препарати, які використовуються для боротьби з комахами-шкідниками. Без них в умовах сьогодення непошкоджений і якісний урожай виростити вкрай важко, як і в цілому мати здоровий сад.

Інсектициди за способом дії діляться на:

Контактні. Діють при безпосередньому контакті зі шкідниками. Захищаються тільки оброблені частини рослини. Дія контактних інсектицидів багато в чому залежить від погодних умов (опадів, високих температур, сонячної інсоляції). Майже всі сучасні інсектициди є контактними, вони знищують комах, всмоктуючись через тіло або кишківник, якщо їх поїдають, але вони не всотуються в рослини.

Системні. Поглинаються рослиною і рухаються по судинній системі до пагонів. Захисний період цієї групи препаратів набагато довший, ефективність не залежить від погодних умов. Знищення шкідників відбувається переважно в момент харчування комах на оброблених рослинах.

Більшість системних інсектицидів вносяться методом обприскування листя. Інші — в ґрунт, де вони поглинаються корінням, а потім переміщуються до стебел і листків. Деякі з них при внесенні в ґрунт також будуть контролювати ґрунтових шкідників. Прикладом такого інсектициду може слугувати АКТАРА ®.

   

При виборі між системним і контактним інсектицидом слід зважати на кілька чинників:

 

  • Системні інсектициди особливо ефективні проти сисних комах, таких як попелиці, цикада й трипси, оскільки вони живляться соком рослин. Проте й багато контактних інсектицидів також можуть адекватно контролювати сисних комах.
  • Більшість системних препаратів менш ефективні проти гусениць і жуків, але можуть добре контролювати стеблових шкідників.
  • Системні препарати, внесені по листу, можуть залишатися в рослині до 3 тижнів, а внесені у ґрунт здатні забезпечити контроль на строк до 6 тижнів. Однак це також означає, що їх не можна застосовувати, коли наближається період збору врожаю, щоб не мати проблем із залишками препарату в плодах.
  • Більшість системних препаратів не завдають шкоди корисним комахам.


  • Системні засоби для позакореневого застосування не руйнуються сонячним світлом і не змиваються з листків дощем, як несистемні.
  • Через переміщення системні препарати не потребують рівномірного розпилення при нанесенні на листя. Нові ростки, що з’являються після нанесення, захищені.
  • Класичним прикладом ефективного системного інсектициду є АКТАРА ®. Цей препарат представлений компанією «Сингента» в малому фасуванні для боротьби зі шкідниками на багатьох культурах. 

Також надзвичайно ефективні препарати, до складу яких входять дві діючі речовини, що перешкоджає виникненню у комах-шкідників резистентності до препаратів.

Інсектициди можна класифікувати за будь-яким із декількох способів: на основі їх хімічного складу, токсикологічної дії або способу проникнення. За способом проникнення вони класифікуються залежно від того, діють вони при прийманні всередину (кишкові), при вдиханні (фуміганти) або при проникненні через покрови тіла (контактні). Однак багато інсектицидів проникають усіма трьома шляхами і, відповідно, більше відрізняються один від одного за своїм хімічним складом.

Корисно знати різні типи або класи інсектицидів і до яких із них відносяться пестициди, що ви застосовуєте. За багатократного використання одного й того ж інсектициду чи з одного й того ж класу комахи часто виробляють до них стійкість, тому один із принципів боротьби зі шкідниками полягає в заміні продуктів кожен третій або четвертий раз, коли ви їх застосовуєте, на препарат з іншого класу.

Компанія «Сингента» пропонує для використання на присадибних ділянках широкий асортимент інсектицидів. Це контактні, системні та комбіновані препарати, внесення яких відповідно до наших рекомендацій гарантує оптимальний захист від шкідників без негативного впливу на навколишнє середовище і збереження корисної ентомофауни.