Україна

You are here

Share page with AddThis

Рішення компанії ≪Сингента≫ для виробничої системи Clearfield plus

Соняшник
13.06.2018

УКРАЇНА — ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ ВИРОБНИКІВ СОНЯШНИКУ У СВІТІ. НА СЬОГОДНІ ПОСІВНІ ПЛОЩІ ПІД ЦІЄЮ КУЛЬТУРОЮ В НАШІЙ КРАЇНІ СЯГАЮТЬ ПОНАД 6,0 МЛН ГА. У ВИРОЩУВАННІ СОНЯШНИКУ ПРОВІДНІ УКРАЇНСЬКІ АГРАРІЇ ДОСЯГЛИ ВИСОКОГО РІВНЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ, ВИКОРИСТОВУЮТЬ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ВИСОКОВРОЖАЙНІ ГІБРИДИ. ВСІ ЦІ ЧИННИКИ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ОСТАННІМИ РОКАМИ ВАЛОВИЙ ЗБІР У МЕЖАХ 12,0–13,5 МЛН Т НАСІННЯ СОНЯШНИКУ, І, ВІДПОВІДНО, УКРАЇНА Є НАЙБІЛЬШИМ ЕКСПОРТЕРОМ СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ. ПРОТЕ ОТРИМАННЯ ВИСОКИХ УРОЖАЇВ НЕМОЖЛИВЕ БЕЗ НАДІЙНОГО ЗАХИСТУ ПОСІВІВ ВІД ШКІДЛИВИХ ОРГАНІЗМІВ, БУР’ЯНІВ, А У ПІВДЕННИХ ТА ПІВДЕННО‑СХІДНИХ ОБЛАСТЯХ ТАКОЖ ВІД ВОВЧКА.

Для вирішення цих проблем ефективним є впровадження нової виробничої системи вирощування соняшнику Clearfield® Plus, яка вперше стартувала у 2015 р. у Туреччині, а з 2016‑го знаходить своїх прихильників і в Україні. Рішенням компанії «Сингента» для ви‑ робничої системи Clearfield® Plus є гербіцид Каптора® Плюс і гібриди СИ Бакарді КЛП, СИ Неостар КЛП та СИ Розета КЛП*. Висока ефективність Каптора® Плюс проти проблемних бур’янів досягається за рахунок нової препаративної форми, яка містить додаткові ад’юванти, що підвищують швидкість і ступінь поглинання діючих речовин гербіциду.

* Реєстрація очікується

СИ БАКАРДІ КЛП

Інтенсивний Clearfield® Plus‑гібрид

Середньостиглий, інтенсивний Clearfield® Plus‑гібрид лінолевого типу з високим вмістом олії (до 52 %). Має середні темпи росту на перших етапах органогенезу. Відмінно розкриває потенціал на родючих ґрунтах і при високому рівні агротехніки. Проявляє значну толерантність до основних хвороб. За рахунок високої пластичності та стабільної врожайності придатний до вирощування в різних кліматичних зонах, крім украй посушливих. Потенціал урожайності вищий, ніж у гібрида НК Конді. При посіві рекомендується дотримання оптимальних термінів. Не рекомендується загущувати посіви. Оптимальна густота до збирання: в посушливих умовах — 40–45 тис. рослин/га, в умовах помірного і достатнього зволоження — 45–55 тис. рослин/га.

УРОЖАЙНІСТЬ (Ц/ГА) ГІБРИДА СИ БАКАРДІ НА ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ТА ВИРОБНИЧИХ ПОСІВАХ, 2016 Р.

СИ НЕОСТАР КЛП
Найкраща генетика серед Clearfield® Plus‑гібридів

Інтенсивний, середньостиглий Clearfield® Plus‑гібрид лінолевого типу. Найкраще розкриває потенціал на родючих ґрунтах, при високому рівні агротехніки і в умовах помірного та достатнього зволоження. Відмінна альтернатива для прихильників НК Бріо й НК Неома. Має високі темпи росту на перших етапах розвитку. Висока пластичність і стабільна врожайність. Проявляє високу толерантність до основних хвороб. Рекомендований для інтенсивної технології вирощування в зоні Центрального і Північного Степу, Лісостепу й Полісся. Оптимальна густота на період збирання — 50–55 тис. рослин/га. Каптора® Плюс (імазамокс 16,5 г/л та імазапір 7,5 г/л) — новий високое фективний системний післясходовий гербіцид, який контролює однорічні й багаторічні дводольні та злакові бур’яни й усі раси вовчка. Каптора® Плюс призначений для застосування виключно на Clearfield® Plus‑гібридах. Для контролю бур’янів гербіцид Каптора® Плюс можна застосовувати у фазі 2–8 справжніх листків соняшнику в період активного росту бур’янів. Дводольні бур’яни не повинні переростати фазу 6 листків (лобода біла, амброзія — 4 листки), злакові — 3 листки. Крім того, завдяки вираженій ґрунтовій дії Каптора® Плюс контролює наступні хвилі бур’янів, що з’являються протягом вегетації. В залежності від видового складу бур’янів, ступеню засміченості та фази їх розвитку норма витрати гербіциду становить 1,6–2,5 л/га.

УРОЖАЙНІСТЬ (Ц/ГА) ГІБРИДА СИ НЕОСТАР КЛП НА R&D ВИПРОБУВАННЯХ, 2016 Р.

КАПТОРА® ПЛЮС: НОВА ПРЕПАРАТИВНА ФОРМА

Фото BASF

Базовою нормою гербіциду Каптора® Плюс є 2,0 л/га, якої зазвичай вистачає для контролю всього спектра однорічних бур’янів. Для контролю багаторічних бур’янів та однорічних, що переросли максимально чутливі фази, рекомендується норма витрати 2,5 л/га Мінімальна норма Каптора® Плюс 1,6 л/га рекомендується для комбінованої (двократної) обробки. Наприклад, до сходів Clearfield® Plus‑гібридів соняшнику застосовується ґрунтовий гербіцид Примекстра TZ Голд у нормі 3,0–3,5 л/га, а у фазу 4–8 листків культури на ранніх стадіях росту бур’янів — Каптора® Плюс у нормі 1,6 л/га. Для ефективного контролю вовчка,  зважаючи на його біологічні особливості, гербіцид Каптора® Плюс рекомендується застосовувати у фазі від 4 до 6 листків соняшнику, тому що саме у цей момент розпочинається ураження даним паразитом кореневої системи рослини. Гербіцид Каптора® Плюс ефективний абсолютно проти всіх рас вовчка, навіть проти тих, що з’явилися нещодавно. Для максимального контролю вовчка рекомендована норма витрати гербіциду Каптора® Плюс становить 2,0–2,5 л/га.


ТОЛЕРАНТНІСТЬ ДО КУЛЬТУРИ

До внесення.                                                                                                                         Через 7 діб після внесення Каптора® Плюс, 2,0 л/га (дані R&D)


КАПТОРА® ПЛЮС: ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОТИ НОВИХ РАС ВОВЧКА 

Отже, Каптора® Плюс забезпечує посилений контроль широкого спектра бур’янів і всіх рас вовчка у посівах соняшнику, є гнучким у виборі термінів обробки (від 2 до 8 листків соняшнику) та не призводить до появи у Clearfield®
Plus‑гібридів ознак фітотоксичності.

А — Каптора® Плюс (фаза внесення ВВСН 16)
В — Контроль

ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ РІШЕННЯ КОМПАНІЇ «СИНГЕНТА» ДЛЯ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ CLEARFIELD® PLUS:
  • складова частина програми Solguard (комплексної програми захисту соняшнику від вовчка);
  • високоврожайні стабільні гібриди;
  • для регіонів з ризиками ураження вовчком це надійний захист від усіх рас вовчка;
  • посилений контроль бур’янів, у тому числі осотів, амброзії, нетреби й злакових бур’янів;
  • широке вікно застосування (від 2‑го до 8‑го листка культури).