Увага! Бавовникова совка на соняшнику

Соняшник

У даний час на Півдні України відбувається інтенсивне заселення посівів соняшнику бавовниковою совкою першої генерації. На рослинах спостерігаються яйцекладки, личинки різних віків та пошкодження ними вегетативних та генеративних органів. Враховуючи розтягнутий період відкладання яєць (близько 3-х тижнів), ще й сьогодні з них продовжують відроджуватися гусениці. Частка заселених (пошкоджених) совкою рослин по різних областях варіює від 4-5 % до 30-50%.   

Варто нагадати, що економічний поріг шкідливості бавовникової совки на соняшнику складає 3-5 екз./м2 личинок молодших віків. Окрім прямих втрат, пошкодження гусеницями в подальшому часто призводять до ураження кошиків з насінням грибними патогенами, що спричиняють розвиток «гнилей», й в результаті – різке погіршення товарних якостей нового урожаю.

З метою запобігання значним пошкодженням соняшнику бавовниковою совкою, компанія «Сингента»  рекомендує вчасно обробити посіви сучасним високоефективним інсектицидом Ампліго 150 ZC, ФК (0,2-0,3 л/га). Оптимальними періодом для ефективного застосування препарату є «яйцекладка – відродження личинок» у цього шкідника. При цьому, тривалість захисної дії перевищуватиме три тижні, чого цілком достатньо для повного і надійного контролю однієї генерації фітофага. Для одночасного й комплексного захисту посівів від шкідників та хвороб інсектицид Ампліго доцільно поєднати з фунгіцидом Амістар Голд чи Амістар Екстра у одній баковій суміші.