Переваги з Clearfield® Plus гібридами соняшнику «Сингента»

Соняшник

Малина Г.В., канд. с.-г. наук, менеджер з технічної підтримки соняшнику та ріпаку

Україна — один із найбільших виробників соняшнику у світі, на сьогодні посівні площі під цією культурою в нашій країні сягають понад 6,0 млн га, а валовий збір у межах 12,0–13,5 млн т насіння соняшнику. У його вирощуванні провідні українські аграрії досягли високого рівня інтенсифікації, використовують високоврожайні гібриди та новітні технології, однією з яких є виробнича система Clearfield® Plus, що стартувала у 2015 р. у Туреччині, а з 2016-го знаходить своїх прихильників і в Україні. Рішенням компанії «Сингента» для виробничої системи Clearfield® Plus є гербіцид Каптора® Плюс та гібриди СИ Розета КЛП, СИ Бакарді КЛП та СИ Неостар КЛП.

СИ Розета КЛП

Лідер за посухостійкістю серед Clearfield® Plus-гібридів з відмінним рівнем урожайності в екстремальних умовах

Екстенсивний Clearfield® Plus-гібрид лінолевого типу, який витримує низький агрофон. Має помірні темпи росту на перших етапах органогенезу. Відмінно розкриває потенціал у посушливих умовах. Стійкий до вовчка рас A–F і до найбільш агресивних рас несправжньої борошнистої роси.

Відзначається високою жаро- та посухостійкістю і, відповідно, доброю запиленістю кошика. Для гібрида також характерна висока стійкість до осипання насіння. В посушливих умовах має високий вміст олії (до 49 %.)

Рекомендований до вирощування в умовах Південно-Східного Степу України. Рекомендована густота до збирання: в посушливих умовах — 35–45 тис. рослин/га, в умовах помірного зволоження — 40–50 тис. рослин/га.

Урожайність гібрида СИ Розета КЛП  (дані R&D-випробувань, 2018 р.)

СИ Бакарді КЛП

Інтенсивний Clearfield® Plus-гібрид

Середньостиглий, інтенсивний Clearfield® Plus-гібрид лінолевого типу з високим вмістом олії (до 52 %). Має середні темпи росту на перших етапах органогенезу. Відмінно розкриває потенціал на родючих ґрунтах і при високому рівні агротехніки. Потенціал урожайності вищий, ніж у гібрида НК Конді.

Стійкий до вовчка рас А–Е і проявляє високу толерантність до основних хвороб. За рахунок високої пластичності та стабільної врожайності придатний до вирощування в різних кліматичних зонах, крім украй посушливих. При посіві рекомендується дотримання оптимальних термінів.

Не рекомендується загущувати посіви. Оптимальна густота до збирання: в посушливих умовах — 40–45 тис. рослин/га, в умовах помірного і достатнього зволоження — 45–55 тис. рослин/га.

Урожайність гібрида СИ Бакарді КЛП на демонстраційних і виробничих посівах, 2018 р.

СИ Неостар КЛП

Найкраща генетика серед  Clearfield® Plus-гібридів

Інтенсивний, середньостиглий Clearfield® Plus-гібрид лінолевого типу. Найкраще розкриває потенціал на родючих ґрунтах, при високому рівні агротехніки, в умовах помірного та достатнього зволоження. Відмінна альтернатива для прихильників НК Бріо й НК Неома. Має високі темпи росту на перших етапах розвитку. Висока пластичність і стабільна врожайність. Високий вміст олії — до 50 %. Проявляє високу толерантність до основних хвороб. Рекомендований для інтенсивної технології вирощування в зоні Північного Степу, Лісостепу та Полісся. Оптимальна густота на період збирання: в посушливих умовах — 40–45 тис. рослин/га, в умовах помірного зволоження — 50–55 тис. рослин/га, в умовах достатнього зволоження — 55–60 тис. рослин/га.

Урожайність гібрида СИ Неостар КЛП на демонстраційних і виробничих посівах, 2018 р.

Головні переваги рішення компанії «Сингента» для виробничої системи Clearfield® Plus:

• це складова частина програми Solguard (комплексної програми захисту соняшнику від вовчка);

• високоврожайні стабільні гібриди;

для регіонів з ризиками ураження вовчком це надійний захист від усіх рас вовчка;

посилений контроль бур’янів, у т. ч. осотів, амброзії, нетреби та злакових бур’янів;

широке вікно застосування (від 2-го до 8-го листка культури).